Skocz do zawartości

Christen Eagle 130 % EPP relacja z budowy


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam nadzieję że dotrwam do końca relacji z budowy dwupłatowca Christen Eagle w wersji 130% :)

Oryginalna wersja ma rozpiętość 750 mm i długość 680 mm i wykonany z 3 mm depronu.

Link do strony z planami

www.aeroplaza.nl/

i nasze forum

http://pfmrc.eu/inde...u-i-pare-pytan/

Postanowiłem powiększyć o 30 % i wyszło mi że rozpiętości będzie miał 975 mm i długości 884 mm na domiar tego mam zamiar wykonać do z 6 mm EPP.

Co do masy to zobaczymy jak wyjdzie a wtedy się okarzę jakie dostanie wyposażenie :)

Dzisiaj plany wydrukowane, poklejone i wycięte.

Dołączona grafika

 

A że jeszcze znalazłem coś EPP walającego się po domu, które pozostało z budowy Infineona 3D to od razu poszło pod nóż i wystrugałem parę mniejszych elementów :)

Dołączona grafika

 

i narazie tyle ... brak EPP ... jeszcze dzisiaj zosatnie zamówione i sądzę że jeszcze ruszę dalej z budową w tym tygodniu :)

 

Dodatkowo też już planuję malowanie modelu jakość może kiepska jak chodzi o posługiwanie się pisakami ale mniej więcej daje jakiś obraz całości który kotłuje się w mojej głowie :)

Dołączona grafika

Ster wysokośći w identycznym malowaniu co ster kierunku.

Edytowane przez przemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja również będę kibicował i często tutaj zaglądał. Mam też nadzieję, że przyda Ci się moja relacja z budowy. Mój Christen lata nadal, wytrzymały też połączenia lotek z rurek termokurczliwych i mocowanie górnego płata z listewek balsowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również będę kibicował i często tutaj zaglądał. Mam też nadzieję, że przyda Ci się moja relacja z budowy. Mój Christen lata nadal, wytrzymały też połączenia lotek z rurek termokurczliwych i mocowanie górnego płata z listewek balsowych ;)

 

Dziękuje za zainteresowanie mam nadzieję że model jakoś mi wyjdzie :) Twoja relacja się na pewno przyda ładnie opisane i bardzo dobre poglądowe zdjęcia. Co do połączenia górnego płata to będę coś kombinował z EPP w połączeniu z węglem.

Co do budowy ... EPP już zamówione mam już numer listu przewozowego więc jutro sądzę że ruszę dalej z budową jak czas pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem no ale cóż poradzić jak praca wre od samego rana :)

Z racji wczorajszego grila że jak szarpnę o jednego browara za dużo to zbyt długo spać nie mogę więc poniżej parę zdjęć ...

Dołączona grafika

przymiarka do stateczników i dolnego płata kadłub już troszkę posklejany

 

Dołączona grafika

naniosłem już zarys szachownicy na dolny płat strasznie mi się podoba taki motyw :)

 

Dołączona grafika

 

obecnie nie dość że zaczynam cierpieć na bezsenność to jeszcze na brak węgla :P zamówienie już szarpnięte więc pozostało czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że szybko budowa idzie - kleisz wszystko CA?

 

Hej szybko nie szybko ale jakoś idzie :) ogólnie większość na CA jak na razie środkowa półka wklejona tylko na UHU Por.

Jutro zaraz z rana jak wrócę z pracy to przysiadam nad kadłubem i wzmacniam komorę na pakiet. Jak dobrze pójdzie to jeszcze strzelę podwozie. Oczywiście na dowód postępu prac tradycyjnie zapodam zdjęcia.

songo78 takie dwa szybkie pytania :)

1. Odbiornik i regulator umieściłeś w swoim modelu w kabinie pilota ? Oczywiście dla pewności chce się upewnić ... Twój temat przeglądam non stop jak siedzę przy budowie :)

2. Dla pewności miejsce na pakiet miałeś za wręgą silnika ? Jak tak to czy robiłeś dodatkowo jeszcze jakąś półkę na lipo ?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję tylko, że nie zrobiłem odkręcanego podwozia.

 

Czemu żałujesz ? Mam podwozie na stałe w pierwszym dwupłacie I3D i jestem zadowolony

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/28075-moja-modelarnia-przemo/

 

Jakbyś chciał dodatkowe fotki to daj znać.

 

Oczywiście że chcę jak najbardziej na PW wyślę Ci mojego maila ... dziękować za pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się teraz mówi ... "Nie ma lipy" ...pracę trwają nadal korzystając z długiego weekendu który i tak mam jakoś tak przypadkowo :) stery wklejone, górny płat na przymiarkę już z malowaniem w wykonaniu mojej żony :) i aż jak na razie jedna lotka z czterech wklejona ... w poniedziałek mam nadzieję że już paczka z serwami dotrze do Mysłowic i resztą drobnicy i robota ruszy jeszcze bardziej z kopyta :) plany na jutro to podłubać coś przy kopycie na kabinę ... dla mnie totalny nowy temat ... kopyto + butelka PET ... się okażę co wyjdzie najwyżej kabinę zamówię u kogoś.

Mam nadzieję że admini mnie nie wyrzuca za post pod postem :) pozdrawiam Administratorów :)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki mam jeszcze nadzieję, że oprócz prezencji będzie jeszcze latał :P ... walka trwa kabina gotowa :) miałem wykonać kopyto idealnie pasujące w miejsce kabiny ale że gdzieś zapodziała mi się tarcza na kątówkę na papier ścierny postanowiłem iść na łatwiznę i zrobiłem kopyto z kawałka o szerokości 34 mm (taki mi się trafił) i efekt mi się nawet spodobał choć nie wykluczam wykonania jeszcze jednej kabiny z jakiegoś kolorowego PET'a :) a o to i zdjęcia :)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

songo78 mam ogromną prośbę żebyś podał mi Twój środek cieżkości w swoim modelu oczywiście jak to możliwe ... z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I coś znowu poszło do przodu :) jutro jadę w końcu po całe wyposażenie RC więc model w końcu zacznie tętnić życiem

długo się zastanawiałem na skręcanym kołem ogonowym aż w końcu takież zrobiłem

Dołączona grafika

 

no i w całej okazałości

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Brakuje tylko pomalować spód modelu ale to po montażu serw lotek :)

 

Jak pogoda pozwoli w tym tygodniu to zostanie ulotniony :)

P.S.

Mam nadzieję że poleci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj poleciał :D ... z początku miałem trudno się do niego przyzwyczaić ale dałem radę :) oczywiście nie obeszło się bez pomocy Wojtka Sz za co się dziękuję ... parę zdjęć z oblotu a na film to poczekamy parę dni jak go dostanę w swoje ręce :P

 

 

Dołączona grafika

 

Zdjęcie jeszcze na lotnisku w razie czego żeby była jakaś pamiątka gdybym pogonił kreta ...

no i w końcu w powietrzu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

film będzie za parę dni ...

 

Masa do lotu modelu wyszła 900 g

a oblatany został na wyposażeniu:

- silnik iBM 2808-10 - 1400 kv, 446 W

- regulator 30 A

- pakiet turnigy 3s 2200

- serwa sztuk 4 TowePro SG-91R 1/2 Metal

- śmigło 9x6 choć planuję dokonać oblotu na 10x5

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.