Skocz do zawartości

Aparatura jeti


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od kilku lat latam na Futabie MZ 14. Jestem ciekaw Twojej Kamilu opinii na temat tego nadajnika.

 

Przepraszam ale nie mam wyrobionej opini na temat tego nadajnika , nie miałem przyjemności go testować ani używać mogę powiedzieć jedynie że to co mnie w futabie denerwuje mianowicie śmieszny dystrybutor posiadający na stanie jednostkowe ilości serwomechanizmów i podzespołów do nich ze skaczącymi absurdalnie cenami . Ze już nie wspomnę że naprawy gwarancyjne trwają wieczność w moim przypadku serwa S3150 kupowałem w 2 sklepach bo ilość 6 szt nie była dostępna u dystrybutora , naprawa jednego z nich ( nie działało po wyjęciu z pudełka ) trwała rok brały w niej udział sklep www.modelesklep.pl i RCskorpion więc futaby nie kupię ze względu na taki serwis. O serwach mogę powiedzieć tyle wytrzymałe ale koszmarnie wolne i do tego żle centrują ,do tego wibija się ośka i po poł roku serwo ma luzy jak klapa od śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No tak.Serwis Futaby jest w Niemczech i Austrii. Wysyłałem bezpośrednio do Robbe i za trzy tygodnie z kawałkiem miałem nadajnik w domu po przeglądzie. Nie wiem jak jest z innymi serwisami i czy wykonują usługi szybciej. Nie sądzę.Co do serw Futaby to częściowo Kamil ma rację. Częściowo,gdyż serwa Futaby też są b.dobre.Niestety są one też b.drogie jak cała Futaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak serwis JR jest Japoni albo w Stanach , zapomniał tylko kolega napisać ile kosztuje wyślanie bezpiecznej paczki za granicę , serwisu JETI w Polsce nie ma jest w Czechach dla mnie to nie problem mam do granicy czeskiej 40km do niemieckiej 75km ale nie każdy ma tak jak ja . Więc pomijając że sprzęt naprawić się da jeśli za sprzęt futaby płacę grubą kasę spodziewam się cywilizowanego serwisu i usługi w logicznym terminie . Nie przeczę też że Futaba ma dobre serwa w swojej ofercie , jednak w wielu przypadkach stosunek ceny do parametrów nie wypada już tak dobrze ( czytaj można kupić serwa immych firm o zbliżonych lub lepszych parametrach w znacznie lepszej cenie .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty wysłania paczki są może i duże, ale co to ma do rzeczy ? Bez względu gdzie sie wysyła to i tak trza je ponieść. Jak sie mieszka tak blisko granicy to mozna zawieźć samemu. Czy w takim przypadku koszty bedą mniejsze ? W moim przypadku serwis Futaby jest cywilizowany i czynności wykonał w logicznym terminie. Na temat serw nie tylko Futaby jest tyle opninii ilu użytkowników. Ja latam na Hitec i JR. Zresztą to jest temat o Jeti więc kończę te pisanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ma duże Expo ustawione :D To jak aerobic :)

A tak już na serio, ostatni update softu sprawił że zadane parametry są "czytane"...

Ja po czesku ni hu, hu , ale dobrze Koleś prawi ;)

Nie latałem wiele na tej apce, wciąż ją poznaje, ale jak dla mnie to mistrzostwo świata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z niewieloma apkami miałem do czynienia. Zaczynając od DX7, poprzez DSX9 doszedłem do JR9503.

Z pulpitem i w szelkach latam od roku i nie wyobrazam sobie juz innego latania.

Jak dla mnie dużo precyzyjniejsze jest takie latanie, o wygodzie i wolnych obu rękach nie wspomnę.

Obawiałem się że drążki w Jeti będą za długie, ale okazało się (oczywiście w moim odczuciu i ocenie) że są idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając szczególnie pierwsze posty odnoszę wrażenie że niektórzy zapomnieli że mamy 21 wiek! przecież po to są nowe rzeczy aby się nimi cieszyc i korzystac. Wypowiedź że stara aparatura jest dobra - to fakt ale przypomina mi to mojego sąsiada który do tej pory jeździ maluchem. Jak widac aparatura super, wygląd klasy Iphona :),

możliwości olbrzymie - szczególnie dla komunikacji z komputerem, więc czemu narzekac?

Myślę że dużo z nas gdyby nie możliwości finasowe to od razu by ją nabyli, chociaż czy cena jest "duża" ja nabyłem dawno temu jedną z pierwszych w kraju JR 9303, cena też była zaporowa, myślę że relatywnie drożej było kiedyś.

Jak wida na YT ciekawe jest podejście do programowania, współraca z PC jak dla mnie to bajka, możliwości ogromne.

Zawsze znajdą się malkonteci że coś nie tak, nie wtym miejscu etc.

Piotrek gratuluję zakupu i powodzenia w programowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o Spektrum DX10T AR10000 ?brałeś coś takiego pod uwagę. Nie miałeś problemu z trzymaniem drązka dwoma palcami? bo chyba ta zasadnicza róznica się pojawia jesli chodzi o uchwyt. Caly czas mysle o pulpicie ale mam wrazenie ze dwoma palcami będzie mi ciezko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to jak przechodziłes na pulpit czy nie miałes zadnego dyskomfortu ,bo mam wrazenie ze na pulpitowych na kciukach sie nie lata tylko zazwyczaj się trzyma w palcach,przynajmniej takie odniosłem wrazenie.i własnie o tą zmiane mi chodzi jak szybko się przestawie na trzymanie drązków w dwóch palcach..Bo raczej latanie na kciuku wydaje mi sie nie wygodne z samej długości drązka w pulpitach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Discovery Chanel właśnie leci film o katastrofie lotniczej. W ostatniej fazie lotu B727 jest zdalnie sterowany z innego samolotu.

Jak myślicie użyli jakiejś apki, czy aparatury do zdalnego sterowania? Oczywiście, że aparatury do zdalnego sterowania Futaby. Z resztą podobnie jest na Mistrzostwach Świata np. w klasie F3A, gdzie 90% aparatur używanych przez zawodników to Futaby.

 

Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poczekajcie chwilkę, czy tematem przewodnim jest Jeti, czy też jaka aparatura jest numerem 1 na świecie :D

Przykładając sie do letkiego off'a....

Piotrze, nie twierdze że wszystko oprócz Jeti to fajans :) Porównaj sobie cenę np. FX40 (z Windowsem :D) i DC-16, później zaś popatrz co ma Futaba, a czego nie ma Jeti.

I tak dla jasności, nie mam nawet zamiaru startować w zawodach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.