Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O IFS bazowałem na wypowiedzi Francka Masselaerta, przedstawiciela GR na Francje, ale pewnie masz racje że u źródła będzie więcej informacji.

Fan-clubu nie ma, jest jedynie grono całkiem zadowolonych użytkowników. Ale możemy jakiś fanclubik zrobić specjalnie dla Ciebie :D . Np dwuosobowy :D Ja to nawet czapeczki firmowej nie mam. A tą co mam, to mi dziś zwiało z głowy jak latałem sobie na Górce Siewierskiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, masz problem bo poza graupnerem nic nie widzisz. To tak jak z Ferrari, nie wygłuszają w środku bo trzeba słyszeć silnik- tylko idiota może mieć taki tok myślenia. Jak będę chciał mieć ryczący silnik to sam usunę tapicerkę i wygłuszenia.SAM. JAk się ma to do aparatur? Ano tak że wyśmiewasz inne firmy mając z nimi mało do czynienia kompletnie olewając zdanie innych. Uszanuj je wreszcie. Ja nie muszę mieć Vario, telemetrii żeby sterować modelami a jak Tobie to potrzebne no to wybacz, ale nie sprowadzaj innych do swojego poziomu. Wydaje mi się że z niecierpliwością czekasz na autopilota HoTT żeby Twój model sam zrobił Ci 1 miejsce na zawodach. Ja latam dla przyjemności a nie dla lansu i poklasku i do tego na takim zadupiu że jedynymi widzami są wiewiórki i żadna telemetria mi nie potrzebna a pomijając ją to w czym MC-20 jest lepszy od Futaby czy Multiplexa? Poczytaj o nich zanim odpowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, do Kamila nie mam nic prywatnie, pisaliśmy swego czasu dużo na GG ale czasem ciężko przejść obok Jego wypowiedzi nie komentując ich w żaden sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Mc-20 HoTT,na ocene jeszcze za wczesnie,moze po sezonie,na dzis duzy plus bo dziala :D .

A jak programowo ona wypada na tle trzydziestki. Ma podobne mozliwosci? Nie chodzi mi o, telemetrie etc, tylko o programowanie, wirtualne przleaczniki etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Widzę ze dyskusja robi sie bardziej koleżeńska ,faktem jest że w obecnej wersji softu da się wyłaczyć nadajnik trzymając przycisk. Możliwe że funkca taka była w poprzednich wersjach softu, bo dał bym sobie odciąć głowę że się z nią spotkałem w tym nadajniku . W aktualnym sofcie jest tak jak pisze Wiesiek . Poza tym jeszcze dwa lata temu nie dał bym sobie wmówić że jakaś koreańska zabawka pobije możliwościami mojego JR12 . Od kiedy w moich rękach zagościł MC-20 HoTT JR leży w skrzynce i odpoczywa . Jednak chodzi mi po głowie szpiegowski plan -wstawienie modułu HoTT i telemetrii do JR-a bo ten z kolei takiej możliwości nie daje w przypadku tego radio . Wracając do HoTT-a okazuje się zę firma SJ wyrasta na nową atrakcyjną cenowo i inowacyjną pod względem możliwości sprzętowych alternatywę dla drogich i konserwatywnych marek ,które za znaczek i kilka bajerów każą sobie płacić krocie. Patrząc na historię graupnera ,który po wpadce z IFS zaliczył bankructwo i został kupiony właśnie przez SJ zaczynam się mocno zastanawiać który z potentatów jako kolejny zaliczy wpadkę i wyląduje w rękach kolejnej firmy z Chin lub Korei ? Dla nas użytkowników pozytywnym efektem zjawiska jest spadek cen i o to właściwie tu chodzi . Kończy się era monopoli i bajońskich cen za kawałek pudełka z wyświetlaczem i dwoma drążkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak programowo ona wypada na tle trzydziestki. Ma podobne mozliwosci? Nie chodzi mi o, telemetrie etc, tylko o programowanie, wirtualne przleaczniki etc.

 

W sklepie macalem obie.Myslalem ze skoro 20-ka kosztuje 600€ a 32-ka 1300€ to bedzie miedzy nimi przepasc.Moim zdaniem to nie jest Mc-20 tylko Mc-30 , no moze Mc-29 :D .W wiekszosci maja podobne mozliwosci, a tylko niektore sa troche okrojone.Np."SUPER-SERVO-Menü" w 32 mozna dowolnie manipulowc 16-ma serwami na 96 sposobow,w 20-e 12-ma serwami na 72 sposoby.Programowanie faz lotu 32-a 8, 20-a 7.W 20-ce nie ma funkcji "Auto-Trimm-Funktion".Minimalne roznice sa tez w funkcji "Multikanal".Mc-32 ma obudowe alu i wiekszy wyswietlacz..To tak w duzym skrocie.Dla porownania w starszych modelach roznica miedzy MC-22, a Mc-24 byla ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokladnie sie wyrazilem z ta trzydziestka :)

Chodzilo mi o FX-30 kontra MC-20. Co spowodowalo ze przeszedles na ten system? Jak one wygladaja miedzy soba jesli chodzi o programowanie?

 

To sie niepotrzebnie produkowalem :D .Nie zmienilem systemu,poprostu doszedl hott.Futaba ma w ofercie sam nadajnik bez modulu HF dlatego wybralem FX-30.Roznice w programowaniu sa,nie w sensie leprzy-gorszy czy latwiejszy-trudniejszy.Inny soft ale oba do opanowania.Mozliwosci obu podobne,cenowo napewno lepiej Mc-20.

 

 

 

Jest gotowa do użycia. Choć przełączniki teoretycznie mozna poprzekladac,

 

 

Nie tylko teoretycznie,ale tez praktycznie,z tym ze trzeba skonfigorowac soft,tylko po co?

Dolozyc mozna jedynie przelaczniki na drazki.

Zakladalem koledze do Mc-22s.W Mc-20 jest podobnie,prawie.Jezeli ktos chce to mam schematy polaczen poszczegolnych przelacznikow drazkowych,moge wstawic.

 

Ps:Graupner zaleca zrobienie tego w serwisie.Jezeli ktos nie czuje sie na silach lub obawia sie o gwarancje to najlepiej wyslac nadajnik do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

W drągacg są potencjometry , radio ma wszystkie przełaczniki zamontowane poza tymi na drągach o ile takie chcesz . wymaga też dołóżenia modułu BT ..Poza tym jest w walizce z paskiem prętami podstawkami pod ręce , usb , kabelkiem aku lijo 1S6000 ładowarką na 220V odbioenikiem GR24 i kompletem długich i niskich drągów , Jest też karta SD i odtwarzacz MP3 i to tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik ma mozliwosc aktualuzacji firmware. Np w pewnym momencie zwiększono liczbę mikserow z 3 do 5. Bo odbiorniki maja 5 mikserow, ustawienia D/R i expo niezależnie od ustawień nadajnika. Plus telemetria, ustawiania sygnalizacji dla spadku napięcia, nadmiernego wzrostu lub spadku temperatury, zmiany przyporzadkowania kanałów, ustawienia trybow SUMI i SUMO itd

 

A BT jest do bezprzewodowego podłączenia słuchawek lub telefonu czy kompa do wyświetlania danych z telemetrii w czasie rzeczywistym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest do MX20. Te radia maja podobne menu i filozofię programowania. Jak cos to jest wielu pomocnikow

Ja menu po polsku z zasady wyłączać. Wole angielskie ;)

 

 

Ladowarka na 220V z zestawu jest do bani.Do chinskich zabawek daja lepsze.Przydalaby sie chociaz jedna dioda informujaca ze aku jest juz naladowane.

Pierwszy maly minus.

Pakietu Ci starczy na cały dzień latania od świtu do zmierzchu. A ladowarke na noc polaczysz. A rano od świtu... Po co Ci lampka, lepiej energetyka kup żebyś miał sile tyle latać ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.