Skocz do zawartości

Su-22M4 z planami


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Łłłłłłłłiiiii... cała masa super wzorów malowań :D Te skrzydła bardzo lekko się składają po usunięciu siłowników, miałem okazje bawić się egzemplarzem muzealnym :D Zaprojektuj też wyrzutniki flar na kadłubie, zyskasz mnóstwo realizmu.

Pazurki:

post-8856-0-90536600-1352240751.jpg

 

post-8856-0-02679100-1352240753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W symulatorze Phoenix jest Su-22 edf w Polskich barwach. To on mnie nakręcił na budowę, ale u mnie to będzie śmigiełko. Z przodu lub z tyłu. Zacznę od mechanizacji skrzydeł. Potem się zobaczy.

Tak wygląda ze śmigłem w dziobku. To w sumie jedyny model su-22/su-17 jaki udało mi się znaleźć

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że zdecydowałeś się na ten samolot. Jest ładny i nawet zacząłem zastanawiać się, dlaczego wszyscy robią tylko MiGi-29, Su -27 czy F-14 do 22, a tu taki "niewykorzystany" sprzęt ze świetnym kamuflażem. Ja już nawet zakupiłem Małego Modelarza, aby na jego podstawie zacząć Su-22, zwłaszcza, że mam w modelarni kolegę, który był dowódcą klucza mechaników obsługujących te maszyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużym zainteresowaniem i podziwem obserwuję coraz to kolejne piękne projekty Kolegi Robertusa.

Ale błagam, odrzutowiec ze śmigłem i to w sytuacji coraz większej dostępności napędów edf.

Ten Su ze zdjęcia ze śmigłem, toć to jakiś koszmar.

Zgłaszam postulat:

 

Odrzutowce tylko edf !!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale ja zupełnie nie mam doświadczenia z EDF. To po pierwsze.

Wstępne szacunki wskazują, że kadłub będzie miał zaledwie 10cm średnicy. Będzie miejsce na wentylator, ale reszta osprzętu znacząco zmniejszy światło w tunelu. trzeba by zrobić jakieś lewe wloty. To po drugie, a to jest profanacja wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. trzeba by zrobić jakieś lewe wloty. To po drugie, a to jest profanacja wg mnie.

 

Robertus - profanacja to jest śmigiełko z przodu (lub z tyłu) w takim modelu.. Pokuś się i zrób EDF.. Choćby miał mieć "lewe" wloty.. ;)

 

Kibicuję Ci uważnie.. Ten samolot podoba mi się tak samo bardzo jak MiG-29.. Gdybyś chciał - mam dość dokładną dokumentację SU-22M4 / SU-22UM3K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie masz? Mig 15 ma prawie naped tunelowy..

 

prawie robi różnicę ;)

Su ma klapy przeciwpompażowe z przodu,cztery sztuki - mogą służyć jako dodatkowe wloty...

 

Oglądając filmik na YT zastanawiałem się nad ich wykorzystaniem.

Na razie to wczesny moment projektowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDF, EDF.....

Mam Miga 21 nieco większego na Mini Fana. Ze stożkiem wlotowym nie udało się go oblatać ale po usunięciu stożka i podwozia lata. Z tym że mój waży 1700 g i ma 56 cm rozpiętości !. Jeśli użyjesz depronu to do lotu może wyjść około 500 g a to pozwala użyć pakiety 3 s i liczyć na 350W głupoty piszę - 270 W i 500 g ciągu przy wentylatorze 50 mm. A naprawdę warto bo Mig nawet bez stożka jest mistrzem świata w locie. Mam jakiś filmik - jak się uda to go jakoś wrzucę. A Su 22 nawet ten ze śmigłem z przodu jest piękny. Jeśli zastosujesz pierścień wlotowy możesz łapać dodatkowe powietrze i da to efekt.

 

Co zrobisz ze środkiem ciężkości który się przesuwa przy zmiennej geometrii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.