Skocz do zawartości

PZL P24


jetfan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Piotrze,

 

Jak ostatnio zadałem pytanie na forum to się zrobiła taka awantura, że teraz boję się pytać i siedzę cicho :)

 

A w sp. kabiny mam właśnie pytanie bo przód oszklenia ma bardzo dziwny/nietypowy kształt. Co prawda mój model jest stylizowany na wersję P-11G, był tylko jeden taki egzemplarz więc do końca nie ma pewności jak to było np. z kabiną. Czyli mogę robić jak chcę. No ale jeśli miałby to być wzór z P24 to jest problem bo ciężko odtworzyć kształt oryginału. Na razie siedzę i myślę - jak już zdecyduję to kabinę zrobię tak jak zwykle czyli przez wytłoczenie, BEZ klejenia z fragmentów powierzchni rozwijalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Jak tam Twój PZL ek ?

 

Dobrze by polatać razem w czerwcu na pikniku w Lublinie :-)

28-29. 06. W tym roku oczywiście.

 

No pewnie, że było by dobrze, może będę, kto wie...

 

A w sp.budowy mojej PZLki sprawy posuwają się wolno - brak czasu niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i drgnęło :) w budowie znaczy, dzisiaj po prawie całym weekendzie walki z 'vacumformowaniem' mam wytłoczkę kabiny. Już po drugiej próbie! Oczywiście zanim do tego doszło to musiałem zbudować całą maszynerię, popróbować, ustalić właściwą temperaturę czyli ogólnie: zdobyć doświadczenie. Ale sukces jest. Wytłoczka wygląda jak na niżej na zdjęciach. W realu nie jest już taka fajna bo generalnie vivak (1,5 mm) popłynął i trochę stracił na przezroczystości. Ponieważ jednak dążę do oblotu asap więc kabina zostanie taka jak jest. Jak oblot powiedzie się to zrobię nową, bardziej wyględną. A w ogóle to widzę iż PZLki się mnożą - fajnie, nareszcie.

 

12df704b599a1933gen.jpg

 

28e8794339b2d235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i nastąpił koniec budowy, wszystko jest gotowe do oblotu. Kiedy nastapi - na razie nie wiem bo zaczyna się sezon na moją drugą pasję tj. windsurfing. Poniżej prezentuję zdjęcia gotowego modelu. Nie wszystko wyszło tak jak chciałem, być może coś jeszcze dodam (np. imitacje karabinów) lub zmienię (np. kabinę) ale to już po oblocie. Bardzo jestem ciekaw czy uda się spełnić założenia z początku budowy czyli: "model do weekendowego latania, tani w eksploatacji i z wysokim fun-factor'em". Na dzisiaj sprawa budowy P-11G jest zamknięta, dziękuję wszystkim komentatorom i kibicom za pomoc oraz komentarze.

 

Zaczynam zastanawiać się nad nowym modelem, teraz wybiorę raczej ARF, chyba nie chce mi się budować modelu od podstaw.

 

37212DSCN7847_s.jpg

 

494339DSCN7822_s.jpg

 

 

530445DSCN7833_s.jpg

 

869830DSCN7819_s.jpg

 

569095DSCN7818_s.jpg

 

976290DSCN7820_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.