Skocz do zawartości

Zdjęcie

MIG 29 9-12

mig mig 29 depron napęd pchający

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#1 kmada

kmada
  • Modelarz
  • 156 postów
  • SkądSzczecin
  • Imię:Adam

Napisano 22 sierpień 2012 - 14:07

Tworzę kolejne latadło z zielonego paskudztwa.
Mig 29 wersja 9-12. Planuje malowanie maszyszyny nr boczny 56 z Mińska Mazowieckiego (godło Eskadry Kościuszkowskiej jak na 15ce UB :D )

Skala 1:12
Rozpietość: 947mm
Długość: 1443mm

Napęd pchający:
Turnigy L3010C-1300kv (420w)
10-11" śmigło

ESC: 40A(50A)
Zasilanie: 2200 mAh 3s

Brak podwozia.

Sterowanie - tylko tylne stateczniki i kierunek, skrzydlo bez ruchomych powierzchni.
Mam mało fotek z budowy i jeszcze wiekszość zagineła, także tylko rzut na wnętrze i stan obecny przed oklejaniem papierem na wikol.
DSC08577.jpg

DSC08578.jpg

DSC04609.jpg

DSC04611.jpg

DSC04615.jpg

I kilka zdjęć oryginału z niedawnego pikniku w Świdwinie:

548381_465228400155306_1948946253_n.jpg

581947_465228773488602_941431931_n.jpg

552669_465228836821929_897244949_n.jpg

552701_465228873488592_863080744_n.jpg

523410_465228966821916_1548433253_n.jpg

Załączone miniatury

• DSC08576.jpg

• 0

#2 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 10555 postów
  • SkądJelcz-Laskowice
  • Imię:Robert

Napisano 22 sierpień 2012 - 14:26

Korzystałeś z jakichś gotowych planów, czy z rzutów i przekrojów?
  • 0

#3 kmada

kmada
  • Modelarz
  • 156 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 sierpień 2012 - 14:37

Z rysunków z airwar.ru - są chyba 3 plany do pobrania - sa po nałozeniu jakieś małe różnice - wybrałem jeden do rysowania części, z dużą ilościa przekrojów. No i zdjęcia własne i z sieci. Na planie cieżko sie czyta kszatłt kadłuba w okolicach np. luków podwozia czy zawieszenia stateczników.
  • 0

#4 Konrad65

Konrad65
  • Modelarz
  • 88 postów
  • SkądŁuków
  • Imię:Konrad

Napisano 22 sierpień 2012 - 21:23

Szkoda... Już myślałem, ze ten Mig jest z jakiś gotowych planów. Od dłuższego czasu poszukuje takich planów :(
  • 0

#5 Mars_2000

Mars_2000
  • Modelarz
  • 128 postów
  • SkądLeźno /k. Gdańska
  • Imię:Marcin

Napisano 22 sierpień 2012 - 22:23

Szkoda...
Już myślałem, ze ten Mig jest z jakiś gotowych planów. Od dłuższego czasu poszukuje takich planów :(

Szukajcie , a znajdziecie :)

Np. tutaj:
http://www.parkjets....ge/MIG%2029.zip
albo tutaj:
http://www.parkjets....omhe MIG 29.zip
  • 0

#6 kmada

kmada
  • Modelarz
  • 156 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 sierpień 2012 - 22:51

Te plany z parkjets.com nie nadają się do zrobienia czegoś co przypomina Miga, kwadraciaki albo deski, można albo robić coś na wzór z planu su 37 - kadłubopłat jako warstwy szlifowane, garb i przód jako rura, albo montować na wręgach jak ja - praktycznie projekt to prostokaty wysokosci 6mm naniesione na rzuty i przekroje... Nie mam wyrysowanych szablonów na wszystkie elementy i kilka błędów się znalazło jak zwykle.
  • 0

#7 Mars_2000

Mars_2000
  • Modelarz
  • 128 postów
  • SkądLeźno /k. Gdańska
  • Imię:Marcin

Napisano 22 sierpień 2012 - 23:52

Jednemu takie plany wystarczą, a innemu nie. Nie wiemy czego dokładnie szuka Konrad65. Może, akurat, zadowoli się projektami tam opracowanymi, a być może nie. Jak dla mnie jet-y z tamtej stronki są całkiem spoko, zwłaszcza na początek przygody z tego typu modelami. Zatem, jak ktoś chce zbudować szybko jet-a do łąkowo/parkowego latania i do tego dość niskim kosztem (na wypadek przewidywanych strat w crash testach) to lepszych gotowych opracowań raczej nie znajdzie. Dodam też, że cieszę się, że Ty masz własne poczucie estetyki modelu i przez to zamiast iść łatwą drogą (czyli budowy wg czyiś planów) gotów jesteś włożyć trochę wysiłku w projekt i budowę takiego "nie-kwadraciaka i nie-deskolota" własnego opracowania. I z przyjemnością będę śledził ten wątek.
  • 0

