Skocz do zawartości

Virus 2.5 E z Mawi


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Skoro tak, to bierz Respecta i sie nie obawiaj. Szkoda kasy i czasu na pierdoloty  ;)

Mam to gdzieś z tyłu głowy że może to i wyjście kupić coś porządnego i z najwyższej półki, chociaż pewnie byłby to Toxic raczej.

 

Nie o to chodzi że za drogi albo nie umiałbym tym latać. Bardziej o to, że nie latam aż tyle i marnowałby się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oczywiście Respect to dobre wyjście . Tylko jakby 300% droższe :D

Niby tak. Ale po 3-4 miesiącach będzie sie chciało cos lepszego o wtedy sie okaże ze 1/3 kwoty poszła na duperele :)

Mam to gdzieś z tyłu głowy że może to i wyjście kupić coś porządnego i z najwyższej półki, chociaż pewnie byłby to Toxic raczej.

 

Nie o to chodzi że za drogi albo nie umiałbym tym latać. Bardziej o to, że nie latam aż tyle i marnowałby się ;)

A czemu ma sie marnować? W termice lata lepiej, jsk sie chce to sie go pogoni znacznie szybciej, a do tego łazi za ręką i jest prosty w pilotażu. Toxic takibszkolny model :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Hej, sezon chorobowy niby się skończył, ale wygląda na to, że chwyciłem ostrego Virusa i coraz bardziej intensywnie myślę o szczepionce :)

 

Bardzo podoba mi się, jak Rafał lata swoim modelem i chyba chciałbym pójść w podobny setup, bo wydaje się, że jest to fajny kompromis pomiędzy mocą, a wagą.

 

@Rafał, czy zamawiając model prosiłeś o jakieś dodatkowe wzmocnienia/modyfikacje? Czy po dłuższej zabawie z modelem coś byś zmienił? Jakie ostatecznie serwa i silnik zastosowałeś? (silnik chyba ten, prawda?).

 

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to również będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, zamawiając model o nic nie prosiłem bo nabyłem go nie bezpośrednio od producenta choć nówkę.

Z tego co wiem warto uczulić iż chce się model wzmocniony węglem i lekki bo różne wersje trafiały do kolegów ;) .

Nad wyposażeniem nie ma się co rozwodzić,w temacie wiele jest napisane a poza tym to model nie wyczynowy więc napęd,serwa,regulator nie musi być z górnej półki .Oczywiście warto wyposażyć go w jak najlepsze obecnie dostępne wyposażenie zależnie od posiadanych funduszy.

Widziałem kilka Virusów wyposażonych w dobry, popularny silnik Turnigy Areodrive w 3 wersjach kv i w każdej silnik sprawdził się znakomicie.Nie ma też przeciwwskazań do zastosowania czegoś typu Mega choć to grubszy wydatek i raczej poprawi samopoczucie jak osiągi :).

Przeważnie do tego modelu siada idealnie pakiet 4S .

 Model da się zrobić o masie 2,350 g zmieniając fabryczny bagnet na duralowy lecz trzeba mieć świadomość że nie można przesadzać z akrobacją I chyba tyle.

Reszta w temacie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Virusik już do mnie dotarł :)

 

Model prezentuje się wspaniale, jest świetnie wykonany, wszystko do siebie pasuje i jeszcze nigdy nie miałem modelu, który wymaga tak mało pracy do ulotnienia. Niestety mam teraz bardzo dużo na głowie i model jeszcze chwilkę musi poczekać, ale jestem bardzo zadowolony z zakupu.

 

Kontakt z Panem Wiesławem jest bardzo dobry, można powydziwiać z malowaniem itd.

 

Jedyną rzeczą, którą XModels/Mawi powinno poprawić to strona :) Na szczęście już nad tym pracują.

post-17762-0-37834900-1554447894_thumb.jpg

post-17762-0-85357900-1554447900_thumb.jpg

post-17762-0-24738800-1554447907_thumb.jpg

post-17762-0-16632000-1554447915_thumb.jpg

post-17762-0-07372000-1554447923_thumb.jpg

post-17762-0-04497600-1554447940_thumb.jpg

post-17762-0-11900100-1554447968_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że historię udało się napisać na nowo :)

 

Przede wszystkim bardzo dziękuję Rafałowi (@Shock) i Sławkowi (@P.Papa) za cenne rady :)

 

Tak jest - podam wagę poszczególnych części jak tylko znajdę chwilkę. Co do wyposażenia to planowałem je tak, żeby ewentualnie w przyszłości mogło trafić do modelu, którego nazwy wolę nie podawać :)

Serwa:

 - skrzydła: KST DS135MG

 - kadłub KST DS215MG 

Silnik RAY G2 C3548/900kV

ESC RAY 70A

 

Wstępnie planowałem wkleić serwa skrzydeł do zwykłych ramek i puścić popychacze tradycyjnie, natomiast jeżeli macie jakieś lepsze pomysły to z pewnością wezmę je pod uwagę. Kusi mnie trochę IDS, ale nie wiem czy warto. @Rafał, zauważyłem (link), że Twój Virus miał normalne orczyki, jednak z góry nie widziałem blokad. Rozumiem, że nie robiłeś kombinacji z blokadami w środku lotek/klap tylko wkleiłeś same orczyki (bez blokad) na jakąś żywicę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam popychacze, pomóżcie koledze lds zamontować ;)

 

 

Daj spokój  :D  ;)

O, widzę, że historię udało się napisać na nowo :)

 

Przede wszystkim bardzo dziękuję Rafałowi (@Shock) i Sławkowi (@P.Papa) za cenne rady :)

 

Tak jest - podam wagę poszczególnych części jak tylko znajdę chwilkę. Co do wyposażenia to planowałem je tak, żeby ewentualnie w przyszłości mogło trafić do modelu, którego nazwy wolę nie podawać :)

Serwa:

 - skrzydła: KST DS135MG

 - kadłub KST DS215MG 

Silnik RAY G2 C3548/900kV

ESC RAY 70A

 

Wstępnie planowałem wkleić serwa skrzydeł do zwykłych ramek i puścić popychacze tradycyjnie, natomiast jeżeli macie jakieś lepsze pomysły to z pewnością wezmę je pod uwagę. Kusi mnie trochę IDS, ale nie wiem czy warto. @Rafał, zauważyłem (link), że Twój Virus miał normalne orczyki, jednak z góry nie widziałem blokad. Rozumiem, że nie robiłeś kombinacji z blokadami w środku lotek/klap tylko wkleiłeś same orczyki (bez blokad) na jakąś żywicę? 

 

 

Serwa OK, jak chcesz jeszcze zaoszczędzić, to Turnigy 777MG (w kadłub Turnigy też super będą tańsze i nie gorsze).  Corony Ci nie zaproponuje, bo zaraz jakieś osły mnie tutaj zjedzą .-)

LDS/IDS sobie daruj, no chyba, że masz za dużo pieniędzy .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.