Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gama 2100 Pelikan

poszukiwane opinie posiadaczy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#101 sbogdan1

sbogdan1
  • Modelarz
  • 1063 postów
  • SkądŚląskie
  • Imię:Bogusław

Napisano 29 październik 2017 - 11:58

Jak zrobisz jeszcze spowolnienie serw ( wg swoich preferencji ) aby nie było nagłego opuszczenia klap 

no to już całkiem fajnie to funkcjonuje.

• 0

#102 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 324 postów
  • SkądŻarówka
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 październik 2017 - 12:44

Jak zrobisz jeszcze spowolnienie serw ( wg swoich preferencji ) aby nie było nagłego opuszczenia klap 

no to już całkiem fajnie to funkcjonuje.

A czy można zrobić spowolnienie serw przy 2 pozycyjnym przełączniku?

• 0

#103 GBS

GBS
  • Modelarz
  • 41 postów
  • SkądJasło
  • Imię:Marcin

Napisano 29 październik 2017 - 12:58

A czy można zrobić spowolnienie serw przy 2 pozycyjnym przełączniku?

To chyba nie zależy od przełącznika. W moim nadajniku opóźnienie się ustawia na konkretny kanał.
  • 0

#104 sbogdan1

sbogdan1
  • Modelarz
  • 1063 postów
  • SkądŚląskie

Napisano 29 październik 2017 - 13:00

Funkcję spowolnienia ustawiasz w aparaturze o ile soft na takowe pozwala.

Natomiast przełącznikiem tylko uruchamiasz żądaną komendę, jeśli więc masz na przełączniku,

to z powodzeniem możesz to sobie ustawić do konkretnego kanału.Tak samo w druga stroną

czyli spowolnienie powrotu klap.

• 0

#105 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 324 postów
  • SkądŻarówka

Napisano 29 październik 2017 - 14:51

Niestety ja czegoś takiego nie widzę u siebie na aparaturze. Jakbym miał spowolnienie to by problem z puchnięciem prawie znikł.

• 0

#106 GBS

GBS
  • Modelarz
  • 41 postów
  • SkądJasło

Napisano 04 listopad 2017 - 17:56

Witam

Dzisiaj wiało masakrycznie ale udało się troszkę polatać. Przy próbie lądowania z klapami zaliczyłem małego kreta. przygotowany na to że po wysunięciu klap model zadrze dziób do góry chyba za dużo skontrowałem wysokością. Start żadnych nie było, jedynie piasta się wsunęła głębiej na wał. Momentu kreta nie udało się uchwycić na filmie ale wcześniej udało się nakręcić krótki filmik.

https://youtu.be/TT5BxUvRyKY

• 0

#107 pyton

pyton
  • Modelarz
  • 729 postów
  • Skądmarcinków, skarżysko, kielce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 listopad 2017 - 07:45

Ustaw sobie aby klapy i wysokość wychylały się liniowo, to jest najlepsze ustawienie :)  kup jakieś vario i szukaj termiki, kręć kominy wysoko, to jest latanie:)

• 0

#108 GBS

GBS
  • Modelarz
  • 41 postów
  • SkądJasło

Napisano 05 listopad 2017 - 14:02

Ustaw sobie aby klapy i wysokość wychylały się liniowo, to jest najlepsze ustawienie :)  kup jakieś vario i szukaj termiki, kręć kominy wysoko, to jest latanie:)

Docelowo tak też zamierzam zrobić. To było moje pierwsze w życiu użycie klap. Trochę wiało co też nie sprzyjało takim próbom.

A teraz prywata. Panowie ostatnio zrobiłem kilka pulpitów może ktoś reflektuje ?

http://pfmrc.eu/inde...-pod-nadajniki/
  • 0

#109 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 324 postów
  • SkądŻarówka

Napisano 05 listopad 2017 - 17:46

Docelowo tak też zamierzam zrobić. To było moje pierwsze w życiu użycie klap. Trochę wiało co też nie sprzyjało takim próbom.

A teraz prywata. Panowie ostatnio zrobiłem kilka pulpitów może ktoś reflektuje ?

http://pfmrc.eu/inde...-pod-nadajniki/

Moje tylko sugestie: Najpierw użyj klap na 50 m i zobacz co szybowiec robi przez następne kilka sekund. Zrobi parę pompek jak nie zgasisz go na początku wysokością w dół ale potem już będzie leciał spokojnie. Sprawdź wszystko przy bezwietrznej pogodzie. Wiatr wypatrza spojrzenie na model w locie - Gama potrafi latać ślizgiem z mniej więcej 250 - 300 m bez wiatru 5 min https://www.youtube....h?v=ZTDI-W_a-JM a z mocnym wiatrem niewiele ponad 2 min https://www.youtube....pqlVqgoJsE&t=3s . Tu jeszcze wiatr umiarkowany  https://www.youtube....h?v=LGrWAP6pf8M .

Nie wypuszczaj klap przed samym lądowaniem tylko na prostej wcześniej jak jest jeszcze wysoko w miarę. Jak ustawiłeś klapy, próbowałeś tych kombinacji różnych? Lądowanie na w filmie całkiem udane, przy tym jak się potrafi nieść Gama to prawie przy nodze.

