Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, teraz nie jestem pewien czy na 100% bo jak już byłem w ukrytym menu to wszedłem w kalibracje i może coś wcisnąłem. Jeśli chodzi o wgrywanie z karty to wiem wszystko ładnie i pięknie ale przynajmniej w tych apkach które mam mx20 i mc20 nie można powrócić do starszej wersji. Spróbuj jak Ci się uda to się zdziwię. Ale już nie raz się w życiu bardzo zdziwiłem także nic nowego  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę próbować, ostatnio robiłem to w lato :).

Tak jak pisałem wszytko mam na karcie wiec łatwo to zrobić.

Masz rację - nie jest to zawsze możliwe w jednym kroku.

W to lato próbowałem powrócić do wcześniejszej wersji jako że miałem problemy z komunikatami telemetrii (odbiornik nie był zaktualizowany i wolałem latać a nie bawić się w aktualizacje)  

Nie udało mi się to w jednym kroku ale ostatecznie zrobiłem to.

Obszedłem to poprzez przejście przez jedną (może dwie) pośrednia wersje po drodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie. Jaki typ modelu najlepiej ustawić, żeby w następnych krokach programowania najłatwiej było ustawić "klapolotki". Chodzi o wychylenia lotek przy lądowaniu, tak aby działały jak klapy, oczywiście zachowując funkcję lotek. Model silnikowy, każda lotka napędzana oddzielnym serwem. W ustawieniach typu modeli, jak i w instrukcji do MX-20 nie znalazłem nigdzie takiej funkcji. W Futabie FC-28, na której do tej pory latałem był specjalny mixer do tego, gdzie można było ustawić wychylenia lotek jako klap w górę i w dół z możliwością ustawienia końcowego punktu wychylenia dla każdej lotki. oddzielnie, prędkość wychylania i przełączni jakim ta funkcja jest realizowania. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pisze z pamięci i z komórki wiec krótko oszczędnie i nie do końca optymalnie.

Każdy model poza smiglakiem który w typie ma minimum 2 lotki 2AIL może zrealizować to o co pytasz. Wtedy przeważnie lewa lotka jest pod kanałem 2 a P na 5 ( trzeba sprawdzić w instrukcji )

I teraz podstawa jak zadajesz sygnał na K2 to lotki działają jak lotki. Jak na K5 to działają jak klapolotki. Wiec ustawiasz dowolny mikser/kanał/przełącznik pod K5 i po sprawie

Druga opcja to fazy lotu. Ustawiasz pozycje dla fazy np do ładowania z nastawia jaka ciebie interesuje i tez po sprawie.

Pewnie tez są jeszcze inne opcje (jedna chodzi mi po głowie ale nie jestem pewny)

Opóźnienia realizujesz spowolnieniem na fazach lub kanale w zależności co wybrałeś.

Powiem szczerze ze po Futabie ciężko mi było. Ale jak wymazałem tamte przyzwyczajenia to wszytko stało się logiczne :€

Jakbyś miał problem to dawaj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pisze z pamięci i z komórki wiec krótko oszczędnie i nie do końca optymalnie.

Każdy model poza smiglakiem który w typie ma minimum 2 lotki 2AIL może zrealizować to o co pytasz. Wtedy przeważnie lewa lotka jest pod kanałem 2 a P na 5 ( trzeba sprawdzić w instrukcji )

I teraz podstawa jak zadajesz sygnał na K2 to lotki działają jak lotki. Jak na K5 to działają jak klapolotki. Wiec ustawiasz dowolny mikser/kanał/przełącznik pod K5 i po sprawie

Druga opcja to fazy lotu. Ustawiasz pozycje dla fazy np do ładowania z nastawia jaka ciebie interesuje i tez po sprawie.

Pewnie tez są jeszcze inne opcje (jedna chodzi mi po głowie ale nie jestem pewny)

Opóźnienia realizujesz spowolnieniem na fazach lub kanale w zależności co wybrałeś.

