Skocz do zawartości

Poszukiwany mini motoszybowiec


Capo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio większość moich wolnych chwil spędzam na rowerze zwiedzając różne, często niedostępne dla samochodu ciekawe miejsca, a głód latania daje się we znaki - więc szukam modelu motoszybowca który bez problemu pomieści się w plecaku.

 

Kilka razy wziąłem na plecy Pionieera 1400 ( w wielkiej torbie podróżnej ), jednak to nie jest to, pakowanie sprawia spoko kłopotów, rozpakowanie, montaż i samo wożenie aparatura też - zresztą sama jazda nie należy do najprzyjemniejszych i model mi po prostu ciąży.

 

Więc szukam czegoś co bez problemu wejdzie do zwykłego plecaka razem z aparatura.

 

Rozpiętość : 50-100cm, przy górnej granicy nie pogardziłbym dzielonymi skrzydłami.

Długość nie ma większego znaczenia - może wystawać trochę z plecaka.

Sterowanie klasyczne, V, T wszystko jedno byle nie Pitcheron.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że przy tej rozpiętości nie ma co się porywać na termikę, ale też nie szukam czegoś co nie będzie latało bez silnika - kręcą mnie dłuższe ślizgi z wysokości, a nawet czasem mógłbym skoczyć na zbocze.

 

Najchętniej zbuduję coś z balsy, jeżeli trzeba to z laminatu, a ostatecznie rozważe propozycje typu Fox multiplex, czy Mini Swift.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pioneer dobra rzecz do szybowania ale fakt - nieporęczny.

 

Kiedyś na lotnisku spotkałem starszego modelarza latającego modelem balsowym krytym japonką.

Max 80cm rozpiętości i dzielone skrzydło + stalowe bagnety, usterzenie T.

Opowiadał, że model powstał jako zboczeniec bez silnika ale w dobrych warunkach latał w termice i dołożył silnik do wyciągania go na sensowną wysokość. To była tak prosta konstrukcja, że po poznaniu budowy kilku modeli można stworzyć coś takiego niemal od podstaw

Tym bardziej że mały model to mało popsutego materiału w razie niepowodzenia.

 

Rozglądałem się za planami czegoś takiego z mizernym skutkiem.

Jest w sieci trochę zapomnianych konstrukcji sprzed kilkudziesięciu lat - jest się na czym wzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a może jak masz nadajnik Spektrum lub stosowny moduł to zainteresuje Cię coś takiego:

http://www.rcmatsu.pl/Products-103524444-13430-E-Flight_Ultra_Micro-ASK-21_BNF.aspx

Ma zdejmowane skrzydła i wymiar zgodny z Twoim zakresem... Na filmach na YT całkiem fajnie się prezentuje (możliwość wynoszenia za pomocą gumowej pętli, za pomocą innego modelu jak i ze zbocza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.