Skocz do zawartości

SAAB JAS - 39 GRIPEN - park jet


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciągnięcie nastąpiło nie dlatego jak napisałeś cyt.: "samolot nie zdążył nabrać mocy." lecz dlatego, że nie wytworzyła się odpowiednia siła nośna i może zbyt chaotyczne ruchy drążkami nadjnika. Czy ustawienia wychyleń sterów masz ustawione na maxa czy ograniczałeś np: na 30%? Zmień trochę wykłon silnika np.: poprzez dołożenie podkładki pod mocowanie śrub silnika a rzut z ręki w górę wykonaj pod kątem np: 30 stopni.  Życzę szybkiej odbudowy i udanych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wychylenia miałem ograniczone do 40% choć to też wydawało się za dużo, no a z odbudowy nici bo płat też był pęknięty  :( a do tego przesunięty wwzględem osi kadłuba w prawo więc wolę zrobić drugiego Gripena niż bawić się w odbudowę. Pochłonęło by to za dużo czasy w porównaniu z budową nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejne loty coraz śmielsze - m.in. loty na plecach.

Zmierzona prędkość za pomocą aplikacji Adroid o nazwie RC Velox - 101 km/h.
Kolejny lot na plecach na około 10m na ziemią i...pilot zamiast oddać ster, pociągnął na siebie. Zorientował się w popełnionym błędzie zaciągnął ster jeszcze mocniej do siebie żeby pionowo nie uderzyć w ziemię ale ze względu na zbyt małą wysokość nie udało się modelu wyprowadzić aby brzuchem poszurać po ziemi. Uderzył lotem nurkowym dziobem w ziemię, kabina i luk dostępowy za kabiną odskoczyły... :blink:  Wyglądało groźnie.. :huh: 
Złamana część dziobowa, kadłub pod kabiną trochę rozszedł się na boki w wyniku naprężeń,pilot nie zdążył się katapultować - 9g zrobiło swoje.
Dobrze Przemo, że  wzmocniłeś kadłub w dolnej części listewkami, teraz ja muszę tak samo zrobić w górnej części aby kadłub wrócił do swojego pierwotnego kształtu.

 

post-10327-0-73047700-1407401773_thumb.jpg

 

Latałem już po godzinie 20.30 - świetnie widać oświetlenie tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gripen naprawiony ? ;)

 

Naprawiony i razem z Raptorem od wczoraj są w modelarskim SPA.  :D

 

post-10327-0-00621900-1408444214.jpg

Kolega podpowiedział a ja użyłem i jestem zadowolony ze szpachli akrylowej - szybki akryl szpachlowy firmy Den Braven. Niesamowicie wydajny, lekki, świetnie się rozprowadzający, biały,  nie pęczniejący, szybkoschnący i dający się świetnie opracować - POLECAM http://www.leroymerlin.pl/izolacja-budynkow/kleje-uszczelniacze-izolacje/akryle/opinie-akryl-szpachlowy-den-braven,p250323,l2152.html

 

Po raz pierwszy po 20 latach przerwy  trzymałem w ręku i użyłem aerograf do malowania moich modeli (poprzednio tylko skala 1:144 i 1:72).

Nigdy więcej już nie pomaluję modelu RC farbą w spreyu. Obiecuję. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny samolocik ! :)

Czekam na filmik z oblotu po obecnej modernizacji.

Może na pylonach jakie uzbrojenie doczepić ? Wtedy by się już maksymalnie bojowo prezentował :D

 

Dzięki. Na pylony już ma uzbrojenie, z którym latał.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/32971-saab-jas-39-gripen-park-jet/?p=459234

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczas sobotnich pokazów lotnicznych na terenie lotniska w Poznaniu-Krzesinach zorganizowanych w ramach  święta 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego - 60 - lecie Polskich Skrzydeł na Krzesinach -  miałem ogromną przyjemność siedzieć za sterami prawdziwego JAS-39 Gripen numer boczny 9245 - ten sam który ma mój model. 

Obecnie samolot nie ma okolicznościowego malowania ze spotkania Tiger Meet z 2010 roku. Jak powiedział mi czeski pilot tej maszyny, były one wykonane tylko na tą okoliczność w postaci naklejek a potem ściągnięte.

 

post-10327-0-13284100-1410212971_thumb.jpg

 

post-10327-0-72353200-1410212971_thumb.jpg

 

post-10327-0-17696900-1410212972_thumb.jpg

Pilot czeskiego Jas-39 Gripen odpoczywa w cieniu swojej maszyny spoglądając jak startuje nasz Mig-29.

 

post-10327-0-77920300-1410212972_thumb.jpg

Wsiadam do kabiny Gripena.

 

post-10327-0-80520200-1410212973_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było mu pokazać chociaż fotki swojego myśliwca i pochwalić się tym samym oznaczeniem ;)

Fajnie, że była taka okazja do zobaczenia go z bliska i nawet do wejścia. Do Naszych F-16 to nawet za bardzo podejść nie można... Bynajmniej tak jest w Łasku :v

Rozmawiałem z pilotem (on płynną a ja  łamaną angielszczyzną) własnie o tym okolicznościowym malowaniu pokazując mu na smartfonie zdjęcia mojego modelu i uzyskałem odpowiedź, że to było zrobione w formie naklejek które po spotkaniu Tiger Meet zostały usunięte.

Fakt, nasze F-16 pozamykane.. nawet dotknąć ich nie można na wystawie statycznej. Ale od czego ma się kolegów we wojsku - wsiadam do samochodu, jadę z nim na hangar i F-16 cały mój :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do Naszych F-16 to nawet za bardzo podejść nie można... Bynajmniej tak jest w Łasku :v

Hah, współczuję wam ;) Byłem na wycieczce w Dęblinie i można było się bawić dosłownie KAŻDYM przełącznikiem w kabinie :D

Można było oglądać i macać do woli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widzów nie cieszy brak filmu :(

 

Wybrałem się wczoraj na loty z Gripenem razem z kolegą aby nakręcił film.

Gripen w pełni uzbrojony, lista kontrolna przed startem sprawdzona, kolega rzucił, lecimy....Hmmmm bajka ja latam kolega kręci film i nagle....nagłe odcięcie zasilania, silnik stanął, awaryjne lądowanie po 2 minutach. Dobrze, że odcięcie zasilania nie nastąpiło podczas wykonywania przeze mnie pętli czy beczki.

 

Okazało się , że jeden z kabelków przy silniku odpiął się podczas lotu.

Nie miałem długich szczypiec aby go wyciągnąć i podłączyć ponownie, komary nas niemiłosiernie pokąsały. Wróciliśmy do domu   :( .

Kolega nie włączył REC na telefonie... :(  :( 

 

Pamiętajcie: zabierajcie ze sobą na loty chociaż podstawowy zestaw remontowy.   :D

 

Wspomnienie dnia wczorajszego

 

post-10327-0-47029100-1412084503_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.