Skocz do zawartości

Zdjęcie

MIG 25 "Foxbat" Park Jet

mig depron park jet foxbat mig 25 pusher

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#21 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 10555 postów
  • SkądJelcz-Laskowice
  • Imię:Robert

Napisano 28 wrzesień 2012 - 18:23

Na spód naklej bezbarwną folię np oracovera.
A zrobiłeś kierownice strug, pod tyłem kadłuba. Może to pomoże, jak oddalisz kadłub od ziemi.
Dołączona grafika
  • 0

#22 przemo

przemo

FUN FLY Amper

• Modelarz
  • 1711 postów
  • SkądBalin
  • Imię:Przemek

Napisano 28 wrzesień 2012 - 18:38

Kierownica zrobiona suma sumarum jej krawędzie też muszę wzmocnić węglem lub czymś innym bo przy lądowaniu troszkę cierpią
  • 0

#23 Wojtek Sz

Wojtek Sz
  • Modelarz
  • 678 postów
  • SkądLibiąż/Bolęcin
  • Imię:Wojciech

Napisano 28 wrzesień 2012 - 18:39

E tam bez filmu oblot się nie liczy !!!!!!!!!!!!!!! . :ph34r:
  • 0

#24 przemo

przemo

FUN FLY Amper

• Modelarz
  • 1711 postów
  • SkądBalin

Napisano 28 wrzesień 2012 - 18:49

Liczy liczy :) w niedziele bądź poniedziałek zobaczysz jak pogoda pozwoli :) no chyba że nie uporam się na czas z usterkami po dzisiejszych lotach :)
  • 0

#25 przemo

przemo

FUN FLY Amper

• Modelarz
  • 1711 postów
  • SkądBalin

Napisano 28 wrzesień 2012 - 21:01

Myśląc ekonomicznie kolejny silnik to koszt rzędu 50 PLN a przypomniałem sobie że w skrzyneczce leży sobie i jeść nie woła istna bestia iBM 1400 kV coś 460 W totalny przeciąg ... I3d na tym silniku śmigle 8" i wadzę jakieś 800 g szedł pionowo do góry więc raczej w Migu też się nada w końcu to jet ;) no cóż eksperymentować czas zacząć jak będzie nadmiar mocy a będzie z pewnością to przecież w końcu od czegoś mamy przepustnice :P 33.JPG silnik założony, foxbat wyważony przedział na pakiet jest na tyle obszerny że bez problemu dał się wyważyć nie dokładając balastu. A jeszcze jedno z racji że u nas na lotnisku kiepsko o wysoką trawę o tej porze poważnie się zastanawiam o dorobieniu jakiegoś podwozia ... co o tym sądzicie i może ktoś by coś podpowiedział ? ? ?
  • 0

#26 Wojtek Sz

Wojtek Sz
  • Modelarz
  • 678 postów
  • SkądLibiąż/Bolęcin

Napisano 28 wrzesień 2012 - 21:23

.......zastanawiam o dorobieniu jakiegoś podwozia... co o tym sądzicie i może ktoś by coś podpowiedział ? ? ?

Dołączona grafika
  • 0

#27 przemo

przemo

FUN FLY Amper

• Modelarz
  • 1711 postów
  • SkądBalin

Napisano 29 wrzesień 2012 - 10:53

Mam już pewną koncepcję jak chodzi o tylne podwozie ale przymocuje je do spodniej części kadłuba z racji mniej drutu zużyje mniej gram w niego wsadzę (a przy najmniej takm i się wydaje ;) ) ale jak chodzi o przednie koło to mam pustkę w głowie. Jutro postaram się wrzucić jakiś rysunek poglądowy tylnego podwozia może wam się coś nasunie na myśl ?
  • 0

#28 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 10555 postów
  • SkądJelcz-Laskowice

Napisano 29 wrzesień 2012 - 11:08

Moim zdaniem podwozie przymocuj do dużego prostokąta sklejki a tą sklejkę na płask do kadłuba. Mam takie podwozie przednie w ultimate. Miało być tymczasowe ale okazało się dobre i jest na stałe. Przyklejone jest na piankową taśmę dwustronną. Podobnie to wygląda jak na tym zdjęciu powyżej.
  • 0

#29 vowthyn

vowthyn
  • Modelarz
  • 705 postów
  • SkądMałopolska
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 wrzesień 2012 - 20:32

Moim zdaniem daj sobie spokój. Taki MiGacz ze stałym podwoziem wygląda w locie pokracznie, jak każdy rasowy myśliwiec bojowy od czasu IIWS. (No dobra, może nie do końca rasowy, bo to ciężki samolot przechwytujący, ale w dalszym ciągu stałym drucianym podwoziem bym go nie paskudził).
  • 0

