Skocz do zawartości

Raport o stanie polskiego modelarstwa lotniczego i kosmicznego


papuga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozesłana do instruktorów, działaczy i modelarzy czynnie startujacych w zawodach sportowych. Treść ankiety w załączniku.

Termnin nadsyłania do 15 grudnia. Jeżeli wasi koledzy dostali zaproszenie do uczestnictwa w ankiecie to pomóżcie im w pisaniu raportu. Oczywiście prawo głosu mają tylko członkowie AP. Są w związku sportowym - reszta to rekreacja czyli robi co chce i jak chce ale nie ma wpływu na działalność

 

Jako członek tej znienawidzonej KM napiszę parę słów :)

 

 

 

 

 

3.Raport poszedł do zawodników i instruktorów czyli do tych, którzy uczestniczą we współzawodnictwie - jeżeli ktoś nie ma licencji i nie startuje to te problemy go nie dotyczą i tyle. Lata sobie gdzie chce i jak chce, chyba że ktoś chce szkolić młodzież, startować w zawodach i tworzyć przepisy dla polskiego modelarstwa (sportowego !) oraz mieć realny wpływ na to co się dzieje w AP z modelarstwem, ale... wtedy najpierw musi zostać członkiem AP.

 

 

Reasumując jeżeli ktoś jest członkiem AP, ale raportu nie dostał...to jest on do pobrania wyżej i można go wypełnić wysłać do KM nie widzę problemu.

 

 

Ankieta jest skierowana do zawodników. Reszta jak piszecie robi sobie co chce i lata gdzie chce.

Jestem zawodnikiem, nie robię czego chcę i nie latam gdzie chcę.

Czyli niby dla mnie też ale...

Na końcu dodajecie że trzeba być członkiem AP.

Jestem członkiem Stowarzyszenia bo nie chcę mieć z AP do czynienia. (mam licencję FAI).

 

Więc w końcu jak to jest? Jest dla zawodników czy dla zawodników będących tylko członkami AP?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale chciałem się zapytać co się robi aby rozpropagować modelarstwo wśród dzieci i młodzieży. Przecież Ci zawodnicy nie rosną na drzewach.

Co robi związek aby w małych miejscowościach powstawały modelarnie?

Czy jakbym na ten przykład chciał poprowadzić taką modelarnię to "Związek" pomoże mi to zorganizować w mojej miejscowości i wesprze mnie w działaniach? Bo chyba na takie cele idzie budżet i składki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Przytek ( lub modelarzu, zawodniku, lataczu, niedoinformowany, niechcący zrozumieć, zawsze na nie, malkontencie, Ups-nie doczytałem, emigrancie z Lepszych Stron Świata i inne podobne - niewłaściwe skreślić ! ) jeżeli masz licencje to wypełnij ten śmieszny, bezgramatyczny plik i wyślij. Niezapomnij się podpisać z imienia i nazwiska. Jeżeli tego nie zrobisz to KM nie bedzie wiedzieć kogo prześladować do Twojego 3 pokolenia włącznie. :P

Jeżeli nie mamy jaj i odwagi osobistej to lepiej nie piszmy postów w necie. W mojej działalności AP tylko mi pomaga, bez niej też dawałem i daję sobię radę. Jak nie stać kogoś na samochód rajdowy to i tak nigdy nie znajdzie sponsora na opłacenie startu w rajdzie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Przytek ( lub modelarzu, zawodniku, lataczu, niedoinformowany, niechcący zrozumieć, zawsze na nie, malkontencie, Ups-nie doczytałem, emigrancie z Lepszych Stron Świata i inne podobne - niewłaściwe skreślić ! ) jeżeli masz licencje to wypełnij ten śmieszny, bezgramatyczny plik i wyślij. Niezapomnij się podpisać z imienia i nazwiska. Jeżeli tego nie zrobisz to KM nie bedzie wiedzieć kogo prześladować do Twojego 3 pokolenia włącznie. :P

Jeżeli nie mamy jaj i odwagi osobistej to lepiej nie piszmy postów w necie. W mojej działalności AP tylko mi pomaga, bez niej też dawałem i daję sobię radę. Jak nie stać kogoś na samochódm rajdowy to i tak nigdy nie znajdzie sponsora na opłacenie startu w rajdzie.

 

pozdrawiam

 

 

Papuga ja zapytałem do kogo w końcu jest adresowana ta ankieta i tyle.

Poza tym- nie wiem o co Ci chodzi i pewnie sam też nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytek - sorki za nieprecyzyjne sformuowanie chodzi o zawodników z licencją FAI - bo jeżeli ją masz to jesteś członkiem AP.