#8 kmada

kmada
  • Modelarz
  • 156 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 sierpień 2012 - 11:57

Dziękuje :) Wydaje mi się po prostu, że na te plany z pewnością kolega trafił już wcześniej, zwłaszczą że w innych wątkach są opisy budowy z tych planów :) Dodam, że tam pełno jest własnie świetnych planów do budowy takich "półmakiet", ale akurat 29ki się nie trafiły zbyt szczegółowe. Zważyłem model, to co na zdjęciach ~520gr.
  • 0

#9 Konrad65

Konrad65
  • Modelarz
  • 88 postów
  • SkądŁuków
  • Imię:Konrad

Napisano 24 sierpień 2012 - 13:05

Szukajcie , a znajdziecie :)

Np. tutaj:
http://www.parkjets....ge/MIG%2029.zip
albo tutaj:
http://www.parkjets....%20MIG%2029.zip

Dziękuje za plany, ale już zbudowałem takiego miga oto i on: http://www.rcsiedlce...epron,1389.html ( budowałem go razem z bratem ;))

Dlatego teraz chciałbym zbudować coś bardziej przypominającego miga-29 :)
  • 0

#10 kmada

kmada
  • Modelarz
  • 156 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:24

Dziękuje za plany, ale już zbudowałem takiego miga oto i on: http://www.rcsiedlce...epron,1389.html ( budowałem go razem z bratem ;))

Dlatego teraz chciałbym zbudować coś bardziej przypominającego miga-29 :)

Czyściutko zrobiony :) No i lata :D

A nie chcesz samemu zaprojektować model? Przejrzyj z relację z budowy SU-27:

http://www.parkjets.com/su-27/
I wątek na rc-groups:
http://www.rcgroups....ad.php?t=189405

Analogicznie robić tylko na rysunkach miga, chyba prostsza metoda niż u mnie :)
I to SU też lata :)
  • 0

#11 kmada

kmada
  • Modelarz
  • 156 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 wrzesień 2012 - 10:11

Model jest w końcu oklejony papierem śniadaniowym na wikol, powierzchnia szału nie robi, zwłaszcza na gondolach które pokryłem papierem drukarkowym, zmarszczył się i nie skurczył dostatecznie :( jeszcze trochę szlifowania będzie. Wyciąłem także pokrycie w miejscu kabiny i wkleiłem ramkę z balsy 2mm, również z balsy rzeźbię kopyto pod kabinę i detale na stateczniki (ekhuuu, ekheeee, khuuuuu.... pyłek :D) Jak skończę planuję natrysnąć szpachlę motipa w sprayu, potem podkład i farby, zastanawiam się jeszcze jak nanieść chociaż częściowo linie podziału blach i czy w ogóle. Na razie wygląda to tak : DSC05416s.jpg
  • 0

#12 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 10555 postów
  • SkądJelcz-Laskowice
  • Imię:Robert

Napisano 13 wrzesień 2012 - 10:15

Czy mógłbyś opisać pokrótce technologię oklejania? Próbowałem trochę, ale nie wychodzi mi coś, być może coś źle robię.
  • 0

#13 vowthyn

vowthyn
  • Modelarz
  • 705 postów
  • SkądMałopolska
  • Imię:Krzysiek

Napisano 13 wrzesień 2012 - 10:22

A mnie ciekawi jak planujesz zamontować wyposażenie. Wygląda na to że wykonałeś cały model jako zamkniętą skorupę. Planujesz wycinać jakieś klapki rewizyjne? jeśli tak to gdzie i jak mocowane. I gdzie będą umieszczone serwa?
  • 0

#14 marek rokowski

marek rokowski
  • Modelarz
  • 603 postów
  • GG:
  • SkądInwałd k/Wadowic

Napisano 13 wrzesień 2012 - 10:55

Mig wychodzi swietnie

co do oklejania: warto zajrzec do Depronnnej Biblii" czyli na stronke Motylastego: www.motylasty.pl

a zwł. tutaj:
http://www.motylasty.pl/warszt_4.html
  • 0

#15 kmada

kmada
  • Modelarz
  • 156 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 wrzesień 2012 - 11:07

