Skocz do zawartości

Jaki wybrac rodzaj zapisu ?


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Albo wyjąć dysk i przegrać

Przeciez to nie Windows :)

A filmy sa zapisywane inaczej niz w PC.

Peter wspominałeś cos o złaczu ethernet w nagrywarce

No ma takie wyjscie Pioneer 555,ale okazalo sie po dochodzeniu,ze mozna nagrac filmik online,ale nie da sie nic wyciagnac.

 

Edit.

Komp,po prostu widzi nagrywarke jako dysk wymienny usb,ale nic z tego nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,po nocy spedzonej na czytaniu,decyzja definitywnie podjeta.

Za przemawia argument,format zapisu,prawie brak ograniczen w ,,wadze'' zapisu.

Jak to sie bedzie sprawowac w praktyce , jeszcze nie wiem,ale alternatywa polepszenia jakosci zapisu wydaje sie byc sensowna.

Po dzisiejszej akcji w dziale gielda :crazy: ,przyszla kolej na refleksje.

Kamerka kilkuletnia,niekompletna (bez pilota) poszla za prawie 100 f,podczas gdy nowa,z wieksza iloscia pikseli,bo juz znosne 800k kosztuje niewiele wiecej :lol2:

http://cgi.ebay.co.uk/BNIB-PANASONIC-NV-GS21DIGITALVIDEO-CAMERA-SD-FLASH_W0QQitemZ270219760024QQcmdZViewItem?hash=item270219760024

 

Tu mialbym prosbe, podzielcie sie swoja opinia, co sadzicie o tym pomysle ?.

Idealnie byloby gdybysmy otrzymali probki filmow nagranych np. z aparatu przez wejscie AV w kamerce.Pomoze nam to wybrac najlepsza opcje.

Calosc sprowadza sie do tego,by uzyskac jak najlepsza jakosc za rozsadne pieniadze,stad te eksperymenty i poszukiwania.No i moze jeszcze jeden argument,aby nie wysylac na wycieczki drogich gadzetow,bo z powrotami,jak wiemy to roznie bywa :lol2:

 

Edit.

Najlepsza jest strona 5 tego tematu.

I wlasnie jej tresc powoduje taka determinacje.

Cel-przeciez musi sie udac takie ulozenie tych klockow , aby film z lotu byl interesujacy

pod wzgledem jakosci.Ostry, kolorowo akceptowalny,pelen tresci,gdzie widac wszystko,a nie tylko kolorowe plamy.Kill You Tube :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak widac z przebiegu tematu,bylo kilka porazek.I co gorsze,nie zostalo znalezione rozwiazanie problemu jakim jest poprawienie jakosci zapisu.

W tajemnicy moge powiedziec tylko tyle , ze prawdopodobnie powstanie autorski temat.

Kolega Atylla podjal sie zmagan z kodekiem H-263/4 oraz calym tym galimatiasem zwiazanym z konwersja sygnalu PAL 720x576 na potrzeby np. serwisu Vimeo.

Z kilku miejsc takze otrzymalem troche fachowego wsparcia,wiec jestem dobrej mysli.

Jaki jest cel tego?

Raczej prosty,uzyskac, mimo ulomnosci przetwornikow,camera,aparat foto jakosc taka o jakiej wpominalem juz na poczatku.Aby obraz byl na tyle czytelny i ostry,by mozna bylo rozroznic szczegoly w odleglosci np. kilkunastu metrow.I nie bedzie to mikroskop,ale normalne nagrywanie.Zmora wczesniejszych poczynan,byly kodeki,kompresje,konwersje itd. gdzie tlo.np. polac trawy tracilo teksture i bylo przedstawiane jako zielone tlo.

Dodam na koniec ze celem bylo zrobienie poprawnego filmu z powietrza kosztem nie przekraczajacym pospolitej nagrywarki mpeg-4 czyli +/- 500zl

Mam nadzieje ze koncowy efekt w postaci filmu,bedzie lepszy niz dotychczasowe ,,produkcje''.