Powiem szczerze ze po Futabie ciężko mi było. Ale jak wymazałem tamte przyzwyczajenia to wszytko stało się logiczne :€

Jakbyś miał problem to dawaj znac.

Bardzo dzięki. Sprawdzę czy będzie działać. Właśnie, ja jeszcze u siebie nie wymazałem. I na razie jest ciężko. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem posiadaczem MC-20 od kilku tygodni. Testuję sobie możliwości tego radyjka i chciałbym zadać pytanie kolegom, którzy znają ten nadajnik już od dawna i potrafią na nim ustawić "wszystko". Chodzi mi o niesymetryczne ustawienie EXPO. Aby dużo nie tłumaczyć załączam fotkę. Tak to wygląda na mojej starej Futabie FC-28 tam robi się to w bardzo prosty sposób na ekranie EXPO. W MC-20 nie widzę takiej możliwości. Przepraszam za paprochy. ;-)

 

post-6166-0-55513200-1515696862_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dookoła. Ustawiamy Witrualny przełacznik (C1-C8) na główny kanał który chcemy zmieniać - lotki czy wysokość. I ten wirtualny  przełącznik przełącza nam wielkość wychyleń i expo po przejściu na druga połówkę. Opisane jest to w instrukcji pod tytułem Asymmetric setting of Dual Rate and Expo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. Ustawiłem. Ale faktycznie dookoła i to kilka razy. A w instrukcji polskiej do MX-20 chyba tego nie ma. Dziękuję za pomoc.

Przy okazji jeszcze pytanie dotyczące Expo. Widzę, że można ustawić tylko 3 podstawowe stery. Wys, lotki i kier. A co z innymi kanałami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości sprawdziłem w swojej 12FG. EXPO/DR w dowolnej konfiguracji dostępne jest dla wszystkich kanałów i ustawia się w jednym miejscu. Do tego można stworzyć swoje 17-punktowe krzywe.

post-20633-0-53803000-1515743400_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-tka stara ale jara :D  Miałem kiedyś MC-14 graupnera (z 15 lat wstecz) Wtedy jakoś nabrałem awersji do tej firmy właśnie dlatego że kilka opcji było dostępnych tylko dla 3-4 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi służy dobrze (MC32 i MX20), choć wykorzystuje jego możliwości w 150% i trochę mi teraz brakuje. Ale ja to jestem wielki kombinator. Jednak jakbym miał latać na co dzień dla przyjemności, to to radio wystarczy na całe życie :)

Teraz jako bardzo świadomy latacz w zawodach, brał bym jeti albo taranisa. W resztę nie ma sie co pakować. Ale tylko z modułem nadawczym i odbiornikami graupnera  :lol:  Jednak pewnie nie wezme, bo moje graupnery wciąż działają bez zająknięcia. Do tego mistrzowie świata wciąż latają na jeżach MX20. Więc radio to nie wszystko i nie ma się czym podniecać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości sprawdziłem w swojej 12FG. EXPO/DR w dowolnej konfiguracji dostępne jest dla wszystkich kanałów i ustawia się w jednym miejscu. Do tego można stworzyć swoje 17-punktowe krzywe.

 

z przekory zapytam :

Jak bardzo musi być rozjechana konstrukcja i mechanika aby była konieczność tworzenia 17to punktowych krzywych dla mechanizmu np. podwozia, wyczepu, stawiania grota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przekory odpowiem: dedykowana jest dla lataczy heli. Ma możliwość zmniejszenia do 9pkt. Myślę że Futaba była by bardziej kompetentna jako adresat pytania. Napisałem że jest taka możliwość. Pewnie przydała by się np do makiety w której najpierw otwiera się część klapy podwozia obsługiwana jednym serwem a potem druga obsługiwana drugim. Możliwości jest wiele. Nie zmienia to faktu że EXP z DR jest łatwe do ustawienia  a tego dotyczyło pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.