 

KFm Fan -myśl ciekawa zgłoś się do KM że chcesz prowadzić modelarnie, a my zaczniemy działać, bo do tej pory nikt z takim wnioskiem się nie zgłiosił - jest to dobry pomysł. Brakuje właśnie ludzi w terenie, którzy chcieli by wziąść na swoje barki prowadzenie i organizowanie modelarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie było "co robi związek aby te modelarnie powstawały?"

Nie udzieliłeś odpowiedzi. Są ogłoszenia, że AP dofinansuje, pomoże w prowadzeniu takich modelarni? Żeby się chętni na ich prowadzenie zgłaszali?

Chyba nie bo u mnie właśnie w tym roku o mały włos nie zlikwidowali modelarni z ramienia powiatu... w zasadzie to nie wiem czy aktualnie jeszcze ona istnieje czy w końcu dopięli swego. Tłumaczyli się, że potrzebują oszczędności. Gdyby AP mogło pokrywać koszty to jaki problem? Tym bardziej, że nie tyle o kasę chodziło co o widzimisię bo rodzice byli zdolni płacić za to aby dzieciaki dalej mogły uczęszczać na zajęcia. Temat był głośny w moim regionie, były protesty i zebrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytek - sorki za nieprecyzyjne sformuowanie chodzi o zawodników z licencją FAI - bo jeżeli ją masz to jesteś członkiem AP.

 

Dzięki Radek

Trochę to było niejasne ale ok zdarza się każdemu.

Czyli jako członek Stowarzyszenia jestem pełnoprawnym członkiem AP?.

 

Pozdrawiam

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie mamy jaj i odwagi osobistej to lepiej nie piszmy postów w necie.

 

 

papugo, pterodaktylu, czy inny tam ptaku, miej odwagę uzupełnić swoje dane w profilu zanim zaczniesz wypisywać tego typu uwagi. Coś mi świta w głowie że warunkiem uczestniczenia w życiu tego forum jest posiadanie wypełnionych informacji w profilu oraz zdjęcia. Przynajmniej tak kiedyś było.

 

Odnośnie samego tematu, to muszę stwierdzić że mało kto wie gdzie takowe modelarnie są, a one same nie wychodzą z inicjatywą żeby kogokolwiek zainteresować swoja działalnością. Modelarze niezrzeszeni nie mają ochoty się zrzeszać w AP ponieważ nie ma ta organizacja nic dla nich do zaoferowania. Co innego jak by pozwalało to na dostęp np do lotnisk modelarskich których jest jak na lekarstwo. Chętnie bym się sam zapisał zamiast gdzieś latać na dziko z kolegami lub sam. Nie chcę generalizować ale takie mam spostrzeżenia wynikające z moich obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili AP nic nie robi w sprawie modelarni. To KM musi wypracować jakiś środek w sprawie modelarni, może się uda.

Jedyne wsparcie ze strony AP polegało na rozdawaniu materiałów dla modelarni, ale ministerstwo obcina kasę coraz bardziej. Materiały oczywiście rozdawane były w zamian za przeprowadzone zawody dla młodzików!!!

 

Jeżeli taki program powstanie to nie będzie nic za darmo więc w zamian trzeba będzie przeprowadzać (lub uczestniczyć) w zawodach Młodzi Modelarze, balonach, rzutkach czyli te z podstawowego szkolenia. No i hodować zawodników.

 

Ja prowadziłem modelarnię 6lat i sam AP nic tutaj nie pomoże, potrzeba do tego LOKALNYCH WŁADZ, a te działają bardzo prosto --- są osiągnięcia sportowe jest klub , nie ma osiągnięć to klub likwidujemy. Inne kluby sportowe jak piłka nożna, karate, czy inne lobbują i pokazują swoje osiągnięcia w konkursach i zwodach dostając dotacje. Amatorskie uprawianie hobby nikogo z władz nie interesuje... (może gdzieś są wyjątki), ale że nam wybudują "modelarskie orliki" bym nie liczył.

 

Był poruszony temat lotnisk modelarskich hmm ...w wielu Aeroklubach są takie i wystarczy być członkiem takiego aeroklubu żeby tam latać.

 

My dzięki koledze Robertowi zrobiliśmy lotnisko modelarski w tym roku -- zaznaczam LOTNISKO MODELARSKIE nie łąkę. Teren został wyrównany trawa zasiana, droga dojazdowa poprawiona i koszty utrzymania nie są niższe niż składki w naszym Aeroklubie Ostrowskim. O kosztach wstępnych wyrównania terenu, zakupu trawy itp nie wspomnę.

 

Mam takie wrażenie iż wielu uważa, że coś im się należy bo uprawiają wspaniałe hobby - NIESTETY NIE nic nam się nie należy sami musimy o siebie zadbać.