Pracy sporo przy tym.Gdyby ktos zechcial dolaczyc i wspomoc mnie/nas to prosze o kontakt na pw w celu okreslenia jakim zagadnieniem zajmie sie w ramach pracy domowej :)

Calosc mam nadzieje wyjdzie na swiatlo dzienne i stanie sie cenna wskazowka dla chcacych poprawic jakosciowo swoje nagrania.Jesli okaze sie ten pomysl kolejna porazka,temat zamkniemy kwitujac moim ulubionym zdaniem-tylko za oceanem umia to zrobic :oops: ,a pozniej od nich to kupimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , musze sie przyznac do kolejnej porazki.

Moje oczekiwania spelnily sie czesciowo.

 

Zakupilem w celu cyfrowego zapisu kamerke Canon 630i

 

http://www.ciao.co.uk/Canon_MV_630i__5778718#productdetail

 

Z uwagi na to ze ma ona AV IN , bedzie dzialac jako rejestrator/magnetowid.

 

Po krotkim boju i zapoznaniu sie o co chodzi z obrazem o parzystych i nieparzystych liniach,

krotkim kursie obrobki plikow dv,przyszla kolej na weryfikacje moich marnych osiagniec.

Niestety,porazka,Zauwazalna roznica w jakosci jest,ale tylko w orginale.Tzn. jest lepiej niz z nagrywarki dvd.Poprawe oceniam na ok. 10-20% ale jest to okupione o wiele wieksza waga pliku.Minuta filmu w formacie dv to ok. 170 Mb :shock:

Poczatkowo podejrzewalem przetwornik-czyli mini kamerke w modelu.Po podlaczeniu np. aparatu,efekt byl gorszy.W koncu kamerka w modelu ma ponad 500 lini !

Juz jestem troche tym zmeczony,tym ciaglym poszukiwaniem zlotego srodka.

 

Film , jako taki zyskal na ostrosci (kamerka w modelu) ale wciaz to nie jest to czego sie spodziewam.

Byc moze ktos powie ze szukam (kwadratowych powiedzmy kolek) ale nic nie robiac w tej materi,pozostabym na etapie wirujacej plamy.

 

 

 

Teraz opis dzialan.

 

Warunki typowo angielskie,ponuro,ciemno,brak slonca i zaraz bedzie padac (tutaj to norma)

 

Plik byl jeden.Kablem IE1394 zgrany na dysk.

Programy ,mam juz kilka,ale uzylem Pinnacle8 i systemowego WMMakera.

 

Pierwszy filmik o wadze ,uwaga 140 Mb ! . Zamieniony z dv na AVI i w orginale umieszczony na Vimeo.

 

Drugi filmik,zgrany na dysk prze WMMaker (ten sam plik zrodlowy) i przetworzony na WMW

Zajmuje tylko 9 Mb

 

 

 

 

 

 

 

 

Wczesniej czy pozniej (raczej pozniej :oops: ) dokonam tego prostego odkrycia,gdzie moje dzialania czy koncepcja byly retoryczne.Poki co,to tylko mi przybywa sprzetu :( a efekty mierne.Dobrze ze mamy dzial na sprzedaz takich rzeczy :lol2:

I z tego to powodu,nastepne rozwiazanie nie bedzie typu-najtanszym kosztem,bo akuray w tej materi to sie nigdy nie uda.Cieszy choc troche,fakt,ze pozbylem sie troche efektow z konwersji-typu jednorodny kolor staje sie plama.Tu sytuacja poprawila sie jesli chodzi o detalicznosc.Ale ogolnie to niewielka pociecha i poprawa.

 

O wiekszosci pomyslow i koncepcji na poprawe efektu nagrania jest juz sporo napisane.Teraz przydaloby sie gdyby napisal praktyk .Teori mamy mnostwo w starszych postach.

