Skocz do zawartości

XCalibur


Tytan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

koma 22 napisał w  post 36:

 

regulator Turnigy Plush 80A

pakiet Dualsky 3800 4s

motor Mega 22/30/2 + planeta Mega 3,5:1

śmigło zobaczymy po pomiarach - Aeronaut 14x9 lub 15x8

 

Jak się sprawuje napęd?

Sprawuje się świetnie. Porządnie się zabiera w górę, prądu wystarcza na 4,5 minuty pracy silnika i zostaje porządna rezerwa na drugi krąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 lata później...

Witam kolegów - z powodu braku czasu - powyższy model Xcalibur idzie na sprzedaż, wyposażenie:

SAVOX SERWO SC-0252MG DIGITAL
SAVOX SERWO SC-0251MG DIGITAL
HITEC SERWO HS 5125MG DIGITAL
KOŁPAK ALU. 40/5/M3 TURBO SPECIAL (1559)
JETI REG.OBROT.ADVANCE 70 PRO OPTO -
JETI REG.NAPIĘCIA SBEC 
Silnik: Roxxy 4260/06

Pakiety - 2x 5s i 1x2s - w zestawie

Odbiornik - Spektrum AR9310 - Carbon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 12.03.2013 o 23:22, Gość horn3t napisał:

Czytając przytoczone wyżej argumenty wagowe to najlepszym modelem z Mawi pod silnik do termiki wydaje się Extasy tym bardziej, że jest na fajnym profilu S7037. :)

 

Witam serdecznie. Czy zna ktoś ten model (Extazy) z doświadczenia? Zwrócił ostatnio moją uwagę ale nigdzie nie mogę znaleźć więcej informacji, ani opisów ze składania ani tym bardziej filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem model Extazy, ale bylo to dawno i nie pamiętam za dużo. Napewno bardziej mi pasował niż Virus bo ot poprostu latał a nie śmigał  ;) Generalnie jak to jeden z Kolegów na forum napisał:

 

"Jak na przecinaka to wazy za mało. Jak na termika to za dużo. Ale i tak radocha będzie."

 

Modelem latałem krótko bo stracił zasięg i poooooleciał w las. Szkoda że nie spróbowałem nim polatać na żaglu. Zresztą on pierwotnie bardziej nadaje się do latania bez silnika (wagi wówczas lepiej się trzyma i nie trzeba doważać).

Choć wyszedł ciężko z ówczesnym wyposażeniem to było warto bo był tani  i łatwy w pilotażu.  Poza tym przecież nie umiałem wtedy dobrze latać i nie byłem świadomy "rynku modeli i technologii ich wykonywania ".

 

Na ogromny PLUS był i pewnie jest kontakt z Producentem.

 

Pozdrawiam. 

Roland

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2023 o 17:10, flyszman napisał:

Miałem model Extazy, ale bylo to dawno i nie pamiętam za dużo. Napewno bardziej mi pasował niż Virus bo ot poprostu latał a nie śmigał  ;) Generalnie jak to jeden z Kolegów na forum napisał:

 

"Jak na przecinaka to wazy za mało. Jak na termika to za dużo. Ale i tak radocha będzie."

 

Modelem latałem krótko bo stracił zasięg i poooooleciał w las. Szkoda że nie spróbowałem nim polatać na żaglu. Zresztą on pierwotnie bardziej nadaje się do latania bez silnika (wagi wówczas lepiej się trzyma i nie trzeba doważać).

Choć wyszedł ciężko z ówczesnym wyposażeniem to było warto bo był tani  i łatwy w pilotażu.  Poza tym przecież nie umiałem wtedy dobrze latać i nie byłem świadomy "rynku modeli i technologii ich wykonywania ".

 

Na ogromny PLUS był i pewnie jest kontakt z Producentem.

 

Pozdrawiam. 

Roland

 

Dziękuję za odpowiedź i linki do całego tematu. Przeczytałem całą treść, jest też tam poruszony temat rodzaju usterzenia.

Moim zdaniem wagę modelu obniżyło by zastosowanie usterzenia V, będzie na pewno lżejszy ogon i tym samym nie trzeba będzie tyle doważać przodu. W podobnej wielkości Virusie 3,1 koledzy forumowi zastosowali  podobnej wielkości napęd i  wyważyli model bez problemu. 

Wracając do Extasy, ciekawy model (jak i inne od Mawi), choć niestety waga trochę duża. Jak można to podepnę się do wątku pt "dopasowany elektroszybowiec" bo nasuwa mi się jeszcze parę tematów do podyskutowania a nie chciałbym motać autorowi w wątku o X-Calibur.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.