Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gama 2100 Pelikan

poszukiwane opinie posiadaczy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#101 pyton

pyton
  • Modelarz
  • 732 postów
  • Skądmarcinków, skarżysko, kielce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 listopad 2017 - 07:45

Ustaw sobie aby klapy i wysokość wychylały się liniowo, to jest najlepsze ustawienie :)  kup jakieś vario i szukaj termiki, kręć kominy wysoko, to jest latanie:)

• 0

#102 GBS

GBS
  • Modelarz
  • 41 postów
  • SkądJasło
  • Imię:Marcin

Napisano 05 listopad 2017 - 14:02

Ustaw sobie aby klapy i wysokość wychylały się liniowo, to jest najlepsze ustawienie :)  kup jakieś vario i szukaj termiki, kręć kominy wysoko, to jest latanie:)

Docelowo tak też zamierzam zrobić. To było moje pierwsze w życiu użycie klap. Trochę wiało co też nie sprzyjało takim próbom.

A teraz prywata. Panowie ostatnio zrobiłem kilka pulpitów może ktoś reflektuje ?

http://pfmrc.eu/inde...-pod-nadajniki/
  • 0

#103 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 461 postów
  • SkądŻarówka
  • Imię:Grzegorz

Napisano 05 listopad 2017 - 17:46

Docelowo tak też zamierzam zrobić. To było moje pierwsze w życiu użycie klap. Trochę wiało co też nie sprzyjało takim próbom.

A teraz prywata. Panowie ostatnio zrobiłem kilka pulpitów może ktoś reflektuje ?

http://pfmrc.eu/inde...-pod-nadajniki/

Moje tylko sugestie: Najpierw użyj klap na 50 m i zobacz co szybowiec robi przez następne kilka sekund. Zrobi parę pompek jak nie zgasisz go na początku wysokością w dół ale potem już będzie leciał spokojnie. Sprawdź wszystko przy bezwietrznej pogodzie. Wiatr wypatrza spojrzenie na model w locie - Gama potrafi latać ślizgiem z mniej więcej 250 - 300 m bez wiatru 5 min https://www.youtube....h?v=ZTDI-W_a-JM a z mocnym wiatrem niewiele ponad 2 min https://www.youtube....pqlVqgoJsE&t=3s . Tu jeszcze wiatr umiarkowany  https://www.youtube....h?v=LGrWAP6pf8M .

Nie wypuszczaj klap przed samym lądowaniem tylko na prostej wcześniej jak jest jeszcze wysoko w miarę. Jak ustawiłeś klapy, próbowałeś tych kombinacji różnych? Lądowanie na w filmie całkiem udane, przy tym jak się potrafi nieść Gama to prawie przy nodze.

• 0

#104 GBS

GBS
  • Modelarz
  • 41 postów
  • SkądJasło

Napisano 12 listopad 2017 - 15:53

Witam. Znowu popełniłem błąd taki jak ostatnio. Za wolno za nisko i zakrecalem. W związku z tym gama zawaliła się na ziemi z około 3m. Pękło mi skrzydło. Czym to pokleić ? UHU czy CA średni?

Załączone miniatury

• 20171112_144629.jpg
  • 20171112_144614.jpg

• 0

#105 BINIU 98

BINIU 98
  • Modelarz
  • 122 postów
  • Skądwielkopolska
  • Imię:Zbigniew

Napisano 12 listopad 2017 - 16:50

Witam. Znowu popełniłem błąd taki jak ostatnio. Za wolno za nisko i zakrecalem. W związku z tym gama zawaliła się na ziemi z około 3m. Pękło mi skrzydło. Czym to pokleić ? UHU czy CA średni?

Witaj. Sklej klejem do pianek marki STANGER .dostępny w ModeleMax. UHU robi się żółty  .CA -sztywny 

• 1

#106 sbogdan1

sbogdan1
  • Modelarz
  • 1195 postów
  • SkądŚląskie
  • Imię:Bogusław

Napisano 13 listopad 2017 - 19:26

Albo CA tyle że rzadki bez przyspieszacza + igła na końcówkę aplikatora i wkroplić w środek

złączyć, jeśli coś wypłynie, przetrzeć spoinę, będzie trzymało jak diabeł duszę.
Wybór jak zwykle należy do Ciebie.
Powodzenia ...

• 0

#107 kamsolik

kamsolik
  • Modelarz
  • 17 postów
  • SkądGdynia
  • Imię:Kuba

Napisano 06 styczeń 2018 - 16:56

Jak kleicie magnesy do skrzydeł, aby się trzymały. Moje magnesy są takie mocne, że wyrywa je za każdym razem. Kleilem ca średnim.
  • 0

#108 hubiwaw90

hubiwaw90
  • Modelarz
  • 14 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Hubert

Napisano 06 styczeń 2018 - 17:56

Jak kleicie magnesy do skrzydeł, aby się trzymały. Moje magnesy są takie mocne, że wyrywa je za każdym razem. Kleilem ca średnim.

Ja wklejam na CA a do tego na magnes naklejam pasek z taśmy zbrojonej również z kropelką CA tak że taśma zachodzi na materiał w którym jest wklejony magnes, aczkolwiek po jakimś roku eksploatacji trzeba poprawiać.
  • 0

#109 GBS

GBS
  • Modelarz
  • 41 postów
  • SkądJasło

Napisano 06 styczeń 2018 - 18:05

Ja wkleiłem na kleju na gorąco. Najpierw rozgrzaną końcówka pistelotu od kleju robiłem wgłębienie w piance, potem klej i magnes. Trzyma na prawdę mocno.
  • 0

#110 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 461 postów
  • SkądŻarówka

Napisano 13 styczeń 2018 - 16:28

Ja kleiłem CA średnim też ( bez żadnych przyspieszaczy ). Tylko zalałem magnesy całe mocno również od góry klejem i lekko przeszlifowałem na równo po całkowitym wyschnięciu. W ten sposób między przyciągającymi się magnesami jest 0,5 mm warstwa CA - przyciągają się ale nie przyklejają się do siebie bezpośrednio. Trzyma jak zabetonowane.