@ robertus - mniej więcej wg. tego co pisane jest na stronie motylasty.pl - wikol 1:2 z wodą na zmatowioną powierzchnie depronu, papier przesączony wikolem z wodą 1:4, ale już na modelu - zamoczony wcześniej w misce rwał się momentalnie, nadmiar kleju wyciskany plastikową kartą, po wyschnięciu szlifowanie i malowanie wikolem ok 1:2 z wodą i znów szlif. Dodatkowo pod odłażące pokrycie na gondolach, krawędziach wstrzykiwałem rzadki wikol strzykawką z igła. @vowthyn - DSC05417s.jpg takie łoże ze sklejki będzie wklejone od spodu i zamknięte klapą z balsy miedzy gondolami silników - nie będzie zwężenia kadłuba w kierunku hamulca areodynamicznego. Dodatkowo - atrapy dysz silników, wewnątrz wydrukowana fota własna silnika ;D
  • 0

#16 vowthyn

vowthyn
  • Modelarz
  • 705 postów
  • SkądMałopolska
  • Imię:Krzysiek

Napisano 13 wrzesień 2012 - 12:40

Dodatkowo - atrapy dysz silników, wewnątrz wydrukowana fota własna silnika ;D

Dysze wylotowe będą zaślepione? Nie lepiej zachować przepływ powietrza przez kadłub dla chłodzenia elektroniki i pakietu?
  • 0

#17 kmada

kmada
  • Modelarz
  • 156 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 wrzesień 2012 - 12:47

Dysze wylotowe będą zaślepione? Nie lepiej zachować przepływ powietrza przez kadłub dla chłodzenia elektroniki i pakietu?

Całe gondole są zamkniętą konstrukcją, wyposażenie jest pomiędzy nimi - otwory wentylacyjne będą w klapie zamykającej, pi razy drzwi przypominające te w oryginalnej konstrukcji płatowca.
W pierwszym poście widać od spodu model gdzie będą serwa, dźwignie osi sterów.
  • 0

#18 madrian

madrian
  • Modelarz
  • 2023 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Adrian

Napisano 16 wrzesień 2012 - 10:52

Mogłeś wykorzystać naturalne wloty powietrza, na górze płata. MIG ma podwójny wlot. Jeden "normalny" do zwykłej pracy silnika i drugi zestaw, od góry (kratki przy kabinie), gdyż w czasie startu i lądowania czy kołowania, wloty "zwykłe" są zamykane klapami w celu ochrony silników przed pyłem i kurzem - takie dostosowanie do jakości nawierzchni pasa rosyjskich lotnisk. :) W modelarstwie często wykorzystuje się te dodatkowe wloty do zwiększenia poboru powietrza przez turbiny EDF (nazywa się je wtedy "cheater holes"). U ciebie to miejsce jest zaślepione depronem, więc pewnie imitacje tych kratek zostaną po prostu narysowane na kadłubie. Ale mógłbyś te otwory wykonać i wykorzystać do wentylacji wnętrza. Niechłodzony regulator lub pakiet potrafią zawieść o wiele wcześniej niż ich nominalne parametry. Raz się o tym przekonałem, jak zabudowałem nowiutki regulator w kabince bez chłodzenia i dałem gaz. Najpierw z gorąca puścił klej, potem przetopiła się koszulka, i odpadł radiator. Sekundę później tranzystory powiedział "Good Bye California", a ja zobaczyłem jak model elektryczny, stał się spalinowym, ciągnąc za sobą chmurkę dymku. Dobrze, że BEC jeszcze działał.
  • 0

#19 kmada

kmada
  • Modelarz
  • 156 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 wrzesień 2012 - 13:15

Jak już wcześniej napisałem - wentylacja wyposażenia będzie realizowana w klapie zamykającej wyposażenie: mig29.jpg podkład z rysunków technicznych mało czytelny, ale będzie to mniej więcej imitować wygląd płatowca. Znajdą się przed półką wyposażenia, gdzie będzie regulator. Wloty pomocnicze są w linii gondol - kanały musiałyby być długie, kręte i osłabiałyby konstrukcje. A jak się rozbije, to najlepiej w "strefie zgniotu" się łamie a nie w pół :) Zresztą, od razu założenie było wykonania ich imitacji w pozycji zamkniętej - w normalnym locie. Ruskie maszyny to chyba zawsze są bardzo przystosowane do operowania z "przygodnego terenu" :D PS. Gdzie w Szczecinie można dostać papier do kalkomanii wodnych?
  • 0

#20 kmada

kmada
  • Modelarz
  • 156 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 wrzesień 2012 - 13:47

Wytłoczka kabinki, butelka po coli i piekarnik, z 6 prób i pantenol na palcu po dotknięciu grzałki :/ DSC05420.JPG walczę ze szpachla na modelu jeszcze, ale chyba już sobie daruje, waga rośnie, a i tak efekt średni
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mig, mig 29, depron, napęd pchający

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych