Skocz do zawartości

Elektroszybowiec Sky-E/EC/EV 1.7M zestaw


flyszman

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Interesuje mnie elektroszybowiec z ArtHobby o nazwie Sky-E/EC/EV 1,7 M w zestawie http://www.arthobby.pl/ Mam jednak pytanie. Otóż ten elektroszybowiec jest w trzech wersjach. Proszę wytłumaczcie mi czym się one różnią, do jakiego latania są (loty zboczowe, termiczne)?

Dzięki wielkie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

no tak, ale zwróć uwagę, że istniej również różnica w płatach skrzydeł. w elektroszybowcu z ogonem klasycznych jest jeszcze podział na skrzydło łamane w trzech miejscach i na zupełnie proste...?...

 

http://img512.imageshack.us/img512/6020/1111111111dv2.png

http://img512.imageshack.us/img512/4884/2222222222222uj2.png

http://img512.imageshack.us/img512/1965/33333333333333bc5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym przypadku otrzymujesz model o wspaniałych właściwościach lotnych, reszta to sprawa co sie komu podoba. Latanie na zboczu to latanie na wietrze podnoszącym szybowieć w górę. Taki wiatr występuje na zboczu góry, które to zbocze podnosi strugi powietrza. Latanie w termice to unoszenie szybowca ciepłym powietrzem oderwanym od ziemi i zmierzającym ku górze. W najbliższym czasie jeseiń, zima rzadko spotykane.

Jeśli masz możliwość kupna takiego szybowca, gorąco namawiam. Zakładam , że umiesz latać, jeśli nie to FMS do ćwiczeń i start na wiosnę.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim baaaaardzo dziekuję za odpowiedzi. Co do latania na termie i żaglu to owszem mam doświadczenie, ale tylko w lotach na glajcie ;) więc przynajmniej wszystkich lotników rozumiem- i tych którzy pilotują modele i też tych, którzy siedzą w latadłach. Wracając do sprawy elektroszybowców. Nie umiem latać na modelach ale za to mam sobie wybrać taką zabawkę i dostanę w prezencie. Wydaje mi sie ze wersja z łamanymi skrzydłami nadaje sie bardziej na ewentualne latanie zboczowe a ze skrzydłami prostymi na termiczne loty. Ciekawy jestem czy rodzaj płata (prosty lyb łamany) wyklucza uzycie elektroszybowca na z jednej z form latania?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, łamany płat tzw. z "uszami" daje większą stateczność poprzeczną, co daje łatwość w powrocie do poziomego lotu ale utrudnia akrobację, a poza tym ja nie lubię uszów, bo "brzydko wyglądają" :D Natomiast gorąco Cie namawiam, do nauki latania na symulatorze, to bardzo pomaga i oszczędza rozczarowań oraz pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem i zadję sobie sprawę z potęgi ćwiczeń zwłaszcza na FMS i zdecydowanie się dostosuję...za każde info dziękuję no i miłego popołudnia

Roland

 

Edit:

jeszcze coś...zakładam, że i w takich płatach łamanych również można zastosować/zamontować lotki...prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem latać na modelach ale za to mam sobie wybrać taką zabawkę i dostanę w prezencie. Wydaje mi sie ze wersja z łamanymi skrzydłami nadaje sie bardziej na ewentualne latanie zboczowe a ze skrzydłami prostymi na termiczne loty. Ciekawy jestem czy rodzaj płata (prosty lyb łamany) wyklucza uzycie elektroszybowca na z jednej z form latania?

Pozdrawiam

 

"Nie umiem latać na modelach." Nie polecałbym szybowców z Arthobby na pierwszy model. Sugerowałbym EasyGlider Multiplexa. Na kolejny - po wprawieniu się na EG - modele z Arthobby jak najbardziej.

 

Loty zboczowe wymagają dużej zwrotności - model z lotkami. Płat łamany (uszatek) generalnie nie stosowany z lotkami. Tu raczej zastosowanie do poszukiwania termiki.

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o zboczowe latanie, to lotki sa raczej zalecane,

mam już pewne doswiadczenie ze przy wietrze 15 m/s bez lotek nie da sie latać

wyrzucilem sie i patrzylem jak model gwizda w ziemie, na szczescie skonczylo sie tylko na peknietej kabince, połamanym pionie i powgniatanym natarciu płata...szczescie ze to była zwykła dwumetrówka...

 

do termiki uszy sie przydaja, model jest bardziej stateczny, ale lotki bylyby tez dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej też jestem z Bydzi - latam szybolami. Chętnie bym Cię poznał. Mam trochę doświadczenia to może bym pomógł.

 

Latam zbocze, dlg i czasem hol i elektryk.

Napisz na gg 504939

 

Koło Bydzi mamy sporo zboczy :) więc lotki raczej mocno wskazane, chyba że uczysz się dopiero latać. Mam kumpla co zaczyna także latać więc ekipa szybowcowa by była...

 

kupiłeś już ten model?

 

Bo może warto nabyć inny tańszy i wcale niegorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.