Jak fajnie się lata na skoszonym lotnisku fajna niska trawa - tylko dlaczego nikt nie pyta kiedy jego kolej do koszenia ???

Panowie "żeby wyjąć trzeba włożyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. ..."Mam takie wrażenie iż wielu uważa, że coś im się należy bo uprawiają wspaniałe hobby - NIESTETY NIE nic nam się nie należy sami musimy o siebie zadbać.

Jak fajnie się lata na skoszonym lotnisku fajna niska trawa - tylko dlaczego nikt nie pyta kiedy jego kolej do koszenia ???

Panowie "żeby wyjąć trzeba włożyć"."...

 

Większość osób chętnie zapłaci za możliwość skorzystania z lotniska pod warunkiem, że nie będzie musiała czekać godzinę i dłużej w kolejce do lotu. Lotniska aeroklubowe są o tyle fajne, że łatwiej jest wyegzekwować opłaty, tj. kontrolować, czy osoba korzystająca z lotniska regularnie opłaca składki. Na prywatnych lotniskach, które nie są ogrodzone takiej możliwości nie ma, a jak doświadczenie z różnych obszarów życia społecznego pokazuje, nie każdy jest uczciwy i płaci dobrowolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prowadziłem modelarnię 6lat i sam AP nic tutaj nie pomoże, potrzeba do tego LOKALNYCH WŁADZ, a te działają bardzo prosto --- są osiągnięcia sportowe jest klub , nie ma osiągnięć to klub likwidujemy. Inne kluby sportowe jak piłka nożna, karate, czy inne lobbują i pokazują swoje osiągnięcia w konkursach i zwodach dostając dotacje. Amatorskie uprawianie hobby nikogo z władz nie interesuje... (może gdzieś są wyjątki), ale że nam wybudują "modelarskie orliki" bym nie liczył.

 

Dzieki tej wypowiedzi dużo mi się rozjaśniło w kwestiach funkcjonowania modelarni i tego, dla czego jest np wspierana tylko jedna dziedzina modelarstwa a inne pomijane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku

Nie do końca rozumiem jakie dziedziny masz na myśli... chyba chodzi o to że amatorskie modelarstwo nie jest wspierane przez władze ?. NO właśnie chciałem pokazać że tak jest . W moim Domu Kultury nawet kółka taneczne walczą w konkursach i ich osiągnięcia są podstawą do zakładania kolejnych kółek różnych tańców . O modelarni nikt nie chce słyszeć bo to kosztuje a nic z tego nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Radku... Niektórzy też na nas patrzą jak na ludzi którzy gdzieś zgubili jakąś klepkę ;)

 

Wojtek, sgadzam się z Tobą ale jak założysz rodzinę to zrozumiesz, o co chodzi z tym czekaniem godzinę w kolejce na lot. Czasami jest to jedna jedyna godzina, którą masz w ciągu tygodnia na latanie :P

 

ŚWIĘTA PRAWDA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze- nikt nie kazał Ci się żenić. Chyba, że było inaczej to współczuję :)

W naszej sekcji (jak i pewnie w każdej innej) są modelarze żonaci i z dziećmi. Mało tego- pracujący po ponad 8 godzin dziennie. A jednak mają czas systematycznie wpadać na lotnisko- polatać, pogawędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tylko dlaczego nikt nie pyta kiedy jego kolej do koszenia ???"

Ja przestałem pytać, tylko sam zacząłem kosić i zreszta na swój koszt, bo nie mam zamiaru biegać z fakturą na 30 zł raz w miesiącu ale jezeli ktoś chce pomóc to jest mile widziany :D

" O modelarni nikt nie chce słyszeć bo to kosztuje a nic z tego nie ma ... "

I tutaj sie Radku mylisz "mój" prezes spóldzielni uważa ze; kazde dziecko w jakimkolwiek klubie ,to dziecko zdjęte z przed bloków i klatek schodowych. ale na nieszczęscie mało jest takich ludzi

"W naszej sekcji (jak i pewnie w każdej innej) są modelarze żonaci i z dziećmi." i z wnusiami :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze- nikt nie kazał Ci się żenić. Chyba, że było inaczej to współczuję :)

W naszej sekcji (jak i pewnie w każdej innej) są modelarze żonaci i z dziećmi. Mało tego- pracujący po ponad 8 godzin dziennie. A jednak mają czas systematycznie wpadać na lotnisko- polatać, pogawędzić.

 

Tu się z Tobą nie zgodzę gdyż to co pisze Piotr jest mi bliskie. Natomiast pisanie że nikt się nikomu nie kazał żenić jest nie na miejscu.

 

(swój poprzedni post wykasowałem gdyż mnie trochę w nim poniosło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.