• 0

#110 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 324 postów
  • SkądŻarówka

Napisano 09 listopad 2017 - 12:40

Tu jeden mój filmik z lądowaniem Gamą przy bardzo słabym wietrze. Chyba to było bez klap. https://www.youtube....h?v=nI4-fBTAcD8 .

• 0

#111 GBS

GBS
  • Modelarz
  • 41 postów
  • SkądJasło

Napisano 12 listopad 2017 - 15:53

Witam. Znowu popełniłem błąd taki jak ostatnio. Za wolno za nisko i zakrecalem. W związku z tym gama zawaliła się na ziemi z około 3m. Pękło mi skrzydło. Czym to pokleić ? UHU czy CA średni?

Załączone miniatury

• 20171112_144629.jpg
  • 20171112_144614.jpg

• 0

#112 BINIU 98

BINIU 98
  • Modelarz
  • 112 postów
  • Skądwielkopolska
  • Imię:Zbigniew

Napisano 12 listopad 2017 - 16:50

Witam. Znowu popełniłem błąd taki jak ostatnio. Za wolno za nisko i zakrecalem. W związku z tym gama zawaliła się na ziemi z około 3m. Pękło mi skrzydło. Czym to pokleić ? UHU czy CA średni?

Witaj. Sklej klejem do pianek marki STANGER .dostępny w ModeleMax. UHU robi się żółty  .CA -sztywny 

• 1

#113 sbogdan1

sbogdan1
  • Modelarz
  • 1063 postów
  • SkądŚląskie

Napisano 13 listopad 2017 - 19:26

Albo CA tyle że rzadki bez przyspieszacza + igła na końcówkę aplikatora i wkroplić w środek

złączyć, jeśli coś wypłynie, przetrzeć spoinę, będzie trzymało jak diabeł duszę.
Wybór jak zwykle należy do Ciebie.
Powodzenia ...

• 0

#114 kamsolik

kamsolik
  • Modelarz
  • 16 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 16:56

Jak kleicie magnesy do skrzydeł, aby się trzymały. Moje magnesy są takie mocne, że wyrywa je za każdym razem. Kleilem ca średnim.
  • 0

#115 hubiwaw90

hubiwaw90
  • Modelarz
  • 14 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Hubert

Napisano 06 styczeń 2018 - 17:56

Jak kleicie magnesy do skrzydeł, aby się trzymały. Moje magnesy są takie mocne, że wyrywa je za każdym razem. Kleilem ca średnim.

Ja wklejam na CA a do tego na magnes naklejam pasek z taśmy zbrojonej również z kropelką CA tak że taśma zachodzi na materiał w którym jest wklejony magnes, aczkolwiek po jakimś roku eksploatacji trzeba poprawiać.
  • 0

#116 GBS

GBS
  • Modelarz
  • 41 postów
  • SkądJasło

Napisano 06 styczeń 2018 - 18:05

Ja wkleiłem na kleju na gorąco. Najpierw rozgrzaną końcówka pistelotu od kleju robiłem wgłębienie w piance, potem klej i magnes. Trzyma na prawdę mocno.
  • 0

#117 grzegor

grzegor
  • Modelarz
  • 324 postów
  • SkądŻarówka

Napisano 13 styczeń 2018 - 16:28

Ja kleiłem CA średnim też ( bez żadnych przyspieszaczy ). Tylko zalałem magnesy całe mocno również od góry klejem i lekko przeszlifowałem na równo po całkowitym wyschnięciu. W ten sposób między przyciągającymi się magnesami jest 0,5 mm warstwa CA - przyciągają się ale nie przyklejają się do siebie bezpośrednio. Trzyma jak zabetonowane.

Załączone miniatury

• Cli.jpg
  • Clip.jpg

• 0

#118 korni30

korni30
  • Modelarz
  • 24 postów
  • SkądPruszków
  • Imię:Korneliusz

Napisano 01 kwiecień 2018 - 16:27

Hej. Ja odnośnie ładowarki z zestawu.Ładuje wam pakiet?? bo u mnie tylko miga czerwona diota i pakiet rozładowany 

Załączone miniatury

• 20180401_172015.jpg

• 0

#119 GBS

GBS
  • Modelarz
  • 41 postów
  • SkądJasło

Napisano 03 kwiecień 2018 - 09:10

Witam serdecznie. Niestety koledze nie pomogę, ponieważ używam innej ładowarki - ACCUCELL 6.
  • 0

#120 a2j

a2j
  • Modelarz
  • 102 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój
  • Imię:Adam

Napisano 03 kwiecień 2018 - 09:24

Hej. Ja odnośnie ładowarki z zestawu.Ładuje wam pakiet?? bo u mnie tylko miga czerwona diota i pakiet rozładowany 

Kup lepiej ładowarkę modelarską, masz możliwość ustalenia prądu ładowania czy wstawienia pakiet w stan do przechowania.

Ja osobiście mam Imax b6 mini.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych