Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gama 2100 Pelikan

poszukiwane opinie posiadaczy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#1 piromarek

piromarek
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądChodzież
  • Imię:Marek

Napisano 23 kwiecień 2012 - 12:28

Witam. Panowie, jakiś czas temu wpadł mi w oko szybowiec Gama 2100 dystrybucji Pelikana: http://www.sklep.mod...owiec-zestaw-rc Myślałem nad zakupem dla siebie jako drugi ( po foxie 1800 ) albo dla syna jako pierwszy. Poproszę o uwagi. W szczególności pożądane od osób które już zakupiły i latają owym modelem. Z racji tego , że jakąś ilość "złomu" RC posiadamy, w grę wchodził by może zestaw tylko z silnikiem - widziałem w cenie ok. 370 zł. pozdrawiam Piromarek
  • 0

#2 kminek

kminek
  • Modelarz
  • 206 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Rufus

Napisano 23 kwiecień 2012 - 15:34

No proszę: Pelikan rozwija bardzo udaną konstrukcje czyli Alpha1500. Nie mialem doczynienia z tym modelem jeszcze ale jeśli w prostej linii jest to motoszybowiec wywodzący się od Alphy to prawdopodobnie będzie bardzo ładnie latał. Duża rozpiętość skrzydeł, kadłub wzmocniony węglem, oczywiście łatwe do poklejenia EPP - może być bardzo dobrym modelem na początek. I jest też opcja dorzucenia klap jakby co. Też jestem ciekaw opinii osób które fizycznie oblatają Gammę.
  • 0

#3 piromarek

piromarek
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądChodzież

Napisano 23 kwiecień 2012 - 21:37

Witam. Jest jakiś filmik na tubie i w linku który podałem. Ale wiadomo, co osobiste wrażenia i relacje, to nie materiały reklamowe. Pytanie jak wyglądają dostarczone zestawy i co zawierają ( np. odpowiedni klej - po moich ostatnich doświadczeniach z próbami dobrania kleju do EPO foxa wolałbym uniknąc błędnego wyboru ) oraz jak się je składa ( np. czy zawierają błędy konstrukcyjne ) . Ciekawe czy jest to do dostania pod inną nazwą gdzieś taniej. pozdrawiam Piromarek
  • 0

#4 kminek

kminek
  • Modelarz
  • 206 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Rufus

Napisano 24 kwiecień 2012 - 10:32

Ja osobiscie nabylem kiedyś zestaw Pelikana - Cessna 480 RTF więc to moge opisac. W pudelku od Pelikana w zestawie RTF znalazł sie: model, silnik, serwa, pakiet, nadajnik 2,4 GHz. I tyle. Sam model praktycznie był już złożony. To byla kwestia montażu steru kierunku i wysokości , wpięcia kółek w golenie i gotowe.

Co do zestawu jaki jest przedstawiony w Twoim linku to jest podobnie:

Jeśli masz obawy co do wlasciwosci lotnych samego modelu lub swoich umiejętności to może lepiej nabyć najpierw model używany np. Alpha 1500 (http://tablica.pl/of...500-IDVUjw.html) lub poszukać tutaj na forumowej giełdzie.
  • model z napędem elektrycznym - silnik bezszczotkowy,
  • aparatura 5 kanałowa 2,4 GHz (4+1),
  • akumulator 1500 mAh 7,4V LiPol i ładowarka (z 12 V).

