Skocz do zawartości

BETA 1400 - problem po wymianie serw steru


slammer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej kraksie mojej bety 1400 (w wersji rtf), straciłem jedno z serw steru. Ułamał się w nim jeden ząbek w zębatce. Postanowiłem wymienić oba serwa (nie wiem nawet jakiej są marki i jakie mają parametry) na Tower Pro MG90S z metalowymi przekładniami. Po podłączeniu do odbiornika, serwa kompletnie na nic nie reagują, "bzyczą" tylko i dosyć szybko się nagrzewają. Na regulatorze mam kondensator 470uF 25V, a sam regulator ma oznaczenie 20A (programowalny). Czy macie jakieś pomysły, co może być przczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

a nie podłączyłeś odwrotnie?

 

Próbowałem w obu możliwościach ;) W prawidłowym podłączeniu po lekkim wychyleniu steru słychać mocniejsze "bzyczenie", ale nic więcej się nie dzieje. Serwo strasznie szybko się nagrzewa... Może prąd jest zbyt duży, tylko jak go zmniejszyć (na skrzydłach nadal mam oryginalne serwa marki noname)? Mam baterię LiPol 1300mAh 11.1V 3S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w obu możliwościach ;) W prawidłowym podłączeniu po lekkim wychyleniu steru słychać mocniejsze "bzyczenie", ale nic więcej się nie dzieje. Serwo strasznie szybko się nagrzewa... Może prąd jest zbyt duży, tylko jak go zmniejszyć (na skrzydłach nadal mam oryginalne serwa marki noname)? Mam baterię LiPol 1300mAh 11.1V 3S.

 

Bzyczenie sugeruje, że serwo próbuje zmienić swoje położenie.

Czy bowden ( drut który ono popycha ) nie jest zablokowany ? Złamany i stawia opór ?

Odepnij wszystko od serwa - zostaw samo ramię i wtedy spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyczenie sugeruje, że serwo próbuje zmienić swoje położenie.

Czy bowden ( drut który ono popycha ) nie jest zablokowany ? Złamany i stawia opór ?

Odepnij wszystko od serwa - zostaw samo ramię i wtedy spróbuj.

 

Oba serwa działają identycznie, a dziś je kupiłem ;) Testowałem je na sucho, bez instalacji w modelu. Po prostu podpiąłem do odbiornika i sprawdziłem czy działa. Jestem totalnym amatorem, może te stare serwa działały na innych napięciach, czy jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bez zasilania można poruszać orczykiem serwa,jeśli zasilanie jest 4,8 do 6 V to powinny działać,jeśli inne serwa działają na tych kanałach to prawdopodobnie masz uszkodzone serwa. Objawy są takie jakby były zablokowane np. wyłamanymi zębami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.