Skocz do zawartości

Depronowy Telemaster


danylotnik

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ja osobiście troche usztywniłbym przednią część kadłuba depron ma tą nieprzyjemną właściwość że po jakimś casie wiotczeje czsem wystarczy niezbyt fortunne lądowanie zachaczysz śmigłem o trawe i z przodu masz harmonnie :D

 

a tak po za tym ładna czysta robota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bowdenów to moze troszke przesadziłem lecz wole dmuchać na zimne miałek kilka kraks przez to ze bowdeny były za cienkie wiec teraz jestem lekko uczulony na to :D

 

Co do usztywnienia przedniej czesci kadluba to masz racje lecz musze z tym poczekać do zrobienia skrzydelek i bede wiedział jak rozmiescic elektronike , ale z pewnoscia wstawie jakies elementy z balsy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ciag dalszy budowy wyciołem rdzenie styropianowe i mam pytanie jaki zastosowac dźwigar mam do dyspozycji listewki sosnowe 3x5 i 3x8 .

Rdzenie wycięte sa z twardego styropianu, wydaje mi sie ze jedna listewka sosnowa 3x5 powinna wystarczyć :?:

No i w dalszym ciagu zastanawiam sie jakie serwo uzyć na napedu lotek czy 8g dynam podoła czy lepiej dac stand.....????

 

Zastanawiam sie tez nad zrobieniem bardzo malego wzniosu jak by sie to mialo do siebie lotki i bardzo minimalny wznios rzedu 2 stopni :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dawno tutaj już nic nie pisałem prace zostały wstrzymane z powodu braku jednego serwa do lotek .W poniedziałek maja juz przyjść nowe serwa i mysle ze do końca tygodnia model ulotnie.

 

Mam jednak dylemat na mojej łaczce do latania jest juz sporo śniegu , dorobienie nartek jest niezbędne lecz zastanawiam sie czy nie przydała by sie jakas owiewka na silnik (żeby go za szybko nie spalić od śniegu) lub cos w tym rodzaju nie mam zielonego pojęcia jak takie cos wykonać moze jakies pomysły????

 

 

745033963729a885.jpg

 

Tak model wygląda na dzień dzisiejszy co do wagi to powinienem sie zmiescic w 450g.

 

Dzisiaj ciag dalszy wczoraj przyszly serwa wiec zabralem sie do prac bo za oknem piekna pogoda.

 

Mam pytanie co do owiewek na serwa , serwa dalem od dołu skrzydła wystaja gdzies 5mm, do tego zrobilem owiewki z dwóch warstw depronu 6mm , zastanawia mnie czy nie beda w jakis sposób oporem mimo iz są zeszlifowane to są duze .Lecz z drugiej strony bedą chronic serwa przed kontaktem z gleba , co o tym sadzicie???

 

e1fa7dcc299da07e.jpg

 

6ecb574b9a2f7b5c.jpg

 

4330ea5a1dc99141.jpg

 

9cc614ff8b81cf1c.jpg

 

d45a3d435d4481e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model już ukonczony lecz mam pytanko aż wstyd sie przyznać :oops: ale nie jestem pewny co do ustawien lotek .

Jak daje drązek w lewo (skręt w lewo) to lotka prawa idzie do góry a lewa w dół (patrząc od tyłu modelu)

W prawo drązek to prawa w dół a lewa do góry ..

Pytam bo niechaił bym rozwalic modelu przez takie niedociagnięcia a mialem spora przerwe w lataniu wiec nie bić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do owiewek na serwa , serwa dalem od dołu skrzydła wystaja gdzies 5mm, do tego zrobilem owiewki z dwóch warstw depronu 6mm , zastanawia mnie czy nie beda w jakis sposób oporem mimo iz są zeszlifowane to są duze

 

Spoko, nie będą oporem, biorąc pod uwagę Cx całego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam udało mi się zmontować film z wczorajszych lotów.Pogoda moze niezbyt dobra lecz była to godzina 16 wiec i tak dobrze ze coś widać.

Co do modelu to bardzo ładnie lata wymagał tylko lekki trym lotek a tak to okej.

Bardo ładnie szybuje i jak dla mnie na max gaz jest szybki, podstawowe akrobacje jak petla czy beczka nie powinny byc problemem.Nie wpada wkora po przeciagnięciu.Dobry model do rekreacyjnego, spokojnego latania .

 

Oto link do filmu

 

http://pl.youtube.com/watch?v=D60Jjzdop_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten stres narodził się dopiero po którymś locie P92 (nie wiem czy kojarzysz taki niebiesko żółty) jak wleciałem w kogoś sad ,i wtedy całą winę zwaliłem na to ,że nie miałem lotek ,no i model był do :ass: i musiałem go odbudować.

Wtedy właśnie przy każdym locie był stres jak cholera i latałem nad polem w razie czegoś mogłem lądować awaryjnie ale raz tak wylądowałem i model pół godziny szukałem więc później postanowiłem zbudować sygnalizator zgubionego modelu.

Jeżeli latasz blisko krzaków i drzew to sobie coś takiego zbuduj.

Jak będziesz chciał to podam ci linka do czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten buzerek ,jak wyłączysz aparature to piszczy albo jak przez dłuższy czas nie ruszasz drążkiem to też się wydziera.

Link kiedyś podał mi TOMSON

 

http://img259.imageshack.us/img259/7080/sygnalizatorjf7.jpg

 

Podłączasz to pod wolny kanał lub lepiej pod jakieś serwo przez kabel Y .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.