• 0

#5 Algor

Algor
  • Modelarz
  • 7 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2012 - 14:43

Witam, najpierw się przedstawię ponieważ jest to mój pierwszy post. Mam na imię Łukasz, lat 29 i bardzo początkujący w modelach rc (wylatałem dopiero 2 godziny). Dwa tygodnie temu zakupiłem podany model (gama 2100) w wersji KIT. Zestaw zawierał: - sklejony już kadłub, - skrzydła, - 2x rurki węglowe, - snapy, - popychacze, - łoża serw na klapy, - 2x kable Y - silnik - rzepy samoprzylepne i taśmy (po kilka kawałków) Do tego dokupiłem: - regulator FOXY 45SB (chociaż regulator 25A też wystarczy), - 4x serwa Tower pro MG90 (na lotki, kierunek i wysokość) - 2x serwa Tower pro SG90 na klapy - pakiet 3S 2200mAh - przewody do przedłużenia kabli serw lotek i klap (około 2m) - kleje do CA (rzadki, średni i gęsty) Po złożeniu wszystkiego pojechałem wypróbować model. Wcześniej latałem jedynie na symulatorze :) Na szczęście na lotnisku byli bardzo pomocni modelarze i pomogli mi odpowiednio skonfigurować aparaturę (Turnigy 9x) bo wszystko miałem na odwrót :) Pierwszy lot był bardzo bardzo stresujący bo stracha miałem że po 2 minutach się rozbiję i tyle z mojego nowego hobby. Okazało się jednak że model bardzo fajnie się steruje, nie jest nieprzewidywalny. Oczywiście nieocenioną pomocą były rady starszych kolegów na miejscu podczas lotu. Po wylataniu 3 pakietów (około 40 minut) już nabrałem odrobinkę pewności siebie i się już tak nie trząsłem :) Podczas pierwszego lotu miałem problem z wyważeniem modelu. Pakiet umieściłem wg instrukcji i środek ciężkości był około 8,5cm - 9cm od krawędzi skrzydeł (a powinien być 7,5cm wg instrukcji). Dorobiłem półkę ze styropianu tuż za silnikiem i tam umieściłem pakiet (jak by co mogę umieścić zdjęcie). Dzięki temu środek ciężkości jest około 6,5 -7cm od krawędzi i lata się o niebo lepiej. Kończąc swoją wypowiedź, mogę stwierdzić że model jest bardzo fajnie zrobiony i lata się nim cudnie. Pozdrawiam Łukasz
  • 0

#6 piromarek

piromarek
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądChodzież

Napisano 25 kwiecień 2012 - 21:08

Witam. O! I to jest odpowiedź na moje pytanie. Bardzo dziekuję za info. Poczekamy, może pojawi się ktoś jeszcze :-) Wiem wiem, to nie model dla profi. Wiadomo, ci co już latają perfekcyjnie nie kupują trenerków. Ale liczę, że może komuś przez przypadek udało sie z nim spotkac - na prezent na przykład :-) pozdrawiam Piromarek
  • 0

#7 Bronti

Bronti
  • Modelarz
  • 37 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa
  • Imię:Radek

Napisano 06 maj 2012 - 22:49

Witam, Radek, jako ze to mój pierwszy post tez chciałem sie przywitać.

Kkupilem Game 3 dni temu, latam na turnigy 2200/ fox 35a i serwach 9g. W Wawie na Pałacowej Koledzy troszke pomogli wyważyć sprzęt ( czyli akumulator całkowicie na dziób :-) pomogli ustawić serwa i cięgna i poszło..jak po maśle...bez symulatora bez niczego..jeden głupi kret...cyjano na ster kir. i znowu do boju.

Piekna pogoda to i efekty były.

Dziś wybrałem sie pod Wawe do znajomego Kuligowa...wiało jak nieszczeście, szybowiec sam startował bez rzucania i silnika unosił sie ostro z reki, na pełnym ciągu czasami nie był w stanie do przodu ruszyć rzucało nim na wszystkie strony miotało, przewracało czasami...i znowu bez strat...jak dla..... idioty?

