Skocz do zawartości

Blade f3k


Sergej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam jedną uwagę. Z założenia Model tego typu ma mieć jak największą doskonałość, bo "napęd" wynosi go na max 60 metrów, o ile mi wiadomo. Jedną z dróg do poprawienia doskonałości jest jak najdokładniejsze odwzorowanie profilu - w szczególności na 1/3 od przodu. Niedoskonałości na tyle skrzydła (o ile nie są bardzo duże) nie robią tak dużej różnicy, ale natarcie to rzecz święta. :) Do rzeczy: brak kesonu mi tutaj nie pasuje. Jak robisz model o nieeliptycznych skrzydłach , to może dałoby radę zrobić formę do laminatowego kesonu ? Żeby nie było, że przychodzę i się tylko czepiam, to powiem, że jeśli chodzi o styl, czystość i te formy - to zrobiły na mnie ogromne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panstwo to co z zeberkami to nie gld ) to tak ) po prostu) to od modelu A1 )

 

A to cofam w takim razie wcześniejszą uwagę. Kształt kadłuba- kosmos, strasznie mi się podoba ! Nie wykluczam, że w przyszłości skusiłbym się na sam kadłub , bo na cały model raczej i tak mnie nie będzie stać. Także jak będziesz już miał zrobioną formę i pierwsze sztuki , to daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną uwagę. Z założenia Model tego typu ma mieć jak największą doskonałość, bo "napęd" wynosi go na max 60 metrów, o ile mi wiadomo. Jedną z dróg do poprawienia doskonałości jest jak najdokładniejsze odwzorowanie profilu - w szczególności na 1/3 od przodu. Niedoskonałości na tyle skrzydła (o ile nie są bardzo duże) nie robią tak dużej różnicy, ale natarcie to rzecz święta.

 

Po koleji bo dużo nieprawdziwych informacji tu jest:

3 lata temu mierzyliśmy wysokość rzutu najlepszego zawodnika w Polsce i największa odnotowana wysokość rzutu wynosiła 76 metrów. Ja największy wtedy zmierzony rzut miałem na wysokość 62 metrów. Widząc co się dzieje obecnie w projektowaniu modeli, kwestia przekroczenia granicy 80 i 90 metrów to tylko kwestia paru najbliższych lat. W profilach laminarnych a takie są w dlg powierzchnia skrzydła musi być cała gładka i bez niedoskonałości. W prawdziwych szybowcach gdzie opływ utrzymuje się aż do 90% długości cięciwy skrzydło musi być ono idealne na całej powierzchni, jaka kolwiek nierówność powoduje już zaburzenia w opływie. Dodatkowo ważna jest górna i dolna powierzchnia skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po koleji bo dużo nieprawdziwych informacji tu jest:

3 lata temu mierzyliśmy wysokość rzutu najlepszego zawodnika w Polsce i największa odnotowana wysokość rzutu wynosiła 76 metrów. Ja największy wtedy zmierzony rzut miałem na wysokość 62 metrów. Widząc co się dzieje obecnie w projektowaniu modeli, kwestia przekroczenia granicy 80 i 90 metrów to tylko kwestia paru najbliższych lat. W profilach laminarnych a takie są w dlg powierzchnia skrzydła musi być cała gładka i bez niedoskonałości. W prawdziwych szybowcach gdzie opływ utrzymuje się aż do 90% długości cięciwy skrzydło musi być ono idealne na całej powierzchni, jaka kolwiek nierówność powoduje już zaburzenia w opływie. Dodatkowo ważna jest górna i dolna powierzchnia skrzydła.

 

tak ? a u ptaka idealne skrzydla ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.