Skocz do zawartości

F 15 z zestawu GWSa (2xEDF) (+Video)


Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem, że będą 4 serwa.

Te kilkadziesiąt gram już nic nie zmieni :D

Na razie nie wiem jeszcze jak to zrobię, bo nie mam odpowiednich serw do wysokości w wykonaniu płytowym.

W dodatku taki ster płytowy przy lądowaniu bez podwozia na pewno długo nie wytrzyma.

Z drugiej strony statecznik poziomy ze zwykłym sterem wysokości chyba nie pasuje do tego modelu :?

 

Na razie "zatkałem" całkowicie te otwory przy silnikach (zakleiłem depronem), powiększyłem otwory chłodzące baterie i regulatory.

Staram się też elegancko wyszlifować tunele, bo przy tej wadze, mocy będzie chyba na styk (a jest o co walczyć, bo tunele mają prawie po 60cm długości).

f15j.jpg

f15k.jpg

f15l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Przy prawidłowo ustawionym modelu efekt ten nie powinien być widoczny.

 

Racja. Napisz proszę co mozna zrobić żeby takiego efektu uniknać. Różnicowe wychylenia sterolotek. A może pokombinować z SC?

 

Hubert

Czy nie obawiasz się zbyt długich kabli silnikowych? Ja zawsze forsowałem układ regulator przy silniku ale może bezpodstawnie? Zastosowanie długich przewodów silnikowych napewno ułatwia odpowiednie ułożenie elektroniki w modelu.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Napisz proszę co mozna zrobić żeby takiego efektu uniknać. Różnicowe wychylenia sterolotek. A może pokombinować z SC?

 

To że model taki jak MIG-21 nie wykonuje beczki w linii może sugerować różne siły wytwarzane przez sterolotki podczas obrotu. Tutaj rozwiązaniem może być rzeczywiście ustawienie różnicowych wychyleń dla sterolotek jak i też - prawidłowe umieszczenie SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie "zatkałem" całkowicie te otwory przy silnikach (zakleiłem depronem),

Hubert,

Skoro spodziewasz się, że napęd będzie działał na styk wydajnościowo, nie powinieneś był zatykać tych dodatkowych, dolnych wlotów powietrza do tuneli. One są konieczne, aby tunel działał z pełną sprawnością. Same oryginalne kanały wlotowe to za mało. Wprowadzają spore opory i wentylatory nie będą dostawały tyle powietrza ile potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze forsowałem układ regulator przy silniku

Też tak robię gdzie tylko można, tu zasugerowałem się instrukcją.

Rozważałem możliwość "wkomponowania" regulatorów w ściankę tunelu (byłoby niezłe chłodzenie :D ), jednak będą w okolicy przewidzianej przez producenta.

 

Edit

Jakimś cudem przeoczyłem post Roberta

nie powinieneś był zatykać tych dodatkowych, dolnych wlotów powietrza do tuneli. One są konieczne, aby tunel działał z pełną sprawnością

Na rcgroups prześledziłem wątek niejakiego skyhawk (40 stron) i doszedłem do wniosku, że te otwory mi niewiele dadzą.

Nawet wg instrukcji mają być zatkane, a dodatkowe wloty można wyciąć ale na spodzie kadłuba http://www.gws.com.tw/images/note%20book/e_f15_11.jpg.

Podobnoż takie dodatkowe wloty pomagają tylko zwiększyć ciąg statyczny przy starcie (np start z ręki), a przy dużych prędkościach po prostu zaburzają przepływ i zmniejszają maksymalną prędkość.

Nie wiem, na ile to prawda, bo wg autora ciąg niewiele się różnił z otworami i bez, a przy pomiarze obrotów różnica była praktycznie niezauważalna ( http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=695155&page=14 ).

Ale chyba wszystkie opisane tam modele latały bez tych otworów, to i ja tak spróbuję; a w razie totalnej porażki usunę pokrywy i wytnę ten depron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma sens. Przy dużej prędkości tak umieszczone otwory bez "nagarniaczy" powietrza faktycznie mogą dawać więcej złego niż dobrego. Może rzeczywiście będzie dobrze.

Edit:

Jak tak patrzę na ten wątek, to zaczynam zerkać na rzucony w kąt tunel od F-16. Ale na razie się jednak nie złamię, bo po pierwsze musiałbym kupić drugi tunel, po drugie zrobić identyczny drugi silnik (tamten był robiony), a po trzecie mam inny wyrzut sumienia na głowie (B-25) ;)

Na razie ograniczam się więc do kibicowania innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ chyba nie będzie szlifowania, to przenisłem pudło z modelem do domu (z nieogrzewanego garażu).

No i od razu coś drgnęło.

 

Wkleiłem wzmocnienia (rurki węglowe) w skrzydła, stateczniki i kadłub, a następnie przymierzyłem "system" umożliwiający demontowanie płatów.

f15m.jpg

f15p.jpg

f15r.jpg

 

 

Wszystko pasowało, więc rozebrałem i skleiłem mocowanie płatów, a po półgodzinie poskładałem próbnie model.

f15n.jpg

f15o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ chyba nie będzie szlifowania, to przenisłem pudło z modelem do domu (z nieogrzewanego garażu).

No i od razu coś drgnęło.

:* Piekny model. A jaka ładna powierzchnia. Aż żal, że to styropian. Choć to co kiedyś zrobił Kojot ze swoim Corsairem rozwiązywało problem trwałości płatowca.

Moim zdaniem ciągu ci spokojnie wystarczy 2 x 500g to w końcu nie tak mało. Samolot jest "szczęśliwy" do takiego napędu bo ma dużą powierzchnię nośną. Start z ręki powinien być z tych łatwiejszych.

 

 

 

To ma sens. Przy dużej prędkości tak umieszczone otwory bez "nagarniaczy" powietrza faktycznie mogą dawać więcej złego niż dobrego. Może rzeczywiście będzie dobrze.

Z moich doświadczeń wynika,że "cheaty" są zdecydowanie przereklamowane :wink:

No. Ale torpeda byłaby niemożebna hehe

1000000 rpm na maksie :roll: to musi boleć te łożyska

Tańsza alternatywa to Schubeler DS30 i Kontronik Fun 480 - w najlepszej konfiguracji wyjdzie ze 2 kg ciągu i 65000rpm - 400Euro + akku 7s :cry: Nie mam tyle....

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się zapędziłeś z tym milionem rpm :)

wg strony producenta od 92000 do bodajże 230000 :)

 

Co do Schubeler'a: faktycznie ładne.. ale i kosztują.

Do tego zestawik z BVM :)

:oops: Ano faktycznie. Ale już sie tłumaczę. Niestety gdzieś to przeczytałem. Teraz nie mam jak sprawdzić (prawdopodobnie RCtubine nr 1 z 2006). Najwyraźniej się zasugerowałem.

Przy okazji znalazłem jeszcze mniejszą?

http://p-jet.org/sengine.htm

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie koniecznie....hehe

W galerii wideo tamtej strony są filmy i fotki i wśród modeli jest multiplexowy twinjet

No proszę. Kto by pomyślał :roll:

W każdym razie, w tym konkretnym przypadku styro nie wytrzymałoby temperatury za turbinką. Zakładam, że w Twin Jet-cie silnik/silniki dano na zewnątrz styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.