Skocz do zawartości

Którą lame wybrać?


rogi23

Rekomendowane odpowiedzi

W sx gaz można tylko przerzucić na suwak w trybie szybowcowym (wtedy hamulec whodzi na kanał 4 od gazu).

Podobnie jest w Eclipse 7, gdzie w trybie szybowcowym gaz można przerzucić na przełącznik 0/1, a na kanał 3 wchodzi wtedy hamulec. Poza tym przypadkiem przypisania kanałów do drążków zmienić nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie jest to może aż takie badziewie. Byłem świadomy tego (chyba jedynego) mankamentu, kupując radio. Nie przypuszczałem, że kiedykowiek będę latał czymś z jakimś "modułem 4 w 1". Ale już niedługo przesiądę się na helikopter, gdzie wszystko będę mógł przepinać do woli 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie niedorobione radia

To jest akurat trafna uwaga :) Z Eclipse 7 jest ten problem, że jest faktycznie niedorobiona, ale jednocześnie na tyle zaawansowana, że dotąd nie mam potrzeby wymiany na lepszą. Na razie realizuje wszystkie potrzebne funkcje, od 5-ciu lat, kiedy wróciłem do modelarstwa. 7 kanałów też jeszcze nie potrzebowałem przekroczyć. Może tylko pamięci zaczyna brakować... ;) Zrobiło się troszkę OT więc "bez odbioru".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma sprawa podwozia treningowego? Należy je zastosować? Wydaje mi się, że tak ale wolę się upewnić. Z czego można je wykonać? Piłeczki pingpongowe i jakiś drut? Może wymiary konkretne ktoś poda? W jaki sposób przytwierdzić takie podwozie do płozów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zareklamuję ten pakiet :? Wybaczcie, że zadaje takie pytanie, ale zastanawia mnie czy ta lamka ma możliwość obrotu wokół własnej pionowej osi, to znaczy że chcę zawrócić nią np. w miejscu obracając ją o dany kąt. Jest taka możliwość? Bo póki co to wychodzi mi bardziej latanie bokiem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest. Powiem więcej: w zależności od ustawień potencjometrów "gain" i (szczególnie) "proportional" Lama robi to sama :lol:.

Ja kazałem sobie to wszystko wyregulować w sklepie. Po powrocie do domu wiedziałem, że walczę tylko ze swoim brakiem umiejętności, a nie ze źle ustawionym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żartowałem przecież. Jak skręcisz "proportional" w którąś stronę, to heli właśnie obraca się wokół osi pionowej w jedną lub drugą stronę. Oczywiście przy odpowiednim ustawieniu potencjometru ma się nie obracać (teoretycznie). U mnie (i słyszałem, że u innych też) praktyka jest taka, że trzeba używać trymera w zależności od stopnia rozładowania pakietu. I tu niestety nie starcza zakresu trymowania. U mnie dla naładowanego pakietu trymer max w prawo i jeszcze troszkę drążkiem w prawo. Potem w trakcie latania trymer stopniowo do środka, a na końcu pakietu trymer w lewo do końca (i jeszcze trochę drążkiem w lewo).

Przyzwyczaiłem się już do tego i nawet zapominam o przesuwaniu trymera, operuję tylko drążkiem.

 

Co do regulacji w sklepie, to pamiętam, że gość regulował długość popychacza przy tym drążku z ciężarkami przy górnym wirniku. I chyba żyro, bo heli rzucał ogonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latałem na Gain w maksymalnych położeniach + i -. Szczerze mówiąc w obydwu przypadkach heli był w pełni sterowny. Jak dałem na maksa to efekt uciekającego ogona w zależności od stopnia naładowania zniknął, natomiast helik trząsł kuperkiem, nie było to ani silne zjawisko, ani uciążliwe. Jak dałem na maksa na minus to latało się ładnie i przyjemnie, dał się we znaki jedynie czasem uciekający ogon. Obecnie nie wiem gdzie mam Gain ustawione ;-)

Grunt to dobrze Proportional ustawić, wtedy ogon nie będzie pływał podczas rozładowywania pakietu. Ja mam tak ustawione, że 2-3 kliki trymerem sprawę załatwiają... i tak w locie nie trymuję tylko drążkiem odruchowo przytrzymuję. Takie ustawienie Proportional'a kosztowało mnie kilka żmudnych prób, ruchy potencjometru dosłownie mikroskopijne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.