Skocz do zawartości

F-14


Osa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mechanika płata już prawie gotowa. Najpierw musiałem wkleić pręt węglowy (dokupiony) w drugą połówke skrzydła.

d6c3ced1835b844f.jpg

Potem dokleić wzmocnienia z trójkątnej listwy balsowej 10x10 coby mechanizm miał się czego trzymać

87e592df85054042.jpg

feddcd142fd7d03a.jpg

Jako popychaczy użyłem prętów węglowych jakoś trudno było dostać śruby rzymskie zobaczymy czy spełnią swoją funkcję na sucho chodzi to wszystko bez większych oporów i zacięć.

 

f78ee457e58d62a4.jpg

 

59beab9ace797b3a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Celulozy latał taki F-14 ze zmienną geometrią :-)

O ile dobrze pamiętam, najwięcej zabawy było z ŚĆ. Trzeba było wybrać złoty środek, by model dobrze latał i na złożonych i na rozłożonych skrzydłach.

Miksować nic nie trzeba, choć na pewno dobrze jest to zrobić, ale to po oblocie(w obu pozycjach skrzydła) wedle własnego upodobania.

Co oczywiste, ze złożonymi skrzydłami model wymagał większej prędkości i dziób bardziej w dół ciągnie. Robił się też bardzo czuły na stery - ale tu głowy nie dam, za dużo tych F'ów u nas było :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

F-14 od dawna mi sie podobał i gdy zobaczyłem ten plan też zdecydowałem się na jego budowę. Narazie jestem na początku budowy. oto efekty

46fc7569a95b8a0emed.jpg

 

Jest to mój pierwszy model z depronu i mam pewne obawy co do jego wytrzymałości.

A wszczególności o wytrzymałość kadłuba. Przód jest dość długi i będzie tam akumulator.

Czy dawać jakieś wzmocnienie wewnątrz, czy lepiej okleić papierem śniadaniowym dla wzmocnienia.

Czy oklejanie zdecydowanie wzmacnia depron i jaka może być masa kleju z papierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zielony depron jest stosunkowo wytrzymały, ale nie zaszkodzi dać np: od środka kadłuba jakichś sosnowych listewek czy czegoś, no a z zewnątrz ładnie okleić taśmą i powinno być git.

ale jak zaliczy krecika to i tak trzeba bedzie cos obciac i dziub na nowo robic

 

No to raczej trzeba solidnie przykrecić :) .

Aż tak źle nie jest, Leda_g jesteś przecież doświadczony, zrób na oko wg uznania; tak na dobrą sprawę nigdy deprona w drobny mak nie rozwaliłem, nawet jak Pibrosem (z czarnego słabego depronu) w siebie na maksa przycedziłem to straty na płątowcu były myślę że znikome w stosunku do uderzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

I poleciał..... dopiero w tym roku

 

Długo czekał na swoją kolej do dokończenia i oblotu. Niestety ten film jest jedynym wspomnieniem po nim. Odszedł do krainy "udanych lądowań".

Na pewno doczeka się reinkarnacji ale już trochę pozmieniam po swojemu.... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, teraz dopiero wyłowiłem Twój temat. Przymierzałem się do tego F-14 bo okrutnie mi się podoba (w ogóle Kotek to najpiękniejszy myśliwiec ever), ale uznałem, że jako pierwszy bezpieczniej będzie zrobić F-15 (również według projektu Jetset'a) dla nabycia wprawy, bo konstrukcja prostsza i koszty zapewne mniejsze, w razie niepowodzenia mniej zaboli.

 

Szkoda, że model już nie lata, ale gdybyś mógł, to skrobnij trochę więcej na jego temat (przede wszystkim jak to wszystko do kupy złożone się sprawdza, czy są jakieś elementy do poprawienia Twoim zdaniem, z czym miałeś problemy w trakcie budowy i na co zwracać uwagę). Napisz też czym go wykańczałeś. Na pewno przyda się taki opis, bo model jest baardzo ciekawy a najbardziej kusi jego (być może pozorna) łatwość wykonania. Ot, ciach parę kawałków depronu, trzochę kleju i sklejki i mamy F-14! :-) Ja już nawet posklejałem plany w wersji 130% ale wziąłem na wstrzymanie i sprawdzę na Orzełku czy jest sens zabierać się za Kicię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.