Skocz do zawartości

Saito FA 72


Johny88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Saito to mój pierwszy czterosów dlatego mam pytanie: do czego służy "cypek" pod wałem ,wygląda to tak jakby miał tam być nałożony wężyk i pewnie tak jest, pytanie po co i gdzie to podłączyc ?? Dodam jeszcze ,że szukałem na forum i znalazłem podobne tematy o o.s i ASP jednak nie o saito . Liczę na pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chodzi Ci o wystający z tylnego dekielka jak piszesz "cypek" ?

To odpowietrzenie skrzyni korbowej ,"wali" stamtąd olej .Przewód wyprowadzasz gdzieś lużno poza model aby nie chlapało Ci po nim olejem.

Edit.w tym silniku chyba faktycznie ten "cypek" jest na dole karteru ale chyba nie zmienia to jego przeznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz do niego przewód silikonowy i wyprowadź poza mask, pozycja silnika nie jest istotna w tej kwesti

 

A własnie ... bo ja zamontowałem ten silnik cylindrem do dołu, może tak być ? Wtedy jak pouczył mnie kolega "kruciec" bedzie u góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Cześć. 

 

Pytanie mam koledzy odnośnie tego silnika. 

 

Jaki jest rozmiar gwintu do mocowania śmigła w tym silniku. Wydaje mi się że M8 ale nie wiem jaki skok, 

Chciałbym kupić kołpak-nakrętkę do mocowania śmigła, i nie wiem jaki rozmiar wybrać. Coś jak w załączonej grafice.

Przy takim mocowaniu śmigła żadnych podkładek/przekładek już się nie stosuje?

 

MIR_ScalePropNuta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal, nic prostszego. Zmierz dlugosc dziesieciu zwojow, podziel przez dziesiec i bedziesz mial wystarczajaco dokladny wymiar skoku, by wyszukac nakretke z odpowiednim gwintem.

 

A podkladka powinna byc i to na tyle duza, by sile docisku rozlozyc na jak najwieksza powierzchnie drewnianej piasty, co ma na celu zredukowanie naprezen wynikajacych z docisku (nie mylic z sila docisku). Bo im wieksze naprezenia spowodowane dociskiem, tym wieksze prawdopodobienstwo miejscowego scisniecia drewna, co z kolei skutkuje poluzowaniem smigla i najczesciej jego zniszczeniem. Widzialem juz, jak drewniane smigielka w wyniku zastosowania zbyt malej podkladki rozsypywaly sie na drzazgi. Od takiego bombardowania nie da sie uciec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.