Skocz do zawartości

SWORD


janegab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przemku ..Wiesio z Mawi..ma wiele nowości, ciekawsze rozwiazania w modelach ,które widzialem - przedzwon do firmy dostaniesz nowy folder informacyjny.-KALENDARZ..model kupisz -..polatasz nówką ...nabawisz sie i znowu od Ciebie kupię bo handlować z takim modelarzem to wielka przyjemnośc -pozdrawiam janek Widziałem w MAWI nówke sworda w kolorystyce czarno-srebrnej z widocznymi wzmocnieniami siatką weglową- NIE DO POZNANIA co to za bestyja..-!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podłączę się pod temat i poproszę o kilka rad.

Właśnie podejmuję ciężką decyzję dotyczącą wyboru modelu. Na dzisiaj przeważa Sword ale mam kilka pytań.

Czy taki silnik da radę i czy da się go zamontować?

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__42049__Turnigy_GliderDrive_SK3_Competition_Series_3858_4_6_1120kv_EU_Warehouse_.html

Do niego ESC 80A np. taki https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__47794__Hobbyking_YEP_80A_2_6S_SBEC_Brushless_Speed_Controller_EU_Warehouse_.html

lub https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31697__TURNIGY_Plush_80A_w_UBEC_Speed_Controller_EU_Warehouse_.html

Serwa zalecane przez producenta + https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31420__TURNIGY_8_15A_UBEC_for_Lipoly_EU_warehouse_.html

Modelem chcę sobie szybko polatać po niebie, trochę poszaleć (na miarę umiejętności pilota), trochę bujania w termice. Jak sądzicie czy model da radę w rękach początkującego w tej dziedzinie? Do tej pory latam helikami i samolotami typu extra 300 i piankowymi szybowcami.

Przeczytałem wątek kilka razy opinie są skrajne jedni twierdzą że model się składa przy szybkich nawrotach inni że lata się super. Czy ktoś miał z mieczykiem jakieś problemy? Proszę podzielcie się Waszymi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam

odgrzeje tego kotleta :)

Mam Sworda niebiesko - srebrnego i tutaj jest problem w pochmurny dzień nie widać go na niebie :D

jeśli bym pomalował dolne powierzchnie na pomarańczowo (pomarańczowo -srebrny   lub pomarańczowo -niebieski ) czy to poprawi sytuacje

 

jeśli możecie to podajcie jaki SC macie w swoich ( ja latam na 83mm )

 moje wyposażenie

- MEGA ACn 22/45/3

- kołpak TURBO 40

- łopatki Areonaut 13x8

- regiel EMAX 60 A z becem

- bateria XPower 4000mAh 14.8V (4S) 30C

- serwa lotki i klapy KST DS 135 MG x4

- serwa kierunek + wysokość CORONA DS-329MG

 

waga do lotu 3680 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 400 m na tle białej chmury nic nie da kontrastu - model czarny i tu nic nie poprawisz. Na tle nieba niebieskiego jeszcze od biedy dają radę pasy w kontraście biało czerwonym lub biało czarnym. Niebieskie niebo jest najbardziej zdradliwe w kontrastach, a zwłaszcza jak model jest do nas w natarciu lub odlatuje. Wtedy niewiele widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szerokie czarno-czerwone pasy w 3.2m IDEAL-u i pomarańczowy brzuch w 2.86m.

 

W zależności od warunków oświetleniowych często bywa tak, że ze 100-150m nie potrafię wyłapać koloru.

 

Inną sprawą jest to, że czym wyżej tym mniej radochy mam z latania więc ostatnio nie latam wyżej jak 300-400m.

 

Dziś dla przykładu polatałem trochę w termice i będąc w okolicach 350m schodziłem w dół i zaczynałem zabawę od początku :)

Raz też udało mi się dziś na 5sek. zgubić model w ok. 300m. Tak się skubany ustawił, że na chwilkę znikł mi z oczu podnosząc lekko adrenalinkę  ;)

Oczywiście takich przypadków miałem więcej i na większych wysokościach.

 

Wniosek dla mnie jest taki: kolor ma znaczenie może do 150-200m dalej "w nocy wszystkie koty są czarne" więc latam blisko przy nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem  że daleko to nic nie widać :)

ale parę razy zgubiłem  skubańca na podejściu do lądowania trochę powyżej lini horyzontu  ,dosyć nisko nad ziemią ( a on wolno nie lata :D )

tak wyglądają skrzydełka lewe góra prawe dół 

post-497-0-40347300-1471793730_thumb.jpg

wiec może pomoże mu zmiana kolorków bo oczy ciężko zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.