Jestem pod wielkim wrazeniem tego kawałka styropianu :-)

Pare beczek, petli i innych rzeczy juz wykręciłem....i chce więcej :-)

Pozdrawiam i polecam

Dołączona grafika
  • 0

#8 piromarek

piromarek
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądChodzież

Napisano 07 maj 2012 - 12:15

Witam. Nie ukrywam , też skusiłem się na ten model. Zakupiłem zestaw z silnkiem w Poznaniu przy Łazarzu. Mam niestety kilka uwag do wykonania, ale o tym postaram się później. Radek. ŚĆ umieściłeś zgodnie z sugestiami w instrukcji ? Jakie serwa dałes w lotki ? Zasugerowane w sklepie (HS 81) niestety nie mieszczą się dokładnie w kieszeniach. Kierunek i wysokość wkleiłeś na stałe, czy wykorzystałeś naklejone taśmy dwustronne ? Miałem ochotę na małą przeróbkę i montaż na śrubę. pozdrawiam Piromarek
  • 0

#9 Maciek22

Maciek22
  • Modelarz
  • 75 postów

Napisano 07 maj 2012 - 14:56

Też się powoli przymierzam do tego modelu :) Będę musiał sobie przypomnieć jak się lata ,bo już prawie rok nie latałem no i kupić sprzęt :D . Planuję wersje KIT z silnikiem . Wcale nie musisz kupować serw HS 81 możesz kupić np: Tower pro sg90 ,albo jakieś corony z HK itp .Możesz sobie powiększyć te kieszenie na serwo np: lutownicą :) Mam do was prośbę czy jest tam w środku dużo miejsca ? I bardzo bym prosił o wrzucenie jaiegoś zdjęcia ,które będzie przedstawiać środek kadłuba i całą elektronikę co i jak :D
  • 0

#10 P_iotrek

P_iotrek
  • Modelarz
  • 7 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maj 2012 - 19:32

Witam...też kupiłem Game...jest to mój pierwszy szybowiec , nie wyważałem jej , pakiet umieściłem tak jak jest w instrukcji...
  • 0

#11 Bronti

Bronti
  • Modelarz
  • 37 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maj 2012 - 20:56

Witam, serwa to narazie niestety tylko :9g e-sky 0508 na kierunek,na lotki i star wysokości poszły te 9g niebieskie :-) czyli narazie po taniości, ale ciągle żyją :-) a juz ze trzy godziny w powietrzu a co ciekawsze dają radę nawet przy coraz dynamiczniejszym locie :-)
Serwa rozparte kawałkiem drewnianego klocka i wklejone na taśmę. nawet nie drgną, w czasie pracy :-)przewiew pod klockiem ciągle jest wiec REG ma chłodzenie, a pozatym staram się latać jak najwięcej bez silnika :-)

Dołączona grafika

Na lepsze serwa i wieksze poczekać musi jeszcze ze dwa tygodnie :-)

Baterie umiesciłem na początku tak jak przykazała fabryka: Turnigy 2200, ale Koledzy z Pałacowej, wybili mi to szybko z głowy. Akumulator na nos i jeszcze chcieli ołowiu sypać bo ciągle go tyłu leciał jak go sprawdzali.

Dołączona grafikaCo do ilości miejsc w środku to chyba troszke jest :-)

Dołączona grafikaTył napoczątku skleiłem na tą tasiemke 3M co była w komplecie, ale jak było widać na zdjęciu wcześniej zostałem zmuszony to CYJANO, ciągle działa :-)

Jutro pewnie uruchomię klapy i znowu do boju.

Dziś było wieczorne latanie...bajka!!!! choć zdjęcia troszke słabsze :-) i orjętacja w położeniu to masakra widząc tylko czarną plamę :-)

Dołączona grafika
  • 0

#12 piromarek

piromarek
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądChodzież

Napisano 07 maj 2012 - 21:04

Witam.
Maciek22 wewnątrz kabiny jest dużo miejsca. Dodatkowo ilość jego zwiększa się, ponieważ nieprzezroczysta kabina wykonana z czarnego plastyku jest zrobiona skorupowo umożliwiając umieszczenie wyposażenia powyżej krawędzi kadłuba.
Jeśli chodzi o kieszenie, to można je powiększyć lutownicą ale tylko w piance skrzydła dla klap, co i tak da niewiele z uwagi na dostarczone w zestawie wkładki z twardego plastiku.
Niestety nie potrafiłem wkleić zdjęcia. Podaję link do strony komercyjnej gdzie można kupić zestaw do klap.
http://www.sklep.mod...wy-klap-pelikan

Radek a możesz zmierzyć ile milimetrów od krawędzi natarcia masz teraz ść ?
Zgodnie z instrukcją to 75 mm.

