Skocz do zawartości

se 5 1/4 dbsport&scale


pacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie zestaw jest z DBsportandscale walnąłem się w tytule ale sam nie mogę tego poprawić, prośba do moderatora o korektę tytułu.

 

zastanawiam się czy nie dać silnika cylindrami w dół, w takim położeniu chyba będzie lepsze chłodzenie, bo od spodu kadłuba są otwory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam do dołu i nieźle się nakombinowałem by chodził. Zanim dałem podgrzewanie świec (bo do dołu zalewają się olejem) przerobiłem gaźniki na nowe, regulowałem zawory, zainstalowałem pompe Perry, bo gasł mi na jeden cylinder. Nie dawaj lepiej, jak masz jak upchać garami do góry, to zrób tak.

Ale powiem Ci ze na nowych gaźnikach 500obr wiecej mam i jest ten dzwiek wreszcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak zwykle nie mogłem sie powstrzymać, tym bardziej, że teraz nadchodzi mozolny etap szlifowania.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

zaczyna mi się podobać :) całkiem spory wyszedł. No ale jeszcze długa droga przede mną.

 

A co to za gaźniki zasadziłeś, co do dźwięku to najfajniej jest jak się tłumiki zdejmie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, uporałem się ze szlifowaniem skrzydeł, następnym razem więcej czasu poświęcę na przygotowanie elementów przed ostatecznym klejeniem i oszczędzę sobie czasu i nerw przy szlifowaniu po klejeniu, :(:angry::) pozostało spasować lotki i tu mam zagwozdkę, serwa będą w dolnych skrzydłach na górne lotki napęd przenoszony popychaczami, miejsca jest sporo, standarty wchodzą swobodnie, tylko czy będą wystarczające ? Generalnie nie chciałbym się pchać w jakieś drogie historie, bo i tak już trochę pojechałem z budżetem, mam trochę zalegających hiteców 322 i 325, a w kolejce czekają kolejne projekty z epoki. Tak sobie patrzę na SE5 i jak narazie skala 1/4 wystarczy :)

 

na pokrycie wybrałem koveral , już czuję że za zapaszek nitrocellonu dostanę eksmisję z domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Arku!

 

Właśnie ze względu na zapaszek ja jetem zmuszony zostać przy Solartex :D...

 

Co tu dużo mówić, kawał maszyny, od groma roboty, wydatków zapewne też, ale po zdjęciach widać, że dobra robota! Sam choruję na SE5 i Camela, ale, jak wspomniałeś na początku - ja też wolę poczekać, prawdopodobnie następny w kolejce będzie Piper lub Auster i dopiero później jakiś 'bipe'.

 

Odnośnie V200 - w brytyjskiej prasie widziałem kilka piątek, większość, jak nie wszystkie miały silnik upside-down. Czy ma to jakieś znaczenie - nie wydaje mi się, chyba że chodzi o miejsce pod owiewką.

 

Kiedy planujesz jakąś aktualizację?? :D Z chęcią będę obserwował ten wątek!

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo nie przybyło, ale było mnóstwo pracy koncepcyjnej i zacząłem oklejać górę kadłuba, mnóstwo czasu schodzi się z pasowaniem paneli, pierwszy oklejony i mała próbka blacharska, jeszcze wiele nauki przede mną :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

ten panel będzie cały pokryty balachą, a tak przy okazji czym najlepiej kleić aluminium do sklejki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyrządy jak pisałem wcześniej robiłem sam, jeszcze raz wielkie dzięki dla kolegi za wycięcie pierścieni z laminatu. :) .

 

Niedawno zakupiłem koverall i nie mogłem się powstrzymać żeby nie spróbować, :) dla mnie bomba, na pierwszy ogień poszedł statecznik pionowy i kierunek, jedyny problem to nożyczki, muszę zainwestować w jakieś dobre, bo moje po cięciu blaszek aluminiowych raczej są do d.... ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się dziś trochę podłubać, a w zasadzie zdobyłem kólka bloczków :) , niestety tylko 4 a potrzebuje 6 :(

 

na pierwszy ogień poszedł statecznik poziomy

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

no i jak wspominałem wczoraj próbka pokrycia koverallem

 

Dołączona grafika

 

no i jeszcze próbka okienka rewizyjnego, trzeba je jeszcze troche dopracować

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna aktualizacja,

 

uporałem się z napędem sterów, tzn widać tylko napęd wysokości ale do kierunku i płozy jest wszystko wytyczone wystarczy włożyć linki, zamontowałem serwa na kierunek i wysokość, mam nadzieje, że dadzą radę, w końcu to nie akrobat, no i jeszcze trochę posmrodziłem cellonem przy oklejaniu kadłuba i statecznika poziomego (jak czegoś nie wymyślę to czeka mnie eksmisja za zapachy :) )

