Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

A ja się gotuje w oczekiwaniu na paczkę z HK... :/ Zamówiłem już dość dawno, po drodze zapomniałem jakimś cudem silnika dodać do zamówienia, natychmiast zrobiłem kolejne na sam silnik... silnik dotarł 1,5 tygodnia temu, a paczki z cała resztą czyli regulator, pakiety, wtyczki, mocowanie silnika, śmigła i klamociki pod następny model, ani widu ani słuchu :/

 

Liczyłem że nikt nie zajrzy do tematu już ;P Model się kurzy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... zupełnie zapomniałem o tym, link teraz nie był aktywny przy zamówieniu. Znalazłem swoją paczkę na stronie swiss post, 22go wyjechała z Zurichu... Dzięki Robertus :)

Wcześniej jakoś szybciej te paczki w których były pakiety do mnie docierały :unsure: Mam nadzieje że będzie lada dzień :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zabawki w końcu dotarły do mnie wczoraj, dla porównania na górze stare wyposażenie:

 

post-8856-0-92688400-1354713280.jpg

 

Stary silnik ~100g, nowy ~150g

Stara bakteria ~200g, nowa ~320g

Reglery - porównywalne w masie.

 

Powoli zacznę to montować, nowe łoże silnika, trzeba inaczej rozwiązać napęd sterów kierunku, ze względu na inną konstrukcje silnika, chyba nie ma co się spieszyć, zimno, mokro i wieje. Oblot może jak nawali 2m mięciutkiego śniegu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skleiłem nowe łoże silnika dopiero, jeszcze klej dosycha, wiec nie ma za bardzo co "fotorelacjonować" na razie. Dziś będę pasować jakoś napędy SK, bo pewnie trzeba będzie w łożu przed wklejeniem coś przewiercać, chociaż jak na to wszystko patrze to mam ochotę te stery zakleić w pizdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wpasowany, SK jakoś się rusza, ale wymaga dopracowania - zamocowania bowdenów w okolicy serwa.

Nowe łoże:

post-8856-0-49592200-1355594391.jpg

post-8856-0-82648600-1355594393.jpg

Nowy rozkład bebechów:

post-8856-0-73404300-1355594394_thumb.jpg

 

Próba ciągu - rwie pionowo do góry na śmigle 11x5 :D Jeszcze powyje za dnia trochę, nie wiem czy nie powinienem przeprogramować nieco regulatora - operating frequency/ PWM frequency, domyślnie na 8kHz - w opisie: opcja dla silników z dwoma biegunami, wewnętrznym wirnikiem, druga opcja to 16kHz, dla więcej niż dwubiegunowych (poles), z zewnętrznym wirnikiem. Trochę nie rozumiem opisu funkcji, wynika z niego że 16kHz da więcej mocy dla smaolotów i śmigłowców, ale domyślnie jest 8 kHz, bo przy 16 jest większy "RF noise" - zakłócenia?

 

Dokleić dysze, magnes klapy wyposażenia, podmalować... znacznie lepiej wyważa się z nowym wyposażeniem - zamiast 150g ołowiu w dziób pójdzie tylko ok 40g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Szczecin... :( Śniegu nie ma już, kilka stopni na plusie i mokro. Niemieccy urzędnicy w przedwojennym Szczecinie dostawali dodatek za prace w malarycznym klimacie, za oknem widzę dlaczego :D . Do tego jakoś nie spieszy mi się do kolejnej kraksy, chciałbym taka 2 metrową pokrywę miękkiego puchu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Grunt że lata :) zrób nawet takiego samego tylko nie oklejaj papierem przy długości do 1 m i rozpiętości do 70 cm z wagą powinieneś wyjść do 700 g gotowego do lotu góra. Mnie już tak korci Gripen że jutro może we wtorek jak nie będzie wiatru idę na łąkę go oblatać ... wracając do tematu to gratuluje że poleciał ale współczuje jak chodzi o kreta ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.