Skocz do zawartości

PZL P11c z depronu - plus plany


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hej, poniżej zdjęcia tego co do tej pory mam. Jak widać poszycie na 2 wrędze jest zbyt duże (widać też pęknięte poszycie). Problem z pierwsza wręgą faktycznie mogę rozwiązać przez spiłowanie, ale co zrobić z poszyciem dla 2 wręgi? Zrobić kolejną większą i zamontować za tą 2? Czy lepiej przyciąć poszycie np. o 3mm z każdej strony od góry?

post-13277-0-08462400-1426619216_thumb.jpg

post-13277-0-07807600-1426619236_thumb.jpg

post-13277-0-28725900-1426619335_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby poszycie nie pękało musisz przed sklejeniem  starać się zrolować poszycie najlepiej na kancie stołu delikatnie w walec   i zauważyłem że sklejasz poszycie w poprzek tych karbów najlepiej jest to robić wzdłuż  tych karbów wtedy łatwiej jest uzyskać kształt walca inna metoda którą ja stosuje to podgrzewanie elementu i formowanie w walec jeszcze inna to można element okleić taśmą  zewnątrz  demonstruję to w jednym z filmów przy budowie modelu mój profil  Intermodel rc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za pomoc. Mam już nowe poszycie, wręgi poprawione, a na dodatek zacząłem budować przednią cześć. Mam jednak pytanie co do lipola - jaki mogę największy wsadzić w ten samolot. Obecnie mam 3s 2200mAh oraz 4s 1350mAh (brak możliwości zakupu silnika typu dzwonek do tego pakietu :( - chyba, że się mylę to dajcie znać ) ale wydaje mi się, że będę musiał kupić nowy 3s pakiet taki 1300mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.