Pomoc praktyczna, byc moze zmienilaby ten stan rzeczy.

 

 

Jak by nie patrzec,ogolnie jest zle :oops: ,ale nic to.Mam juz kolejnego pomysla,wiec moze sie uda,choc pomoc przydalaby sie juz,od zaraz.Jaka-tak jak w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atylla,tak jak pisalem.W plikach mov sa sektory i znaczniki.Bez nich Vimeo nie rozpozna HD.I nie potrzebna jest deinterlacja.Ona jest juz systemowo robiona przez coder,to co widac jako ten efekt,to wina bufora zapisu.Czasem, jesli transfer bit rate spadnie ponizej 5000kb.

Skalowanie zas, odbywa sie na podstawie kodu zawartego na poczatku.

 

 

A tu filmik.Znaczy sie jednak mozna :)

http://www.vimeo.com/888625

Co ciekawe ,plik w orginale ,,prawdziwym HD ma ponad 1Gb,ale po konwersji Quickiem,ma tylko 12 Mb !!!

I tu lezy ten problem,uzycie odpowiednie codera (w tym wypadku H-264) ale takiego,ktory w locie ,,materialu'' na dysk nie gubi tych sektorow i znacznikow.A jeszcze lepszy jest ten nowszy H- 266.Ponoc juz nie zacina sie na WMW 11i 1O.Nawet paczki ffds nie potrzebuje.Sam skaluje sie do matrycy monitora.Nie tylko w 16:9, 5:4 ale ponoc i w innych.

Czyli juz wiem jak Oni to za oceanem robia ze maja takie ladne filmy :)

Teraz kolej na zapis,ale o tym w nastepnym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atylla,tak jak pisalem.W plikach mov sa sektory i znaczniki.Bez nich Vimeo nie rozpozna HD.I nie potrzebna jest deinterlacja.Ona jest juz systemowo robiona przez coder,to co widac jako ten efekt,to wina bufora zapisu.Czasem, jesli transfer bit rate spadnie ponizej 5000kb.

Skalowanie zas, odbywa sie na podstawie kodu zawartego na poczatku.

 

 

A tu filmik.Znaczy sie jednak mozna :) samemu to zrobic.Nie trzeba zadnego support-u.

http://www.vimeo.com/888625

Co ciekawe ,plik w orginale ,,prawdziwym HD ma ponoc duza wage,ale po konwersji Quickiem,ma tylko 12 Mb !!! Orginal sciagnalem z Megaupload.

I tu lezy ten problem,uzycie odpowiednie (chyba tak to sie nazywa) transcodera (w tym wypadku H-264) ale takiego,ktory w locie ,,materialu'' na dysk nie gubi tych sektorow i znacznikow.A jeszcze lepszy jest ten nowszy H- 266.Ponoc juz nie zacina sie na WMW 11i 1O.Nawet paczki ffds nie potrzebuje.Sam skaluje sie do matrycy monitora.Nie tylko w 16:9, 5:4 ale ponoc i w innych.

Amerykance , to tak jak ja,tepi do bolu.Znalazlem takiego na jakims forum i tam mu tlukli do glowy krok po kroku o co chodzi.Nawet ja zrozumialemchoc to dziwne.

No i zmalpowalem.

Czyli juz wiem jak Oni to za oceanem robia , ze maja takie ladne filmy :)