#30 przemo

przemo

FUN FLY Amper

• Modelarz
  • 1711 postów
  • SkądBalin

Napisano 30 wrzesień 2012 - 08:06

Robercie do czegoś właśnie takie się będę skłaniał i wczoraj cały dzień gdybania nad tym w wolnych chwilach i dzisiaj szybki powrót ze służby i od razu linijka, ekierka i rysunek poglądowy tylnego podwozia już zrobiony

skanowanie0001.jpg

No ale jak przymocować przednie podwozie do kawałka sklejki tutaj mam zgryz i pewną pustkę.
vowthyn w zasadzie takie podwozie z pewnością popsuje sylwetkę w locie ale przyjemnie będzie wystartować migiem z ziemi i na niej wylądować bo jak już pisałem nasze lotnisko cierpi na brak wysokiej trawy. Jeszcze co mnie skłania do podwozia to to że kadłub jest strasznie szeroki i przy starcie z ręki jest kłopot go dobrze chwycić a co za tym idzie dobrze wyrzucić. Dzisiaj jak pogoda pozwoli i kamerzysta dopiszę to może jakiś film zamieszczę z oblotu. A mam jeszcze jedno pytanie istnieje jakiś środek co by rozpuścił już zastygniętą żywicę epoksydową 5 minutową (choć czas raczej nie ma tutaj żadnego znaczenia) ? oglądając SW zastanawiam się nad zrobieniem nowego bardziej sztywnego i czymś chciał bym obecny odkleić od pręta węglowego
  • 0

#31 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 10555 postów
  • SkądJelcz-Laskowice

Napisano 30 wrzesień 2012 - 08:50

Dołączona grafika
Mój pomysł na podwozie. Zrobiłbym trzy takie same, Z tym, że podwozie główne byłoby krótsze.
Obok wzmocnienie steru wysokości paskiem węglowym. Rozetnij rurkę prowadzącą ster wysokości w kadłubie, rozsuniesz wtedy usterzenie i podkleisz paskiem węglowym.
  • 0

#32 przemo

przemo

FUN FLY Amper

• Modelarz
  • 1711 postów
  • SkądBalin

Napisano 30 wrzesień 2012 - 13:54

Robercie tak tylko zrobiłem przednią goleń a tył według mojego pomysłu :) a teraz parę zdjęć przed oblotem z uzbrojeniem ... mam nadzieję że wróci z łąki z tarczą a nie na niej ;) a waga bagatela 950 g :o ... kawał pustaka z depronu ;P 35.JPG 34.JPG
  • 0

#33 przemo

przemo

FUN FLY Amper

• Modelarz
  • 1711 postów
  • SkądBalin

Napisano 30 wrzesień 2012 - 20:01

Kolejny tym razem duży UP ... podwozie zdało egzamin wystartował i wylądował :lol: kilka fotek a na końcu film z dzisiejszego latania ... model duży, fajny dobrze widoczny, nie jest nerwowy przewidywalny i lata dość powoli czyli całkiem na przkór jak rasowy parkjet, ale za to sylwetka w powietrzu robi swoje :) 9.JPG 10.JPG 11.JPG kilka fotek w powietrzu 5.JPG 6.JPG 7.JPG No i w końcu film :)
  • 0

#34 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 10555 postów
  • SkądJelcz-Laskowice

Napisano 30 wrzesień 2012 - 20:17

Całkiem fajnie lata. Dobrze, że nie za szybko.
  • 0

#35 Wojtek Sz

Wojtek Sz
  • Modelarz
  • 678 postów
  • SkądLibiąż/Bolęcin

Napisano 30 wrzesień 2012 - 20:38

Ładnie się prezentuje w locie, widziałem osobiście :). A jak dorobisz odpalanie rakiet w Twoim MIG 25 to dopiero będzie efekt.
  • 0

#36 przemo

przemo

FUN FLY Amper

• Modelarz
  • 1711 postów
  • SkądBalin

Napisano 01 październik 2012 - 07:17

Panie kochany ale rakiet odpalanych z Twojej extry to raczej nie pobije widowisko pierwsza klasa :) mały EDIT ... tak jeszcze dla porównania wielkości Miga do jego pilota ;) 8.JPG
  • 0

#37 przemo

przemo

FUN FLY Amper

• Modelarz
  • 1711 postów
  • SkądBalin

Napisano 15 październik 2012 - 20:50

No Panie, bardzo ładnie, zrób delikatne linie podziału blach pliiiiiss. Goły taki jakiś.

Tak tylko delikatnie ...
32.JPG

dodałem jeszcze wlot powietrza dla lepszego chłodzenia pakietu ... jak też widać już bez rakiet ... rakiety wystrzelone :P ... czytajcie urwane przez trawę podczas lądowania ... hmmm no cóż ...
  • 0

#38 d.a.r.o.

d.a.r.o.
  • Modelarz
  • 600 postów
  • Skąd3city
  • Imię:Darek

Napisano 16 październik 2012 - 15:08

Bardzo mi się podoba ten model...na ziemi, bo w powietrzu, w locie na plecach z wywalonym do góry podwoziem :wacko:
  • 0

#39 przemo

przemo

FUN FLY Amper

• Modelarz
  • 1711 postów
  • SkądBalin

Napisano 16 październik 2012 - 17:20

no dobra pomyślę nad jakąś folią na spód a podwozie ściągnę ;)
  • 0

#40 d.a.r.o.

d.a.r.o.
  • Modelarz
  • 600 postów
  • Skąd3city
  • Imię:Darek

Napisano 16 październik 2012 - 17:27

Najlepsze byłoby chowane...mniam :)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mig, depron, park jet, foxbat, mig 25, pusher

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych