Skocz do zawartości

Precision Aerobatics Katana Mini ARF


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Jako, że na forum nie doszukałem się żadnej relacji z budowy "składania" tego modelu, spróbuję swoich sił w tej dziedzinie :P

 

Katanka zakupiona w Nastiku, już w drodze do mnie, a dokładnie taki kolor:

 

katanamini.jpg

 

Mam zamiar zamieścić tutaj krok po kroku relację z tego jak ją poskładałem, wrażenia z budowy itp.

 

Mam nadzieję, że opis ten będzie pomocny dla innych osób zamierzających zakupić ten model.

 

Dodam jeszcze tylko, że nie jestem żadnym profesjonalistą w budowie modeli, więc będzie to opis kompletnego amatora w tej dziedzinie :oops:

 

Początek już wkrótce jak tylko model "przyfrunie" naszą szanowną Pocztą Polską :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Silnik już mam, a dokładnie bebechy Katany, będą takie:

 

Silnik DUALSKY XM3530CA-14T

Regulator XC2512BA (25Amp)

Pakiet: Li-pol 3s1p Dualsky 2200mAh 16C

Odbiornik - standart Sanwa 831 PPM poj. przemiana

Serwa TowerPro SG 90 1,5kg/4,8V

Regulator napięcia Dualsky uBEC VR-3 (docelowo ma dawać 6V)

Śmigło GWS 10x6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki jakiś czas temu rozważałem zakup tegoż modelu, jednak wybrałem rodzimą konstrukcje Extrim 3D. Może który z kolegów posiada Katana Mini ARF oraz Extrima i podzieli się wrażeniami z lotu tymi modelami, co łączy te modele a w czym się różnią Stanąłem ponownie przed wyborem nowego modelu ponieważ Extrim coraz bardziej jest sfatygowany nie wiem ile czasu bezie trwał jego żywot coraz większa ilość CA, żywicy i wstawek zaczyna ciążyć na konstrukcji :oops: ale cóż taka jest cena przesiadki z szybowców na akrobata z pominięciem trenerka 8) .

 

Katana wygląda na dopieszczoną w każdym szczególe natomiast Extrim lata miodzo i znowu mam dylemat co tu wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Byłem posiadaczem owej Katany . Fajnie latała tylko przy ciężarze do lotu do 650 gram . Powyżej 700 gram zamieniała się po zgaśnięciu silnika w cegłę i raczej nie dawała się sterować , po prostu spadając . Jest to jednak bardzo mocny model i po bardzo twardym lądowaniu (spadnięciu) wychodził bez szwanku . Po czymś takim z Extrima zostaje tylko kupa wiórów . Jedyne co trzeba zmienić to koła podwozia na większe , chyba , że chce się lądować na asfalcie i do latania na trawie zdjąć owiewki kół . Można też wymienić golenie podwozia na aluminiowe , bo te węglowe jednak się łamią . Proponuję do twojej Katany dać mniejszy pakiet , najlepiej 1350 i walczyć o każdy gram modelu . Pozdrawiam Leszek b.

Wszystkim proagnącym kupić Model MiniKatany lub Extrima polecam kupić Katanę S30 z Artexu lub z SebArtu dla leniwych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to już jest z akrobatami, sam niedawno miałem EXtre 300 1,65m i gaśnięcie silnika wielerazy mie się zdarzało, no ale jakoś zawsze szło bez szwanku wylądować, kłopot pojawia się przy niskim pułapie, no cóż jak już będę miał ten model, to na pewno nie jedno lądowanie zrobie z wyłączonym silnikiem, tak dla próby, by się przekonać jak on reaguje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem swój model.

Pierwsze wrażenia rewelacyjnie, model solidnie zapakowany w pudle, wszystko tak zabezpieczone, by nie mogło się bez pomocy "walca" poniszczyć. Wykończenie i wykonanie I klasa !!

 

00cf40bf17bc54f2.jpg

 

a1f56f54139847d8.jpg

 

Pierwsze co rzuciło się w oczy to to, żę w niektórych miejscach musze ponacinać folie, np, luki na serwa w kadłubie i skrzydłach :shock: Mam nadzieję, że tego nie spapram :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może który z kolegów posiada Katana Mini ARF oraz Extrima i podzieli się wrażeniami z lotu tymi modelami, co łączy te modele a w czym się różnią

 

Znajomy latał i jednym i drugim modelem. Katanka jest piękna trzeba jej to przyznać ale lata nie za specjalnie. Extrim lata zdecydowanie lepiej ale wygląd już nie tak rewelacyjny.

No i teraz trzeba sie zastanowić czy chcemy ładny model na telewizor czy maszynkę do wymiatania;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.