Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej chciałem wam przedstawić pierwszy w moim wykonaniu model z dwoma silnikami. Samolocik zowie się Jackal Twin a plany zaczerpnięte z rc groups

http://www.rcgroups....d.php?t=1181441

Spodobało mi się w tym temacie luźne ujęcie modelu przez innych użytkowników tegoż forum więc sam postanowiłem takiego popełnić :)

http://pfmrc.eu/inde...472#entry392472

W tym temacie znajdują się plany w formacie PDF, które użytkownik kojani za co bardzo mu jeszcze raz dziękuje przerobił z pliku Google Sketchup na format PDF. Oczywiście znajdują się tam tylko formatki sterów i kadłuba i przekroju skrzydła a z podanej strony na rcgroups są palny do ściągnięcia w formacie Google Sketchup, które również są przydatne przy budowie :)

Założenia do projektu:

- zamiana depronu na EPP

- skrętne przednie koło

- profil skrzydła KFM-3

- przeszklona kabina i figurki pilotów

 

Model wykonany z 6 mm EPP. Malowanie postanowiłem nadać mu wojskowe z Polskimi oznaczeniami. Profil skrzydła jaki zastosowałem to powszechnie chwalony KFM-3. Wykonałem również przednie koło skrętne, czyli do jednego serwa podłączyłem ster kierunku i przednią goleń.

Wyposażenie to:

- silnik 2 szt. Emax 2822

- śmigła 9x5

- regulatory proste nieprogramowalne 20 A

- pakiet 3S 2200 (tutaj dodam od razu posiadam tylko takie)

- serwa 4 sztuki Tower Pro SG 91R 1/2 metal

 

Parę zdjęć z budowy modelu:

Dołączona grafika

Wzmocnienia kadłuba

 

Dołączona grafika

Przednia goleń wraz z wręgą

 

Dołączona grafika

Wstępne przymiarki podwozia

 

Dołączona grafika

Przymiarka skrzydła wraz ze śmigłami

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Budowa gondoli silnika

 

Dołączona grafika

Skrzydło

 

Dołączona grafika

Dostęp do środka wyposażenia

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Model w całej okazałości

 

Ogólnie pierwsza próba oblotu skończyła się kretem z błahej przyczyny za słabo przykręciłem jeden z silników i wyrwało go z łoża zaraz po starcie stąd biały fragment kadłuba na filmie z oblotu (taka delikatna rekonstrukcja była :) ) Początkowo były dwa śmigła przeciwbieżne ale gdy odleciał sinik jedno ze śmigieł uległo uszkodzeniu akurat lewe i zastosowałem dwa zwykłe i też jest fajnie :) waga bez pakietu jakieś 740 g

Poniżej film z oblotu

http-~~-//vimeo.com/45316374

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szkoda że nie dałem rady być przy oblocie modelu ;)

 

ale byłeś za to przy pierwszym krecie :P

śledząc pogodę to niedziela w granicach godziny 10.00 będzie jak najbardziej odpowiednia sądzę ... czyli oranie nieba lub ziemi Jackal'em :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pierwsza próba oblotu skończyła się kretem z błahej przyczyny za słabo przykręciłem jeden z silników i wyrwało go z łoża zaraz po starcie stąd biały fragment kadłuba na filmie z oblotu (taka delikatna rekonstrukcja była :) )

 

Tak skończyła się pierwsza próba oblotu a film jest z drugiego podejścia do lotu i jak widać szczęśliwego podejścia do lotu :) stąd na filmie biały fragment kadłuba, który musiałem zrobić od nowa po nie udanym pierwszym locie. Model nadal cały choć już troszkę modyfikacji zawitało :) jutro dalsze loty z poprawionym wykłonem silników tak że jutro znowu start modelu pełen obaw ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Malutki UP :) ogólnie model ma się dobrze choć już zaliczyłem nim dwa konkretne krety :P pierwszy opisany w pierwszym poście a drugi to podczas lotu wyłączył się jeden z silników i panika z mojej stron zrobiła resztę ... teraz Jackal wzbogacił się o luk bombowy :) i w przyszłym tygodniu zakładam śmigła trój łopatowe :)

http://vimeo.com/45779735

 

Teraz tylko skoczków zrobić z kawałka foli i nakrętki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Zima przyszła i raczej nie odpuści na oblatanie Gripena na razie nie widzę możliwości więc postanowiłem zmienić ogumienie w moim dwu silnikowcu na narty i może coś polatam tej zimy ;) odwiedziłem stronę http://www.wojtekbochniak.pl/models/ i znalazłem przepis na szybkie wykonanie nart. Narty wycięte ze sklejki 2 mm i wrzuciłem na jakieś 15 minut do wrzącej wody a teraz schną i mam nadzieję że złapią odpowiedni kształt :) Przed wiosną już z plecakiem doświadczeń z pierwszej budowy Szakala będę zabierał się za budowanie nowego ale tym razem z EPP 8 mm i profilem KFm-2 i z silnikami o wyższym kv żeby to ładnie bzyczało w górze :) Obecny lata i to dobrze ale irytuje mnie parę wad, które są wynikiem błędów podczas budowy ... no to może jak dobrze pójdzie to wybiorę się na "narty" z szakalem w przyszłym tygodniu :)

 

post-8897-0-56321900-1357924358_thumb.jpg

 

post-8897-0-09749600-1357924316_thumb.jpg

 

EDIT ....

 

Przymiarka nart :)

post-8897-0-89655400-1357976385_thumb.jpg

 

post-8897-0-56126500-1357976404_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.