 

ze względów technologicznych boki kadłuba będą oklejane dpoiero na końcu.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i prawie uporałem się ze stójkami w skrzydłach

 

Dołączona grafika

 

przy okazji w zestawie jest fajny patent na mocowanie stójek (pamiętajmy że to tylko model do rekreacji)

 

do dolnego płata stójki zaczepia się haczykami o do górnego na magnesy, do stójki mocowana jest blaszka o w skrzydle osadzone jest gniazdo z magnesem. Fajny patent odpada przykręcanie śrubek na polu, a w połączeniu z patentem do szybkiego montażu naciągów (o czym napiszę w odpowiednim momencie) powinno być zupełnie przyzwoicie z montażem i demontażem modelu na polu.

 

górne mocowanie stójki.

Dołączona grafika

 

dolne mocowanie

Dołączona grafika

 

blaszka na stójce

Dołączona grafika

 

gniazdo w skrzydle

Dołączona grafika

 

haczyk na dole stójki

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wiele nie przybyło, ale prawie uporałem się z podwoziem.

 

można by jeszcze zrobić osłonę amortyzatorów, ale nie wiem czy się zdecyduje, to w końcu ma być model do rekreacji i nie chciałbym się zakopać w szczegółach, a poza tym chyba jeszcze troche za cienki jestem.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

narazie za amortyzatory robią recepturki, docelowo będzie sznur Dołączona grafikagumowy

Dołączona grafika

 

Dołączona grafikab

 

 

zacząłem też dłubać przy chłodnicy, będzie musiała być dzielona, żeby można było wyjąć silnik tzn dół na stałe, góra demontowana, narazie "obiłem" blachą podstawę pod żaluzjami będzie jeszcze siatka imitująca chłodnicę, tylko się zastanawiam czy ta "blacharka" nie świeci się ciut za bardzo

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Odbyłem pouczającą rozmowę z Panem Radkiem i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, wielkie dzięki a dziś doszłą do mnie przesyłka ,z OL-PEN Model czyli mam już komplet serw i zasilanie oraz trochę galanterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że trochę piszę dla siebie, ale...

 

po rozważeniu wszystkich za i przeciw spróbowałem jednak obrócić silnik cylindrami w dół, demontaż górnego okapotowania byłby dość skomplikowany, atrapy silników i długie rury wydechowe.

 

udało mi się wcisnąć silnik, jest jedno małe ale, wystające po za kadłub regulacje obrotów, w sumie dość wygodnie tym bardziej że to pólmakieta, tylko się zastanawiam czy nie będą narażone na uszkodzenia, wystają od dołu kadłuba. z wydechami powinienem sobie jakoś poradzić bo tu jest dużo możliwości.

 

 

to zaznaczone ołówkiem było by wycięte żeby poprawić chłodzenie.

Dołączona grafika

 

wystające śruby regulacyjne.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

widok z góry, po prawej widać jeden z tłumików.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bagnety wystające z kadłuba to już wszystko czy to tylko tak sobie? Jakiej średnicy są te pręty? Sznur gumowy już masz? Do mego modelu w skali 1/4 pasuje tylko ten 3mm grubszy już wizualnie nie bardzo. Zastępczo radzę sobie zakładając recepturki ale cięte z dętki - po 3-4 na stronę. Guma szybko przeciera się i starzeje ale na lotnisku spokojnie wytrzyma jeden dzień lotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie można kupić taki sznur ?

 

Szpilki 4mm wchodzą w specjalne gniazda w skrzydłach, a do tego jeszcze naciągi. Wydaje mi się że da rade, bo nawet bez naciągów wszystko jest dość sztywne.

 

Dołączona grafika

 

ta blaszka służy do blokowania skrzydeł, będzie jeszcze docięta tak aby nie była niebezpieczna w transporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie można kupić taki sznur ?

 

Szpilki 4mm wchodzą w specjalne gniazda w skrzydłach, a do tego jeszcze naciągi. Wydaje mi się że da rade, bo nawet bez naciągów wszystko jest dość sztywne.

 

Dołączona grafika

 

ta blaszka służy do blokowania skrzydeł, będzie jeszcze docięta tak aby nie była niebezpieczna w transporcie.

 

A to OK, wizualnie wydawały się strasznie cieniutkie. W moim NIEUPORCIE bagnety mają tylko 3mm ale gdy naciągnę linki i to wszystko jest ładnie sztywne.

Ten sznur gumowy to do wyciągarki szybowców - modeli oczywiście. Występuje jako 3mm i 5 czy 6mm. Bywa w modelarskich sklepach ale chyba bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.