Skocz do zawartości

Hydroplan HobbyKing EPO Seaplane


BoNzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W dniu wczorajszy zakupiłem ten oto model od HobbyKing

http://www.hobbyking...Warehouse_.html

 

Model będzie mi służył do latania na jeziorze obok domu, głównie w godzinach wieczornych kiedy to nie ma prawie wiatru.

Dlatego zamierzam go docelowo wyposażyć w oświetlenie. Planuje wyposażyć go w działające klapy, na zdjęciach wygląda że wystarczy zamontować serwa, chyba nawet snapy dają w komplecie. Dodatkowo zamontuję osobne serwo dla przedniego kółka. razem wyjdzie 7 serw 5g.

 

Specyfikacja:

Rozpiętość skrzydeł: 1090 mm

Długość : 720 mm

Masa do lotu według producenta 470 g

Silnik: 2812-1200kv

Śmigło: 3 Blade 7506

Bateria 11.1v 3S 1500mAh (producent podaje 1300 ale myślę że za 1500 nie będzie problemu)

 

PS. Nie dodałem że model jedzie do mnie z Niemiec, myślę że następny weekend już zamieszce info że mam go w ręku.

Edytowane przez BoNzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czekam na relacje z budowy,

 

Czyli na fotorelację z otwarcia pudełka z gotowcem :D

 

Witam

W dniu wczorajszy zakupiłem ten oto model od HobbyKing

http://www.hobbyking...Warehouse_.html

 

Model będzie mi służył do latania na jeziorze obok domu, głównie w godzinach wieczornych kiedy to nie ma prawie wiatru.

 

 

No dobra, to po co ci sterowane kółko przednie? Na wodzie podwozie się zdejmuje i lata bez kółek. To po pierwsze, a po drugie - po co ci w tym modelu klapy? Model ma metr rozpiętości, mały ciężar (470g do lotu) i duży opór czołowy, a co za tym idzie - małą prędkość zarówno lotu jak i lądowania, więc jaki jest sens stosowania klap? Chyba, że należysz do typowych "gadżeciarzy", którzy muszą mieć w modelu wszystko i jeszcze więcej, żeby tylko poszpanować, bo w tym przypadku te klapy są potrzebne jak umarłemu kadzidło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.