Co do klap. Mam pytanie. Zgodnie z sugestiami producenta, klapy wychylać mają się tylko w zakresie plusów czyli w dół.
Czy latał ktoś już gamą z klapami w górę ? Z jakim skutkiem ?
Pytam bo foxem 1,8 latałem na małym zboczu przy dużym wietrze z niezłym skutkiem. Dużo lepiej szedł pod wiatr niż z klapami na zero. Aha. W foxie nie ma typowych klap. Wykorzystałem do tego lotki. Może to inny efekt . Nie wiem. Nie mam doświadczeń.

pozdrawiam

Piromarek

Użytkownik piromarek edytował ten post 07 maj 2012 - 21:49

• 0

#13 Bronti

Bronti
  • Modelarz
  • 37 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maj 2012 - 22:42

Między 73 a 76 mm :-) czyli nie jest chyba strasznie żle :-)
  • 0

#14 Bronti

Bronti
  • Modelarz
  • 37 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maj 2012 - 22:44

z dzisiejszego wieczoru......pierwsze lądowanie poszło.... zreszta nieważne :-) później było coraz lepiej i spokojniej....

• 0

#15 piromarek

piromarek
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądChodzież

Napisano 08 maj 2012 - 07:05

Między 73 a 76 mm :-) czyli nie jest chyba strasznie żle :-)

Witam. Ja nie wiem czy to źle. Nie chciałem Cię oceniać "broń Boże". Wiesz pytałem, ponieważ wydawało mi się, że zrobiło sie trochę zamieszania wokół tego rozmieszczenia akumulatorów w stosunku do wyważenia i chciałem wyjaśnić, ponieważ widziałem że model lata, czy umieszczając pakiet w dziobie przesuwamy ść dalej niż założony przez Pelikana. Zresztą kolega P_iotrek też nie określa położenia ść a lata :-) . Co zauważyłem to, to że magnesu do kabinki u Kolegi również trzymają się jak u mnie na słowo honoru. Tak to jest z klejeniem EPP i EPO. Do tego nie ma łatwo dostępnych metod klejenia. Jestem ciekaw, bo akupiłem ten sam "regiel", czy BEC 3A pociągnie 4 serwa HS 81 plus 2 serwa cyfrowe 9g E-sky. ( nie znalazłem nigdzie poborów dla tych serw ) pozdrawiam Piromarek

Użytkownik piromarek edytował ten post 08 maj 2012 - 07:07

• 0

#16 Maciek22

Maciek22
  • Modelarz
  • 75 postów

Napisano 08 maj 2012 - 15:31

No chłpaki bardzo ładnie latacie :D Na filmie wydaje się większy ten szybowiec niż 2 metry . Ten bec 3A to będzie tak na styk na 6 serw ,lepiej wymień te cyfrowe esky na analogowe (to będzie ok) ,bo cyfrowe ciągną 3x więcej prądu od analogowych .Chyba ,że kup sobie regulator z większym bec 4A . Miałem w swoim ASW 15 2 serwa cyfrowe i 2 analogwe ,ale bec 2A ,to odcinało mu prąd :o
  • 0

