Skocz do zawartości

PZL P-11C


Arek Pniewski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
Najlepsze wg mnie co może być to P11c 1:4 z silnikiem ST-9-90 czyli 9-cio cylindrowym radialem :)

 

 

Koledzy, litości. Lotnictwo na ziemiach polskich istnieje 100 lat i przez ten czas wymyślono pewne określenia, które każdy szanujący miłośnik sprzętu latającego powinien znać.

Czytam posty na forum i co chwila takie kwiatki. Jak nie "drzwi podwozia" (typowa kalka LANDING GEAR DOOR, powinno być "osłona podwozia", to znowu powtarza się ten nieszczęsny"radial" zamiast "gwiazdowy".

A podobno "Polacy nie gęsi......."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra... Radial w mojej wypowiedzi to faktycznie angielszczyzna ale to nie ma zupełnie porównania z "drzwiami podwozia"... Radial to jednak bezpośrednio z angielskiego, natomiast to drugie... jakaś marna próba tłumaczenia na polski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

:mrgreen:

 

..no prosze jak sie fajnie temat rozwinol ;)

 

i znalezli sie odwazni co podjeli sie budowy nawet ....

nareszcie cos sie w tym kierunku ruszylo :))))

 

pozdrawiam po dluzszej chorobowej przerwie ;)))

musialem przejsc maly "remoncik"-kuracje ;))) ale wszystko jeszcze sie we mnie telepie, jak nalezy ;)) :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie i Panie.

Czy na milosc Boska, w Polsce niema planow Naszej 11-nastki .

Trzeba sie prosic jakis ludzi, ktozy cos tam robia.

Latwiej w sieci znalesc plany niemca, niz naszego Polskiego samolotu.

A przeciez mamy taki piekne maszyny. Co, chyba sie nie wstydzimy naszej mysli.

Kazdy gdy cos ma, to tylko dla siebie.

Trzeba sie prosic, lizac du....e temu ktury cos ma naszego, albo sprowadzc plany z zagrnnicy, bo nasi ....(nic za darmo).

To jest nasze male modelarski Piekielko.

 

 

Sie ze zloscilem i sam robie plany 11 zroznych troche od Wiesia S., troche z sieci.

Bedzie to jakies 1.40 m skrzydlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to Panie Tomku jest nas dwoch, na 34 milionow (z tymi milionami to byl zart).

Sam szukalem naszego Dromadera i co i nic. Jakies plany z Czech znalazlem, ale zrobilem z innych planow.

Panowie wstyd!. Nasz eksportowy samolot.

A my co. Kombinuj Pan...

Sam zrobilem i namalowalem plany, na jakies metr dziesiec, elektryk lub spalina. Ja zrobilem elektryka z motorem 500 W (szalenstwo Majki Skowron). Fakt ze przerobiony z malego, ale lata i wyglada. Tak samo jest Ju - 87 Stuka (skrzydlo 1200 mm i ma lotki i kilapy) i taki dalej ..., kabina ze sklejki 0,8 gietej na goraco i wycinane okna. A same okna kabiny wkleje z butelki od wody mineralnej. Motor Os-Max 0.21.

Ale to jeszcz nie lata, zostal problem z malowaniem i brak czasu.

Jesli chodzi o plany tych moich wydumek i nie tylko, bo mam na tapecie min. Mystert ship, Bee Gess, no i nasza "11" na jakies metr 40.

Kadlub juz mam opracowany i narysowany (elematy pod laser), jeszcze zostalo skrzydlo, ale idzie zima. Damy rade. (niech ci ktozy maja z ziemi nie lataja).

Jesli chodzi o plany, to moge poslac wszystkie jakie mam (jakies 250, a moze wiecej), czesc przygotowane pod laswer. Bo chyba kazdy wie ze laser kradnie na jakies 0,2 mm na strone przy cieciu . Troche trzeba sie po bawic przy planach, aby pasowaly elemety do siebie.

 

Jesli forum na to pozwoli.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.