Skocz do zawartości

MALINOWY SZYBOL ;-)


malinn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Składam własnie model szybowca :

1,5m na hn1033 o cięciwach 21 na 17cm daje to 30dm2 pow. płata

 

Płat bliźniaczy jak robi kolega w wersji elektro.Będzie można porównać ich właściwości lotne.

Mój model będzie krótki koło 80cm długości.

 

Mam wyciete lotki i wyszlifowany płat. Będe malował nitrolakiem.

 

Jak sie okazało płat nie jest lekki w stanie jak opisanym, do malowania połówka ma 132g co nie jest mało wcale. Zanosi sie ze płat będzie ważył koło 310g bo jeszcze serwa wejdą hs 55.

 

Zastanwiam się ile warstw lakieru z pędzla starczy ???

 

Miało być fajnie i model miał wyjść do lotu poniżej 500g Teraz widze że nie ma szans i nie będzie kolorowo :oops: i jak sie zamknie w 600g do lotu to będzie nieźle. Troche mnie to martwi :x Zmienie chyba jeszcze ogon z v (35g) na dlg moze ciut urwe z masy. V ster nie spelnił moich oczekiwań i nie zastosuje juz go chyba nigdy.

 

Może ktoś mi powie jak foty tu zamieścić to bym pare powklejał z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie nie zbrakło ale bardziej kolorystycznie pasuje do niebieskiego czarno -biały niż czerwono biały. Pierw miał szachownice Polski, a potem otrzymał niemiecki znaczek. Przecież to moje szybowce i moge je malować jak zechce. Ja nimi latam i się ich niewstydze.

U nas w Kołobrzegu dużo Niemców jest i czy to źle że zobacze uśmieszek na ich twarzy jak zobaczą mój model ? Niesądze , a i tak będe miał jeszcze dwa szybowce w polskiem oznakowaniu z czego jeden cały białoczerwony kolorystycznie.... to chyba starczy...

 

Chętnie bym poczytał uwagi co do budowy nowego szybowca, a nie uszczypilwą docinkę :? Z całym szacunkiem dla wszystkich przedmówców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacik pomalowany. Dostał 3 warstwy nitrolaku z między szlifowaniami.

Powierzchnia jest gładka (chyba najgładzsza z dotychczasowych modelików) jednak do lustra jej dużo brakuje i pod słońce też się nieświeci.

Profil nie jest laminarny więc chyba to wystarczy.

Mam taki sam profil w bobolinku i tam powierchnia płata jest wręcz już tragiczna, a model lata całkiem całkiem .

 

Waga płata po malowaniu wzrosła o równe 7 g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstały stateczniki. Poziomy piekny nie jest ale to przez krótki kadłub. Musiałem uzyskać stosunkowo dużą powierzchnię dbając o małą wage. Wzmocnienia z balsy na tzw. doklejkę - mocno i lekko.

Pionowy zalaminowany do połowy 2 x 25g/m2 - myśle, że nie pęknie szybko, ale kto tam go wie. O kreta konkretnego nietrudno :twisted:

Stateczniki gotowe do przyklejenia (pomalownae 3 razy nitrolakiem ) ważą jak się okazało niemało bo koło 32g. :oops:

 

statecznikint7.th.jpg

 

Teraz czas zabrać się dalej za płat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi cos powiedziec ale jakos szybowce mnie nie kreca, choc mam 1 fajna sztuke do malej renowacji 3m f3j wykonany przez wyczynowców zza wschodniej granicy z pelna mechanizacja plata caly z laminatu podcisnieniowego przekladkowego

cos w stylu tego szybola co mial Motyl

o tym moge powiedziec ze to naprawde lata jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi cos powiedziec ale jakos szybowce mnie nie kreca, choc mam 1 fajna sztuke do malej renowacji 3m f3j wykonany przez wyczynowców zza wschodniej granicy z pelna mechanizacja plata caly z laminatu podcisnieniowego przekladkowego

cos w stylu tego szybola co mial Motyl

o tym moge powiedziec ze to naprawde lata jak powinno

 

 

może chcesz się go pozbyć ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze koledzy że daleko mi do was. Ja buduje modelik do zabawy głównie na zbocze , hol i jak się uda to dlg. Nie na żadne zawody więc próbuje połączyć te 3 funkcje , jak wyjdzie zobaczymy. Staram się też zejść poniżej ceny ze sklepu.

 

Ja dopiero próbuje sił w termice więc to dla mnie nowe doświadczenie.

Ile czasu latałes w termice? Bo ja jak na razie to na zboczu latałem ponad godzinke i mój kolega Artur podobnie ale to wyniki na żaglu. Lądowanie odbyło się tylko ze zmęczenia zawodników (padają oczy bo na zboczu cały czas akcja :twisted: )

W termike szykujemy modele na wiosne i lato dopiero.

 

Apropo twojej f jotki ile ma rozpiętośći , jaki profilek i waga? Chętnie bym fote też zobaczył? Moze by fote się udało wkleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja popieram takie samodzielne knstr i sam uczylem sie latac na szybowcach

Byly to czasy kiedy nikt jeszcze nie slyszal o symulatorach lotu, EPP i depronie

Pozostalo sklecic jakis prosty model i uczyc sie

IHMO samodzielnie zrobiony model zawsze bedzie lebszy od zestawu ze sklepu, wyjatkiem sa wyczynowe, zaawansowane konstrukcyjnie i technologiczne konstrukcje ktorych ze wzgledu na brak odpowiedniego oprzyzadowania nie jestesmy w stanie wykonac samodzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latadło planów nie ma. Może znalazł by się jakiś rysun poglądowy - rzut z góry w skali. Moge go wkleić ale nie wiem jak wyjdzie.

 

Co do innych planów to arthobby nie kryje i przy każdym modelu jest plan. Tylko ich modele sa lekkie i samemu raczej cięzko zrobic wagowo podobny. Dlatego też zwiększyłem pow. płata niejako tracąc na wydłużeniu płata. Chciałbym aby trzymał się na zboczu przy minimalnym wietrze.

 

Kadłub nabylem od kolegi za 60zł bo sam bym lepszego nie zrobił, płata tez sam nie robiłem ale można dać rade bo kolega co robi bliźniaka elektro wykonał płacik sam ;-)

 

Stateczniki z balsy i model prawie gotowy. Myśle że za tydzień go skończe przy dobrych wiatrach. Pozostało zrobić zawiasy i wkleić orczyki , potem wsadzić serwa.

 

Połączyć solidnie płat i zrobić mocowanie do kadłuba - otwory.Nastepnie zalaminować końcówki płata, przykleić ogon i zrobić popychacze. Potem wyważyć model i zobaczyć czy warto wogóle wstawiać kołek do dlg czy tylko hol i zbocze :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.