Załączone miniatury

• Cli.jpg
  • Clip.jpg

• 0

#111 korni30

korni30
  • Modelarz
  • 24 postów
  • SkądPruszków
  • Imię:Korneliusz

Napisano 01 kwiecień 2018 - 16:27

Hej. Ja odnośnie ładowarki z zestawu.Ładuje wam pakiet?? bo u mnie tylko miga czerwona diota i pakiet rozładowany 

Załączone miniatury

• 20180401_172015.jpg

• 0

#112 GBS

GBS
  • Modelarz
  • 41 postów
  • SkądJasło

Napisano 03 kwiecień 2018 - 09:10

Witam serdecznie. Niestety koledze nie pomogę, ponieważ używam innej ładowarki - ACCUCELL 6.
  • 0

#113 a2j

a2j
  • Modelarz
  • 132 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój
  • Imię:Adam

Napisano 03 kwiecień 2018 - 09:24

Hej. Ja odnośnie ładowarki z zestawu.Ładuje wam pakiet?? bo u mnie tylko miga czerwona diota i pakiet rozładowany 

Kup lepiej ładowarkę modelarską, masz możliwość ustalenia prądu ładowania czy wstawienia pakiet w stan do przechowania.

Ja osobiście mam Imax b6 mini.

• 0

#114 korni30

korni30
  • Modelarz
  • 24 postów
  • SkądPruszków

Napisano 03 kwiecień 2018 - 09:27

Dziękuje za info juz zakupiłem Ładowarka modelarska - X1 Multi Charger AC plus - 114118 Hitec
  • 0

#115 a2j

a2j
  • Modelarz
  • 132 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój
  • Imię:Adam

Napisano 03 kwiecień 2018 - 09:48

Dziękuje za info juz zakupiłem Ładowarka modelarska - X1 Multi Charger AC plus - 114118 Hitec

Pamiętaj że pakiety lipo trzeba dość specyficznie traktować: nie rozładowywać prądem większym niż zadeklarowany na pakiecie, nie dopuścić do rozładowania poniżej 3,3V na cele (do tego przydatne urządzenie "lipo alarm" kosztuje parę zł) i jeśli nie używane przechowywać w trybie "STORAGE" 3,82V na cele.

Jeśli o tym wszystkim już wiesz to wybacz za przypomnienie.

• 0

#116 korni30

korni30
  • Modelarz
  • 24 postów
  • SkądPruszków

Napisano 09 kwiecień 2018 - 17:29

Witam.A może ktoś polecić aparaturę do tego modelu??? ta standardowa gubi zasięg,nie wiem czemu tak się dzieje. 

• 0

#117 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 461 postów
  • SkądŻarówka

Napisano 09 kwiecień 2018 - 17:44

Aparatury z zestawów RTF mogą mieć mniejszy zasięg niż takie kupowane oddzielnie. Te kupowane oddzielnie bez modelu to tzw. pełno zasięgowe - do większych szybowców jak Gama tylko takie się naddają bo zwykle lata się szybowcami dużymi wysoko a więc i daleko od pilota RC. Daleko latałeś od siebie? Jak kupisz dobrą aparaturę z odbiornikami to będziesz miał ją do wielu modeli a nie tylko do jednego. Ja mam Spektrum DX6i. Jakość wykonania dobra, zasięgu mi nigdy nie utraciła ( pilnuj żeby zawsze latać na bateriach nie rozładowanych w aparaturze ), jest dość droga jak na swoje możliwości i już trochę leciwa ale działa bezproblemowo.

• 0

#118 GBS

GBS
  • Modelarz
  • 41 postów
  • SkądJasło

Napisano 09 kwiecień 2018 - 18:37

Dobra i dość tania jest Turnigy 9X. Używałem tej aparatury przez kilka lat. Teraz latam Gama 2100 na Flysky i10 z telemetria
  • 0

#119 korni30

korni30
  • Modelarz
  • 24 postów
  • SkądPruszków

Napisano 09 kwiecień 2018 - 18:39

Zasięg gubi po około 20 metrach.złapie na chwile i znowu gubi na 3.4 sekundy.
  • 0

#120 korni30

korni30
  • Modelarz
  • 24 postów
  • SkądPruszków

Napisano 09 kwiecień 2018 - 20:32

Aparatury z zestawów RTF mogą mieć mniejszy zasięg niż takie kupowane oddzielnie. Te kupowane oddzielnie bez modelu to tzw. pełno zasięgowe - do większych szybowców jak Gama tylko takie się naddają bo zwykle lata się szybowcami dużymi wysoko a więc i daleko od pilota RC. Daleko latałeś od siebie? Jak kupisz dobrą aparaturę z odbiornikami to będziesz miał ją do wielu modeli a nie tylko do jednego. Ja mam Spektrum DX6i. Jakość wykonania dobra, zasięgu mi nigdy nie utraciła ( pilnuj żeby zawsze latać na bateriach nie rozładowanych w aparaturze ), jest dość droga jak na swoje możliwości i już trochę leciwa ale działa bezproblemowo.

Baterie zawsze naładowane na maxa akumulatorki nówki sztuki i traci zasięg.Zakupiłem nowe baterie włozyłem i nadal gubi zasięg.Zasięg poprawia sie w momencie gdy złapie za antenę przy odbiorniku.Wiec raczej to wina tej kiepskiej aparatury   

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych