Skocz do zawartości

ESA w nocy


Viader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że dzień już mamy bardzo krótki i czasem ciężko wybrać się na loty w ciągu dnia postanowiłem uzbroić jednego z moich kombatów w oświetlenie. Wybór padł na dwupłata (nie bez powodu) Sikorski S-16.

80cm taśmy ledowej 12V w żelowej osłonce naklejonej na górną powierzchnię dolnego płata całkowice załatwia sprawę. Ledy rozświetlają piankę w sposób widoczny na zdjęciach. W celu poprawienia może nie widoczności a orientacji modelu dodatkowo został podświetlony ogon kawałkiem taśmy zawierającej 3 ledy oraz przód modelu paskiem w kolorze czerwonym. Wszystko zostało polutowane i bezpośrednio wpięte goldpinami w złącze serwisowe akumulatora napędowego. 15 minut roboty i po sprawie. Efekt w locie jest niesamowity, oceńcie sami:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Załączam film, na którym pod koniec ujawnia się model RWD-5 Skazoo kolegi Marcina.

 

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=3iiA9seaFQo&feature=plcp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Świetne.

Dobrze zrobiłeś, że nie wkleiłeś listwy na zewnętrznej stronie. W takim odbitym i rozproszonym świetle wygląda super.

Jakby się żarzył.

O to chodziło, żeby podświetlić model a nie powietrze ;)

 

Zdjęcia z wczorajszej zabawy na Górze Szybowcowej, w tle Jelenia Góra:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny widok

Rafał na WASG w Roding widziałem identycznie podświetlone kombaty tylko że facet miał do tego dwie świecące taśmy ( dł. ok 8-10 m),

rozwijane ze skrzydeł modelu podczas lotu.

Ciekawe jak to zrobił bo nie miałem czasu żeby podejrzeć.Super wyglądało jak kręcił beczki akcentowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny widok

Rafał na WASG w Roding widziałem identycznie podświetlone kombaty tylko że facet miał do tego dwie świecące taśmy ( dł. ok 8-10 m),

rozwijane ze skrzydeł modelu podczas lotu.

Ciekawe jak to zrobił bo nie miałem czasu żeby podejrzeć.Super wyglądało jak kręcił beczki akcentowane.

Dzięki :) Dioda ultrafioletowa wycelowana w taśmę z białej bibuły daje taki efekt.

 

 

Świetny efekt z rozświetleniem dwupłatowca. Ja jednak preferuje oświetlenie jednej strony na czerwono a drugiej na niebiesko. Lepsza orientacja.

To był szybki eksperyment. Być może w następnym jakimś modelu zrobię tak jak mówisz. Narazie planuję podświetlić Su29 Sebart'a.

 

http://static.rcgrou...Buck%20Huck.jpg

 

 

jak gesto sa "upakowane" diody w tym pasku glownym na skrzydle?

3 diody na 5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzis odbyl sie dziewiczy lot w nocy - wrazenia niesamowite , -2,5stopnia C , brak wiatru, ksiezyc i gwiazdy , niesamowity widok modelu w locie :-)

 

30zl na diody z allegro - bardzo dobry stosunek zabawy do ceny :-)

 

I tak jak kolega to robil - najlepszy efekt daje podswietlenie EPP a nie swiecenie diodami po oczach.

Najlepszy efekt bylby gdyby zatopic diody w srodku skrzydla/kadluba itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.