Skocz do zawartości

III Bitwa o Wawel - Mistrzostwa Polski ESA


mirolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prognoza pogody w ciągu poprzedzającego zawody tygodnia, zmieniała sie każdego dnia a ostatecznie było jak w zeszłym roku - ciepło i słonecznie.

Dopisali zawodnicy i publiczność. Pojawiła sie też prasa i telewizja a relacje z zawodów mam nadzieję wpłyną na popularyzację modelarstwa i zawodów aircombat.

 

Wystartowało 34 zawodników w kategorii wwII oraz 19 w wwI

Moim zdaniem to był najwyższy poziom zawodów ESA jakie miałem okazje oglądać a wyniki punktowe przyprawiają o zawrót głowy - szczegółowe wyniki podam wieczorem.

 

Dziękuję wszystkim którzy przyjechali do Krakowa na "III Bitwę o Wawel" i z wielkim poświęcenia rywalizowali o zaszczytny tytuł. Jak zawsze wygrywa najlepszy a tym razem nie do pobicia był Patryk Zagrajek który "zgarnął" tytuł w obu kategoriach :)

Od wczoraj mamy nowego Mistrza Polski - gratulacje i najwyższe uznanie.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rewelacyjna impreza podziękowania dla organizatorów i sponsorów za świetną atmosferę . Gratulacje dla Patryka był nie do pobicia !

z przyjemnością odwiedzę Kraków w przyszłym roku mimo ,że dwa modele do remontu i zaliczyłem 5 spotkań z kolegami w tym jedno w finale B . O zawodach będzie przypominała nagroda która stoi już na mojej półce z pucharami . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej oficjalne wyniki:

 

- kategoria WW II

Dołączona grafika

- kategoria WW I

Dołączona grafika

 

Dziękuję także sponsorom zawodów:

sklep modelarski RC Matsu

sklep modelarski Ol Pen model

sklep modelarski Agtom

sklep modelarski Na polskim niebie

 

dziękuj również władzom Klubu sportowego WKS Wawel za udostępnienie obiektu a sędziom (Wojtek i Sławek) za sprawne przeprowadzenie imprezy.

 

Kto ma zdjęcia lub filmiki, niech ubogaci to podsumowanie stosownym linkiem lub wklejką :)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teleexpresie też była migawka z zawodów tu: http://tvp.info/tele...12-1700/8475147

początek 8.08 minuta

 

W trakcie zawodów była okazja obserwować nie tylko walki wwI i wwII ale również bardzo współczesne odpalanie rakiet z pokładu F-16

WKS to przecież Wojskowy Klub Sportowy :P

 

Dołączona grafika

 

F-16 nie był jednak prawdziwy, podobnie jak nie były prawdziwe jego pociski .... to model Marka Rokowskiego który zafundował nam wspaniały pokaz.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Marku - model rewelacyjny a odpalanie rakiet robi niesamowite wrażenie.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk dawaj film z GoProsa :D

 

Dzięki za świetną atmosferę!!

Wczorajsze zawody uważam za najlepsze w tym sezonie a finał WWI moim zdaniem był najbardziej ekscytujący ze wszystkich (póki co) finałów w tym sezonie. Zdobyte trofeum w postaci przezroczystego klocka z piękną dwójeczką, ważące 1,41kg również cieszy mnie najbardziej ze wszystkich zdobytych w tym roku. Wielkie brawa dla organizatorów, sędziów, zawodników i przede wszystkim dla debiutantów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Filmik JEST

 

Przede wszystkim WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA ORGANIZATORÓW !!!!!!!!!!

 

Super zawody !!!!!!! było fajnie !!!!!! brak mi słów!!!! :P

Pucharki przepiękne :D nie mogę oderwać od nich oczu :wub:

 

 

Dzięki wszystkim za rywalizacje i za to ze mogliśmy razem spotkać się w powietrzu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas spotkania 2:42 ciężko nawet rozpoznać jaki to model słychać jedynie trzask węgli i pękającego śmigła KI-61 oraz agonię prawego silnika Me110 . Sorki Patryk jeszcze raz atak nie był zamierzony a wśród tylu modeli ciężko przewidzieć którego się przypadkiem trafi . W tych zawodach pobiłem rekord spotkań 5 kraks w 2 wojnach 3 w WW1 i 2 w WW2 . Modele w remoncie ale trofeum na półce jedno z 6 ciu takich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas czekam na zdjęcia i matriały od eskadry Kraków rozumiem że brak przedstawiciela na podium nie obniżył morale w zespole i zobaczymy zdjęcia i filmy z tej super imprezy dla mnie jesteście usprawiedliwieni nie łatwo jest robić i wygrywać zawody więć chwała wam za zorganizowanie tak świetnej imprezy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi... nie od razu Kraków zbudowano ;). Zdjęcia oczywiście będą - trochę cierpliwości... na razie Ci musi wystarczyć materiał z Kroniki Krakowskiej i Twoja kula ognia :D, Podobno realizatorom Kroniki tak się tekst spodobał, że planowali dorobić do materiału wybuch... niestety zabrakło czasu przed emisją.

 

A co do podium - to już Ci, Kamil, wspominałam... że to przez naszą gościnność... Dla gości zostawiamy co najlepsze - żeby nas milej wspominali i jak widzę się udało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podliczyłem wyniki klasyfikacji Eskadr i jesteśmy nie do pobicia :-)

W wwI Jelonki znacznie podskoczyły ale nie mają już szans w obu kategoriach i Eskadra Kraków ma oba Puchary Polski już w kieszeni.

 

brak przedstawiciela na podium nie obniżył morale w zespole

Po trzech zawodników z Eskadry Kraków w pierwszej 10-tce obu kategorii to wystarcza do dobrego samopoczucia :P

Indywidualnie "czuje oddech" Kamila na plecach w wwII ale nie zamierzam oddać swojego dobrego miejsca.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Mirku pod uwagę w ilu imprezach braliśmy udział i ilu nas jest czynnie latających . Tak czy inaczej szykujemy reorganizację i w następnym sezonie wystąpimy w zmienionym składzie i mamy bardzo duży apetyt zdetronizować Kraków ;). Jeśli ktoś chce się do nas przyłaczyć i reprezentowqać naszą eskadrę zapraszam na priv. Poza tym ja się zastanawiałem czy się da wskoczyć na pudło a nie czy się da dogonić Ciebie ... . Jako eskadra jesteście bardzo liczni ale smoki to z was nie są zbyt groźne powiedział bym raczej ,że 3/4 eskadry to smoczki do butelek dla niemowlaków ;). Tak czy inaczej rywalizacja jest nadal otwarta i zapowiada się ostra jazdą na zakończenie sezonu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiałem czy się da wskoczyć na pudło a nie czy się da dogonić Ciebie

jedno bez drugiego nie jest możliwe a ja też mam coraz większy apetyt :lol: Jest zapewne kilku jeszcze zawodników z podobnymi aspiracjami aby przymierzać się na te dwa miejsca na pudle więc faktycznie końcówka sezonu zapowiada się Ciekawie. Jeżeli Patryk utrzyma formę to raczej to pierwsze miejsce będzie po za zasięgiem kogokolwiek.

 

Na wynik Eskadra składają się wyniki najlepszych czterech zawodników a Kraków zawsze mam kilku zawodników w pierwszej 10-tce. Małe smoczki mają duże apetyty a wynik punktowy i stale rosnąca przewaga są tylko potwierdzeniem naszych możliwości.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.