Skocz do zawartości

Virus 2.5 E z Mawi


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj podczas zwykłego latania niemal dostałem zawału, latając sobie spokojnie nagle podchodząc do lądowania model leci prosto i nie reaguje w ogóle na drążki, po czym uderza w ziemie. nie mam pojęcia w ogóle co sie stało po dotarciu na miejsce zobaczyłem model cały lecz z takimi uszkodzeniami.

Jest mi naprawde niezmiernie przykro że w zwykłym locie stało się takie coś... dobrze że tylko tyle i model może nadal latać.

 

13199458_853356734770061_225292428_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo nim nie lataj bo cos masz nie tak z elektroniką albo napisz co naprawdę sie stało ;) bardzo rzadko modele same spadają.

Być może chwilowa utrata zasięgu latałem na nowym miejscu w Hałcnowie... nie wiem naprawde co się stało po dotarciu na miejsce wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może chwilowa utrata zasięgu latałem na nowym miejscu w Hałcnowie... nie wiem naprawde co się stało po dotarciu na miejsce wszystko działało.

Nie wydaje mi się iż to utrata zasięgu,szczególnie że piszesz że to przy podejściu do lądowania a w locie ok.

Posprawdzaj na spokojnie zasilanie,sprawdź szczególnie beca ,jego lutowanie do wtyczki,wtyczki w odbiorniku.

Model trochę już ma wylatane,Ty dajesz w palnik,przeglądnij dobrze bo przy nim "majstrowałeś",zmieniałeś odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miewałem problemy z zasięgiem podczas lądowania jak antenę odbiornika ''optima7'' miałem w kadłubie z wzmocnieniami węglowymi. Dodam tylko że loty na wysokości 200-400 m nie sprawiały żadnych problemów, natomiast przy niskich przelotach model tracił kontrolę. A ty Andrzeju masz wystawione cale anteny na zewnątrz kadłuba czy same "gorące żyły" jeśli same końcówki to sprawdź czy obrys kadłuba nie zastawia ich widoczności z nadajnikiem podczas niskich lotów na siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miewałem zakłócenia/zaniki łączności  przy lądowaniu -aurora 9/optima7 oraz  optima 6.

na 2 różnych egzemplarzach aurory to samo.

model -niby   trenerek/akrobat -a  odbiornik i antena w całości na zewnątrz... kadłub to   balsowa deseczka + węglowa rurka

 

tam gdzie latam -kilka razy miałem problem z zasięgiem  -lądowanie z jednego konkretnego kierunku i zawsze w tym samym miejscu -jakieś 80może 100 m ode mnie i ze 4 metry nad ziemią... 2x  kret - i ze kilka x silne trzepnięcia. 

A inne kierunki daleko lub wysoko łączność idealnie.Podobnie na starym systemie 35MHz nic się nie dzieje.   Tylko 2,4 i tylko w konkretnym miejscu...  -zawsze przy nalocie "na siebie" gdy silnik lekko przesłania antenę...

 

kilka x specjalnie tamtędy przelatywałem -wysokie żyto  to i krety mało ryzykowne...  zależnie od dnia -czasem nic się nie dzieje -czasem trzepie za każdym przelotem...

 

Więc zdarza się przy lądowaniu. Może przeciąć wiązkę jakiejś radiolinii - monitoringu przemysłowego itp.

Może na moment przesłonić model  jakiś krzak... na moment straci zasięg -moment do ponownego "zbindowania"  a przy niskim przelocie kret blisko... wystarczy zanik na ułamek sekundy...

 

może masz  niekorzystne ustawienie anteny w modelu ? lądowanie lecisz na siebie -jak ustawiona antena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, to współczucia z tą Aurorą ;) .

Radio nie jest złe :) bo robiłem przewyższenia po 850m i model wracał cały na ziemie :) tylko minusem odbiorników Hitec-a są wzmacniacze czy jak to się tam nazywa chodzi o te ''baryłki'' przy końcu anten, które ciężko bez sporych odwiertów lub otworów wentylacyjnych kadłuba wystawić na zewnątrz w celu polepszenia zasięgu. Ale mam nadzieję że pod koniec sezonu i ja ''przesiądę'' się na nadajnik z kontrolą zasięgu i porządną telemetrią :). I oczywiście na odbiorniki bez tych ceregieli :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ale mam nadzieję że pod koniec sezonu i ja ''przesiądę'' się na nadajnik z kontrolą zasięgu i porządną telemetrią :). I oczywiście na odbiorniki bez tych ceregieli :D

 

Gratuluje wyboru ;) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek będziesz zachwycony ,mam okazję "obcować" czasem z radiem które wybrałeś i uważam to za konkretny wybór !

Gratki :D .

 

Andrzej ,co z Virusem ? lata czy mały remoncik

Mam nadzieję że się nie zawiodę, bo każdy je mocno zachwala, a sprzęt ma tylko jedną wadę którą z czasem się oswoję i zaakceptuje :) . Znalazłeś coś Andrzeju ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.