Skocz do zawartości

Extra 300LPX 2,6m Red Bull


tomyy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiscie. Byc moze nie potrafie zadawac pytan na Twoim poziomie. Byc moze nie posiadam takiej wiedzy jak Ty. Ale staram sie pomoc przyjacielowi ktory niestety rowniez nie potrafi zadac pytania opartego na prawach fizyki aerodynamiki itp. Ale nie znaczy to zebys swoja odpowiedzia zniechecal ludzi. Bo moim zdaniem Twoja wypowiedz nie zlosliwa zniecheci innych do udzielania sie w kwestiach ktore mnie interesuja. I nie wierze ze skoro jestes tak inteligentny to nie potrafisz zinterpretowac jakze zle skonstruowanych moich pytan. Nie odbierz tego jako zlosliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ale człowieku, nie rozumiem o co ci chodzi, Konrad_P dobrze ci pisze. Nie ważne, czy to twój kolega, czy to Ty, ale czytając to co już tutaj napisałeś, to nie macie o niczym bladego pojęcia, choćby o tym jak podłączyć serwa czy silnik, porywacie się z motyką na słońce. Trudno, żeby teraz ci ktoś od zera wyłożył całą teorię z elektroniki stosowanej w modelarstwie, bo za chwilę będziesz pytał jak złożyć model, albo jak nim sterować.

 

Na pewno zdążyłeś się już zorientować, że śą tu na forum działy, w których wszystko jest od zera opisane, wystarczy posiedzieć parę wieczorów, a potem ewentualnie zadać konkretne (zaznaczam konkretne) pytania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już nie odzywać w tym temacie, ale muszę jeszcze jedną kwestię poruszyć.

Nie wiem jak dotrzeć do Twojej wyobraźni, może to co napiszę poniżej spowoduje, że zaczniesz myśleć inaczej.

 

Nikt nie będzie podpowiadał niedoświadczonej osobie przy montażu takiego modelu nie dla tego, że rozwalisz taki model i 15000,- zł pójdzie w błoto, skoro Cię stać OK Twoja sprawa, ale przede wszystkim dla tego, że taki model będzie ważył minimum 15 kg.

Taki model ważący 15 kg w rękach niedoświadczonego człowieka może kogoś zabić.

Śmieszne... no nie zabić co ten gość pieprzy. Ano młody człowieku mówię to co widziałem z własnego doświadczenia. Nie takim fachowcom jak Ty zdarzały się sytuacje, choć by na jednym z ubiegłorocznych pikników modelarskich, i tylko wieloletnie doświadczenie pilota pomogło uniknąć nieszczęścia.

 

Jeśli przez przypadek wymknie Ci się z pod kontroli taki potężny model to może stać się wielkie nieszczęście.

Wówczas osoba, która Ci podpowiadała jak poskładać do kupy takiego potwora (w przypadku jakiegoś nieszczęścia tfu, tfu,tfu przez lewe ramię, na psa urok, oby nic takiego się nie przydarzyło) potem będzie miała wyrzuty sumienia do końca życia.

 

Kolego skoro się nie znasz a chcesz ulotnić taki model, zgłoś się do kogoś kto zrobi to za Ciebie. Skoro wydatek 15 tys zł to dla Was nic, wydajcie 500 zł na "speca" i po problemie :)

 

Sebastian absolutnie masz rację skoro go stać, to te dodatkowe 500 czy nawet 1000,- to pikuś w porównaniu z kosztami modelu. Ale naprawdę nie chciał bym być w pobliżu gdy pójdzie na pierwszy oblot. Oby tylko rozwalił sam model i nikomu nie zrobił krzywdy.

 

PS

Nie dziw się niechęci forumowiczów ale sam sobie jesteś winien. Na awatarze widać, że masz jakieś 13-14 lat. Osoba w takim wieku nie jest partnerem w rozmowie (nawet jeśli to dotyczy tego wyimaginowanego kolegi) na temat takiego modelu.

Napisz ile masz lat, wstaw aktualne zdjęcie w awatar żeby można się było zorientować z kim się tak naprawdę rozmawia. Może wówczas ktoś będzie chciał Ci coś pomóc.

 

PS2

Na koniec powiem Ci, że nie jestem źle nastawiony do Ciebie osobiście. Bardzo lubię młodych adeptów modelarstwa i zawsze im pomagam na tyle na ile potrafię. Jestem bardzo źle nastawiony tylko i wyłącznie do Twojego pomysłu posiadania takiego modelu. Dla czego to już powyżej napisałem. Wylataj z 1000 godzin to nabierzesz odpowiedniego doświadczenia i sam wówczas zobaczysz jak ten Twój post wygląda. Jestem pewien że 90% twoich obecnych pytań będzie nie aktualnych bo sam będziesz sobie umiał na nie odpowiedzieć. No i będziesz wówczas umiał zadać konkretne szczegółowe pytanie, na które z pewnością dostaniesz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrozumiałem Wasze dobre rady, proszę Administratorów o zamknięcie wątku.

 

Edit: Przekazałem koledze Wasze stanowisko w tej sprawie i powiedział, że i tak się nie podda. Poszuka pomocy gdzie indziej.

I ja mimo tego że w pewnym stopniu z Wami się zgadzam, będę próbował nadal mu pomagać, mimo wszystko...

Edytowane przez tomyy29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PW podalem Ci moj numer GG bo prosiles. Czekalem az sie odezwiesz ale nic nie napisales.

Chcesz to odplatnie zloze Ci ten model i ustawie - warunek jest taki, ze mi dowieziesz wszystkie elementy.

Jak to Ci sie nie podoba, to napisz na GG jak juz bedziesz mial pieniadze na model i pomoge ci zlozyc ten model od zera bo dla mnie to nie problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.