Skocz do zawartości

Hałdy w Bogdance?


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kiedyś często tam latałem. Rzeczywiście stok wzorcowy można powiedzieć, tylko był problem z pozostawieniem auta - zupełny brak miejsca. Pozostaje tylko pobocze gruntowe drogi wojewódzkiej - trochę niebezpieczne. Samo dotarcie do podnóża stoku też trochę utrudnione - nasyp linii kolejowej a następnie głęboki rów, w którym w okresach wiosenno - jesiennych stoi woda. Poza tym tablice ostrzegawcze "zakaz przebywania" itp. Ostatni raz byłem tam jakieś 3 lata temu i zmierzyłem deniwelację - 30m. Samą hałdę wydłużyli w kierunku południowym i obsiali trawką. Ale jak na razie nie znalazłem innej drogi dojazdowej pod stok. Jakby ktoś miał znajomości w branży górniczej to myślę że byłaby możliwość wjechania i na sam szczyt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to na kiedy zrobić obłożenie, połącze przyjemne z robotą.

A tak na poważnie to możliwość fajnego latania jest przy wietrze z zachodu z drugiej strony wszędzie drzewa, a od południa straszne błoto lub kurz.

Wjazd na szczyt - chyba że qadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to na kiedy zrobić obłożenie, połącze przyjemne z robotą.

A tak na poważnie to możliwość fajnego latania jest przy wietrze z zachodu z drugiej strony wszędzie drzewa, a od południa straszne błoto lub kurz.

Wjazd na szczyt - chyba że qadem.

 

Ja to gdzieś tak od października bym się pisał.. Teraz ganiam bociany w Radawcu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjazd na szczyt to nie taki dla mnie priorytet, raczej obawiam się o "legalność" . Mieliście Panowie z tym jakieś przygody- że was ktoś wyprosił z miejscówki?

Podobno jest plan zagospodarowania hałd w niedalekiej przyszłości- stok narciarski, sztuczne jeziorko itp. ale nie wiem czy o ten konkretnie teren chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała hałda jest terenem kopalni, ale można tam wejść właśnie od zachodniej strony gdzie nie ma już przenośników, a stok pokryty jest trawą.

Ja wjeżdzam od Puchaczowa, a następnie w drogę gruntową wzdłuż torów.

W środku hałdy jest niecka po zbiorniku wody, tam polatać to byłoby coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to już coś wiem, pozostaje teren obadać przy najbliższej okazji :)

Dzisiaj zwiedziłem hałdy, dmuchało raczej mizernie, więc pozostały powolne, leniwe aczkolwiek dłuuuuugie loty szybowcem dlg (dobrze ze zabrałem na wszelki wypadek). Od czasu do czasu wyglądało słoneczko więc i termika się pojawiała. Po południu zaczęło wiać mocniej, ale musiałem się niestety zbierać.

Miejsce bardzo fajne i z potencjałem, krajobraz na szczycie mocno księżycowy. Do podnóża dotarłem samochodem, skręcając wcześniej (przed cmentarzem) w prawo- droga asfaltowa, przechodząca pod koniec w gruntową. Na pewno jeszcze tam polatam jak mocniej powieje. Pozdro.

Edytowane przez kkkamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Hałda nosi idealnie przy południowo-zachodnim (SW) lub zbliżonym kierunku wiatru (WSW do SSW). Azymut zbocza to jakieś 225 stopni. Odkryte przedpole i prosta linia stoku już przy umiarkowanym wietrze wytwarza równy, mocny żagiel. Nachylenie stoku to jakieś 15-20 %, a dlugość od podnóża do szczytu wynosi ok 150 m, szerokości do wykorzystania mamy ponad 400m, odkrytego terenu. Sporo kamieni i młode drzewka miejscami. Dołem biegnie równolegle czynna linia kolei kopalnianej. Jest i płytki rowek z wodą obok toru. Przejście przez tory dozwolone tylko na przejeździe niestrzeżonym przy południowym narożniku hałdy. Miejsce spokojne, z dala od ludzi z marsjańskim prawdziwie krajobrazem na szczycie. Wspólrzedne: N 51°18'49" E 22°59'59".

Dojazd : w Puchaczowie jedziemy w ulicę Bogdanowicza wzdłuż kanału Wieprz-Krzna, na koncu droga gruntowa ok 500m sama doprowadzi. Udanego żaglowania.post-4633-0-73055700-1395072661.jpgpost-4633-0-96524500-1395072686.jpgpost-4633-0-77830900-1395072712.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.