Skocz do zawartości

Spitfire Deagostini


Pacza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zawsze chciałem posiadać model Spitfire'a a obecnie mam możliwość zakupu całej kolekcji Deagostini właśnie z tym modelem w baaaardzo dobrej cenie (ok 600-700zł za komplet numerów bez silnika, nadajnika i odbiornika).

Co sądzicie o tym modelu?

 

Z góry dzięki za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat tego modelu jest baaaaaaaaardzo długi wątek w dziale - chyba nieciekawe oferty. Po przeczytaniu sam sobie odpowiesz na pytanie ;). Ale model "podrasowany" wygląda i lata bardzo ładnie - sam filmowałem jednego z nich.

Druga sprawa, że za tę kwotę (chyba jeszcze) dostaniesz zestaw już gotowy wykonany prawidłową technologią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy kto wykona ten model Ja kupiłem cały komplet numerów za 300pln i nie żałuje mój lata świetnie można nawet powiedzieć że sam a ja mu tylko w locie przeszkadzam.Większość tych modeli zostało złożone przez kompletnych laików jako ich pierwszy model więc nie ma co się dziwić że 80% tych modeli lata źle.Mój do lotu waży 2900g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy kto wykona ten model Ja kupiłem cały komplet numerów za 300pln i nie żałuje mój lata świetnie można nawet powiedzieć że sam a ja mu tylko w locie przeszkadzam.Większość tych modeli zostało złożone przez kompletnych laików jako ich pierwszy model więc nie ma co się dziwić że 80% tych modeli lata źle.Mój do lotu waży 2900g.

 

Bardzo chciałbym zobaczyć jak ten model ładnie lata

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuje sie w kolejce. Nie jestem laikiem w budowie i lataniu wiec model złożyłem poprawnie. U mnie chyba 3.2 do lotu. Dokladnie nie Pamietam bo czeka na odbudowe. Na szczescie nie wielka. Odradzam modele tej kolekcji. No nie licze łodzi bo tam sie nie liczy 200g w ta czy w ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zeszytów Dea nawet nie zaglądałem przy budowie,jest tylko wyważony zgodnie z ich instrukcją,balsa jaka była w zeszytach została w większości wymieniona.

Były też zmiany w konstrukcji i odchudzanie,minęło już sporo czasu od budowy a całą dokumentacje szlak trafił po padnięciu dysku w komputerze więc już dokładnie nie pamiętam z przodu u mnie nie dawałem tego ołowiu z zestawu a i tak wyposażenie mam cofnięte niemal na max do tyłu.W tym roku wybieram się do Wilczych lasek na piknik i najprawdopodobniej wezmę spita ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek M widzę że wprowadziłeś sporo przeróbek m.in. spływy skrzydła w kadłub, zaokrąglenie ogonowej części dołu kadłuba... coś jeszcze się zmieniło i czy te przeróbki były bardzo trudne do wprowadzenia?

 

A do wszystkich... trochę czytałem o tym Spicie i faktycznie opinie samych ludzi które te zestawy złożyli są bardzo różne - od totalnych przeciwników po ludzi zakochanych w tym modelu. I mówię tylko o ludziach którzy go składali bądź nim latali. Ale to pewnie zasługa i kunsztu modelarza i trochę szczęścia przy "wylosowaniu" części zestawu bo nie oszukujmy się w takiej masowce i to składanej partiami nie ma mowy o identycznym doborze samego materiału.

 

Teraz już sam nie wiem czy zakupić ten zestaw z deagostini w bardzo promocyjnej cenie czy szukać czegoś innego.

 

Polecony przez slawekmod zestaw TopFlite jest strasznie kuszący i ciekawy ale wychodzi dużo drożej niż ten który mam okazję zakupić a poza tym ciężko go dostać w Polsce, a sprowadzanie go z zagranicy jeszcze droższe.

Macie może namiary na jakiś inny zestaw tej wielkości? Bo szukałem i nie mogę znaleźć nic ciekawego. A! I interesuje mnie tylko i wyłącznie zestaw kit "tartak", nie modele już złożone.

 

I jeszcze jedno pytanko. Czy w tej wielkości modelu i o takim ciężarze da się zastosować silnik elektryczny i czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - już podaem, że to nie mój model - filmowałem go tylko i służyłem pomocą w doważaniu.

Oczywiście mozesz zrobić elektryczną wersję w tej wielkości ale...Elektryk - wyposażenie - jest zawsze cięższy od spaliny - głównie za sprawą odpowiednio "dużego" - czytaj ciężkiego pakietu i silnika. Jesli budujesz sam od podstaw to możesz wpływac na konstrukcję przewidzianą do wyposazenia. W takim kicie pakiet moze sie nie zmieścić bez zasadniczych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.