Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jurek, dziękuję za Twoje odpowiedzi. Dziś dostałem odpowiedź z modeleświata (najtańsza oferta na Mc 20 ~ 2,5 tys. pln), że Graupner wstrzymał sprzedaż nadajników, a jak wyjdą to cena wrośnie o ok. 4-6 %. Ja wykorzystam możliwość wymiany modułu w moim nadajniku (Mx-24s) i kupię zestaw waloryzacyjny Graupnera do 2,4 GHz Hott. Kosztuje ok. 700 pln wraz z odbiornikiem GR 24 i będę mieć nadajnik dwusystemowy bez konieczności wydania ok. 3 tys. na nadajnik tylko 2,4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 600 € w Niemczech kupisz bez problemu naturalnie z gwarancja.Na stronie Graupnera Mc-20 jest nadal dostepny,to nie wiem skad ta informacja o wstrzymaniu sprzedazy.Pewnie za duzo chetnych i zrobil sie korek :D

Mógłbyś podesłać jakieś namiary?

 

Kojani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak:

Wiesiek sprawia wrażenie że ma i nie wykazuje objawów niezadowolenia

Sławek przystąpił z definicji, bo Ciebie lubi

Aragorn - nie wiem skąd się wziął, ale informacje miał nie z pierwszej ręki. Od grudnia Graupner zdążył ogłosić upadłość, paść i został kupiony i kontynuuje działalność. I dobrze ;). A jakby ktos był ciekaw to Graupnera pogrążył system IFS i rozstanie z JR...ciekawe czemu :). Za to z systemów HOTT ma bardzo duże obroty. Ino gotówki brakowało. Samo zycie

Kamil - trochę z tych rzeczy to ma Spektrum, Jeti i pewnie ktoś jeszcze. Nie ma się co spinać. Choć Graupner dość interesująco to łączy do kupy.

 

Jurku informacje mam z Niemieckiego Rejestru Sądowego /patrz odnosniki w moim poprzednim poście/ - jeżeli jest to dla Ciebie Rejestry Sądowe to "druga ręka" - nie mam pytań ok. niech będzie w tej sytuacji mam z drugiej ręki i druga informacja nie został graupner kupiony tylko przejęty za długi. Czy cały ? okaże się.

Ale mimo wszystko HOTT będzie dalej wspierany i sprzedawany oraz serwisowany bo sprzęt jest dobry i popularny, obecne przejściowe trudnośc z dostepnością związane pewnie są ze zmianą właściciela.

Tak jak napisał Kamil pojawienie się systemu HOTT i Jeti namieszało bardzo na rynku aparatur, pojawiły sie nowe i co ważne tańsze modele Futaby 14 SG i nowy pulpit 32 a systemy JR i Spectruma dostały mocna po d... i jest to super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przejściowe trudności z dostępnością? :o Jakoś ich nie zauważyłem!!

Nie z pieszej reki w tym przypadku oznaczało że informacja nie jest już aktualna, ponieważ jak to pisałeś Graupner miał już nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przejściowe trudności z dostępnością? :o Jakoś ich nie zauważyłem!!

Nie z pieszej reki w tym przypadku oznaczało że informacja nie jest już aktualna, ponieważ jak to pisałeś Graupner miał już nowego właściciela.

 

Tak tylko nie ma tego w rejestrach sądowych a jest tylko na stronie graupnera. Można kupić MC32 a 20 i niższe modele aparatur są w Polsce?

 

Zrresztą wprowadzana jest nowa aparatura z serii HOTT:

 

http://www.modellhobby.de/Elektronik/Fernsteuerungen-Module/Graupner/Graupner-Fernsteuerungssets/MX-32-HoTT-Computersystem-Graupner.htm?shop=k_staufenb&SessionId=&a=article&ProdNr=01033132&t=9&c=8530&p=8530

 

compact MX-32

 

MX-32-HoTT-Computersystem-Graupner-01033132_b_0.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem naocznie zarówno MX12 jak i MX16. Miarodajne mogą być jedynie sklepy w Europie, a w tych które sprawdzałem nie zauważyłem żadnych zacięć czy braków. A jeśli brakuje czegoś to terminy nowych dostaw są jednotygodniowe.

Graupner/SJ Ltd. - to nie jest nomenklatura niemiecka - to tak przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości Jurek załamujesz mnie. Jest działanie mające na celu uratowanie marki HoTT bo nie całego Graupnera a co dostępności to popatrz :

 

http://www.der-schweighofer.at/wg/28/graupner_computer_rc-anlagen mam Ci podesłac jeszcze pare linków?

 

Czy zdajesz sobie sprawę, że trzeba tak przy okazji podpisac parę umów handlowych aby temat ruszył? Dlatego przejściowe.

 

Weź czytaj moje posty ze zrozumieniem a nie emocjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam emocji nie mam odnośnie Graupnera. Używam, jestem zadowolony i tyle. Nikomu nie mam zamiaru go wciskać, bo każdy ma swoje priorytety i upodobania. A że ciągle cos z Graupnera kupuje, to do tej pory nie zauważyłem żadnych problemów z dostępnością - czegokolwiek. Jedyne co zauważyłem to przesunięcie daty pojawienia sie nowych odbiorników z kwietnia na maj. Problemy z dostępnością może sie pojawią, a może nie. Co do powiązań handlowych to sie całkiem nieźle w tym orientuje :)

A komentarz do sklepu który podałeś - dziwny i drogi w dodatku. MX16 i MC20 kilkadziesiąt EUR droższe niż gdzie indziej. I brak na magazynie. Akuratnie takie sklepy omijam :)

Ja lubie ten sklep - z wielu powodów: http://www.modellhobby.de/Electronic/Radios-module/Graupner-JR/Graupner-RC-radiosets.htm?shop=k_staufenb_e&SessionId=&a=catalog&t=9&c=8530&p=8530

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguje wartości aparatur Hott, wręcz daleki jestem od tego. Ja też coś ciągle kupuje od graupnera i ostatnio mam problemy z dostepnością serw, śmigieł. :(

Moge Ci podesłac parę lnków do sklepów francuskich , włoskich itp. a nie tylko do jednego niemieckiego /notabene dobrego bo też tam wiele rzeczy kupuje/ gdzie są problemy z dostępnością. :ph34r:

 

ale wybacz temat forum jest o aparaturze a nie problemach graupnera.

 

Temat jest dla mnie zamkniety i należy przeprosić kolegów za zaśmiecanie forum pobocznymi tematami.

 

Pozdrowienia i udanych lotów w nowym sezonie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.