Teraz kolej na zapis,ale o tym w nastepnym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter jak mozesz to wrzuc linka do tego forum, co do innego zapisu to chyba nic lepszego niz kamera dv nie znajdziesz , skoro kamera w modelu ma 500 lini rozdzielczości w pionie to zapis w formacie HD czyli 720 lini w pionie nic nie polepszy jakości , po prostu materiał zródłowy jest zbyt niskiej jakości. Co do kompresowania i udostępniania filmików to lepszym rozwiązaniem od serwisów typu Vimeo jest umieszczanie filmików na serwerach ftp gdzie plik jest w dokładnie takiej postaci w jakiej go załadowaliśmy na serwer bez żadnej konwersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter raczej niema żadnych specjalnych znaczników dotyczących HD , przekonwertowałem materiał do rozdzielczości 1280X720 i wrzuciłem na Vimeo po właczeniu filmiku HD jest aktywne :), problemem jest jakość materiału video ze zwykłej kamery DV w dodatku kiepsko nakręconego , jakoś wykombinuje kamere to się pobawię w tygodniu , teraz tylko trzeba jakoś wymyślić sposób konwersji na 1280x720 tak aby proporcje obrazu były zachowane.

 

Link do filmiku hd

 

 

link do filmiku 640x480

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter jak mozesz to wrzuc linka do tego forum
Sporo tego bylo,a o trzeciej nad ranem raczej ciezko sie pamieta takie rzeczy :sleep:
Peter raczej niema żadnych specjalnych znaczników dotyczących HD

no to chyba jest we mnie wiele z amerykanina.

przekonwertowałem materiał do rozdzielczości 1280X720 i wrzuciłem na Vimeo po właczeniu filmiku HD jest aktywne

Czyli udalo ci sie to zrobic ,ze material byl np. 750x520 Pal SD - jako zrodlowy, czyli dv,

a potem (po zmainach) Vimeo przyjelo go jako HD? Jaki byl poczatkowy material zrodlowy-z kamery dv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie materiał zgrany z kamery DV przeskalowany do 128x720 i kompresja kodekiem h264 i Vimeo przyjeło go jako HD , teraz potrzebuje tylko materiał z kamery dv przyzwoity i mozna dopieszczac szczegóły , jak mozesz to nagraj z 2 minuty filmu na kamerze zgraj na kompa i wrzuc na megaupload to sobie sciagne i pobawię się kompresją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do edycji materialu masz, tutaj masz kilka filmow.

Mozna je sciagnac na dysk (prawy dolny rog ekranu)

 

Filmy z pokladu ES lub EG w jakosci HD zblizaja sie wielkimi krokami....

To dopiero bedzie jazda

:shock:

 

Zainteresowanych odsylam na

http://www.rc-cam.pl/

gdzie mozna zobaczyc dokladnie zaleznosci.mat,zrodlowy>skalowanie>wynik koncowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest zapis za łączem radiowym?

Czy to pływanie jest także na oryginalnym zapisie?

Nie wygląda mi na błąd w kompresji, a jak tak to znaczy, że jakiś układ nie nadąża przetwarzać obrazu.

W takim stanie to ładnie by wyglądał jakiś mały ruch na stabilnym tle, więc do lotu gdzie na całym obszarze obraz zmienia się dynamicznie trochę brakuje.

Ale poprawa jakości jest widoczna, tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Andrzej, ja mysle, że w modelu Petera siedzi jakaś kamera HDD, która zgrywa materiał w locie, ewentualnie wysyłany jest sygnał video na ziemie dla podgładu/strowania przez google.

Dziś u siebie na hali widziałem takie cuda z JVC za 1399,- matryca 800k wbudowany dysk twardy, na pierwszy rzut oka, jakość super, więc myśle, że Peter coś podobnego zastosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matryca 800k

Juz probowalem,sa filmy.Nie da sie zrobic na takim przetworniku takiego filmu.

Calosc opisze w osobnym temacie,jak juz wszystko bede mial poukladane/sprawdzone.

Na takie kompleksowe testy trzeba ok 10 h. filmu i kilkansacie lotow,aby stwierdzic ze to jest ok. i podpisac sie pod tym.Tylko w taki sposob mozna byc wiarygodnym i bezstronnym.

Sklepy czy strony internetowe,pokazuja cuda na kiju, a po zamontowaniu jest porazka i sporo kasy w plecy.Przyjdzie czas na pelna prezentacje,cierpliwosci.

 

Edit.

Zaden z Was nie zgadl :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.