#17 Limak

Limak
  • Modelarz
  • 65 postów
  • SkądPruszków
  • Imię:Kamil

Napisano 08 maj 2012 - 17:30

Witam,

Ja troszke z innej beczki pytanie...Kolego Bronti, gdzie w Pruszkowie latasz? Niedługo się tam przeprowadzam (na ulicę Promyka) a i teraz często bywam, więc może jest miejsce gdzie latasz regularnie i wiesz że są tam dobre warunki?
  • 0

#18 Bronti

Bronti
  • Modelarz
  • 37 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 maj 2012 - 23:06

Witam. Ja nie wiem czy to źle. Nie chciałem Cię oceniać "broń Boże". Wiesz pytałem, ponieważ wydawało mi się, że zrobiło sie trochę zamieszania wokół tego rozmieszczenia akumulatorów w stosunku do wyważenia i chciałem wyjaśnić, ponieważ widziałem że model lata, czy umieszczając pakiet w dziobie przesuwamy ść dalej niż założony przez Pelikana. Zresztą kolega P_iotrek też nie określa położenia ść a lata :-) . Co zauważyłem to, to że magnesu do kabinki u Kolegi również trzymają się jak u mnie na słowo honoru. Tak to jest z klejeniem EPP i EPO. Do tego nie ma łatwo dostępnych metod klejenia. Jestem ciekaw, bo akupiłem ten sam "regiel", czy BEC 3A pociągnie 4 serwa HS 81 plus 2 serwa cyfrowe 9g E-sky. ( nie znalazłem nigdzie poborów dla tych serw ) pozdrawiam Piromarek

Primorku, broń Bże nie oceniam twojej odpowiedzi jako ocenianie :-) ciesze sie jak dziecko,że coś w moich rekach wzniosło sie w powietrze.

Moje latanie ciagle jest nieudolne jak nieudolne tylko może być :-) ale walcze i sie ucze i jeden magnes już zgubiłem :-)

Sklejenie wyszło na polu bardzo sprawnie, bez żadnych problemów, dla pewności poczekałem jakieś 25 minut i znowu do boju :-)

Pozdrawiam :-) i luz i dystans..najlepiej jak najdalej od ziemi..albo bezpiecznie od ziemi :-)
  • 0

#19 piromarek

piromarek
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądChodzież

Napisano 09 maj 2012 - 06:27

Witam. Radku. Gratuluję tego sukcesu. Niejednokrotnie takie próby kończą się "większymi kretami" i koniecznością pozyskania nowych latadeł. Ja również, po bezmała 20 latach, przymierzyłem się do latania i nie ukrywam idzie to nie bez trudności. Zacząłem od Fox'a 1,8m EPO a teraz dokupiłem Gamę z myślą, że nada się do termiki bardziej niż Fox. Wiem , że koledzy latający na żaglu zaraz podniosą larum ,że Gama nie jest nawet namiastką prawdziwego termika z epoksydu, ale na chwilę obecną Gama wydaje mi się rozsądnym kompromisem pomiędzy cenę i możliwościami, szcególnie w przypadku kraksy. pozdrawiam Piromarek
  • 0

#20 piromarek

piromarek
  • Modelarz
  • 59 postów
  • SkądChodzież

Napisano 11 maj 2012 - 09:04

Witam. Radek, z racji identyczngo regla foxy mam pytanie: Jak ustawiłeś timingi do tego silnika , bo nie znalazłem w necie jego (silnika ) opisu ? Zmiany timingów na reglu nie powoduja "na oko i ucho" wyczuwalnych reakcji - poprawy czy pogorszenia. Mam pewien problem czy wątpliwość co do poprawnego działania regla i silnika, ponieważ na początku ruchu drążka, na najmniejszych obrotach po starcie , silnik przez chwilę zachowuje się tak jakby nie wiedział w którą stroną ruszyć i wykonuje mały ruch ( czy też drgnięcie ) w stronę przciwną właściwym i późniejszym obrotom. Nie wiem, może to jakaś usterka silnika bądź regulatora. pozdrawiam Piromarek
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych