Skocz do zawartości

Zdjęcie

Latanie w Tarnowie

avia Tarnów tarnow Lotnisko Tarnów Tarnów kwadrat makiety szybowców rc model model glider rc glider rc segel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#21 DjTommi

DjTommi
  • Modelarz
  • 113 postów
  • GG:
  • SkądRybnik
  • Imię:Tomek

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:06

Jest soczewka - jest impreza. Januszu jak tylko coś będzie się szykować to poproszę o telefon i jestem :) Pozdro
  • 0

#22 krzywy

krzywy
  • Modelarz
  • 17 postów
  • SkądTarnów
  • Imię:Jacek

Napisano 25 styczeń 2013 - 22:40

Nowy rok minął więc może już warto pomysleć na dubezpieczeniem ( w szak u nas niektórzy latają cały rok, łącznie z zimą). Dla tych latających planktonem udało mi się znaleźć ubezpieczenie obejmujące w OWU: "Czynności życia prywatnego w wariancie MINIMUM obejmujące posiadanie i użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem: -zdalnie sterowanych, bezzałogowych modeli pojazdów, statków powietrznych i wodnych , o ile ciężar nie przekracza 5 kg". Za coś takiego zapłaciłem w Allianz na Mościckiego 23, tylko 65 zł za rok. Na ten rok myślę że to mi wystarczy. Zapytałem też o cięższe modele i uzyskałem taką odpowiedź: "zgodnie z naszą rozmową informuję, że w razie potrzeby będzie możliwość rozszerzenia naszej odpowiedzialności za modele latające o wadze 5-20 kg składka dodatkowa 150 zł/rok o wadze 20-25 kg składka dodatkowa 215 zł/ rok to są składki dla Pana z uwzględnieniem zniżek jakie udzieliłam. Dla pozostałych osób składka będzie wyliczona indywidualnie i wyniesie od 65 zł do 300 zł w zależności od zakresu i rodzaju posiadanych i użytkowanych modeli. W każdym razie będę mogła uzyskać zgodę na ubezpieczenie modeli nawet do 25 kg". Jeżeli potrzeba i ktoś byłby zainteresowany mogę podać bliższe namiary. Może się mylę, ale jest to na dzień dzisiejszy, jedyny ubezpiczyciel "od ręki". Pozdrawiam Jacek
  • 0

#23 RenoFlo

RenoFlo
  • Modelarz
  • 331 postów
  • SkądTarnów
  • Imię:Renart

Napisano 28 styczeń 2013 - 20:56

ciach
o ile ciężar nie przekracza 5 kg".
ciach,
Na ten rok myślę że to mi wystarczy.

Cobrę składaj,
4,25 metra nie ma prawa ważyć mniej niż 6 kg. nie poleci...
  • 0

#24 Linean

Linean
  • Modelarz
  • 168 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 26 luty 2013 - 09:17

Chyba powoli doświadczamy końca zimy ;) i będzie można coś polatać , piszcie tutaj kiedy latacie , bo z dużą chęcią bym wpadł, a nie mam klucza do bramy a pasuje jakoś wjechać ;p
  • 0

#25 RenoFlo

RenoFlo
  • Modelarz
  • 331 postów
  • SkądTarnów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 15:31

Zima zrobiła nam psikusa i pozostała nieco dłużej. Jednak wszystko ma swój koniec, zima także.
Z tego co wiem, na dzień jutrzejszy (14-04) planowane jest wietrzenie hangaru i sprzetu.
zapewne, nie raz padnie "od śmigła !!"
  • 0

#26 Wojtass_nt

Wojtass_nt
  • Modelarz
  • 1429 postów
  • SkądNowy Targ
  • Imię:Wojciech

Napisano 13 kwiecień 2013 - 21:02

NT też planuje coś polatać :)
  • 0

#27 RenoFlo

RenoFlo
  • Modelarz
  • 331 postów
  • SkądTarnów

Napisano 21 kwiecień 2013 - 10:51

Z tego co wiem, ze względu na porywisty wiatr skończyło się tylko na poskładaniu modeli i wietrzeniu hangaru.
Ja z Żonką wybraliśmy jazdę po białym... http://www.youtube.c...eature=youtu.be

W tygodniu co bardziej niecierpliwi nie dali rady już usiedzieć w domu.

Dziś (21-04) kolejne spotkanie i - mam nadzieję - intensywne mieszanie powietrza.
Zobaczymy co z tych planów wyjdzie.

edit 22-04-2013:

No i wyszło jak planowano, moze tylko nie wszystko co się wydarzyło było zaplanowane.
Mimo dość porywistego wiatru dwadzieścia holi zostało wykonanych, termika też czasem dała się znaleźć.
  • 0

#28 Corsair LZ

Corsair LZ
  • Modelarz
  • 73 postów
  • GG:
  • SkądTarnów
  • Imię:Leszek

Napisano 22 kwiecień 2013 - 21:38

22-go też coś się działo, piękna pogoda, więc nie byłem sam. Taylorcraft po raz pierwszy poleciał w powietrze - dla mnie duża radość.
P4220039.JPG
  • 0

#29 RenoFlo

RenoFlo
  • Modelarz
  • 331 postów
  • SkądTarnów

Napisano 20 maj 2013 - 15:09

Nie dajemy się!!
Mimo dość silnego wiatru loty odbyły się we czwartek, w sobotę i w niedzielę - w sobotę cześć z nas jednak pracowała w przydomowych ogródkach.
W niedzielę Janusz poskładał Cobrę ze stalowym bagnetem, nabrała wagi i dzielności w powietrzu. Jak dla mnie - miałem przyjemność wykonać dwa, trzy hole i krótkie loty, Janusz lądował holówką i przejmował szybowiec - lata zdecydowanie lepiej.
Przed zachodem poleciało co lżejsze np. Cularis pilotowany przez córkę "tomeks"-a. :)
  • 0

#30 RenoFlo

RenoFlo
  • Modelarz
  • 331 postów
  • SkądTarnów

Napisano 22 maj 2013 - 07:22

Cześć Wszystkim,
ruszyły przygotowania, do piątych już w Tarnowie, Ogólnopolskich (otwartych) Zawodów Modeli Szybowców RC Dużej Skali.
Zapraszamy wszystkich do udziału, chętnych do pomocy, sympatyków, ciekawych i ciekawskich do odwiedzin i ogladania.

Szczególnie zachęcamy do udziału w klasie otwartej, wystarczy w posiadanym szybowcu / motoszybowcu zainstalować najprostszy wyczep, choćby zewnętrzny.
W motoszybowcu trzeba zablokować napęd (np. taśmą zakleić łopatki)

więcej tu: http://pfmrc.eu/inde...kali-w-tarnowie
i tu: www.avia.tarman.pl

• 0

#31 RenoFlo

RenoFlo
  • Modelarz
  • 331 postów
  • SkądTarnów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 11:57

Niedziela pełna rekordów 02-06-2013 R.P.

świetne warunki, miła atmosfera - jak zwykle u nas, świeża kawa (nawet z cukrem), ból karku i barków od dłłłuuuugiego patrzenia w górę, wysoko w górę....
Koledzy zapewne podzielą sie swoimi indywidualnymi osiągnieciami a ja taki obrazek, log jednego z lotów wrzucę:

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
  • 0

#32 Janusz Olszówka

Janusz Olszówka
  • Modelarz
  • 139 postów
  • SkądTarnów
  • Imię:Janusz

Napisano 03 czerwiec 2013 - 15:55

Witam,
były super warunki termiczne,wykonałem holówką 16holi.Latały cztery makiety szybowców i koledzy zanotowali życiowe rekordy.Trochę polatałem cobrą15 i pokręciłem nią trochę akrobacji.Naprawdę udany dzień.
  • 0

#33 Wojtass_nt

Wojtass_nt
  • Modelarz
  • 1429 postów
  • SkądNowy Targ
  • Imię:Wojciech

Napisano 03 czerwiec 2013 - 18:08

W przeciwieństwie do nas... nie polataliśmy nic. Nie było pogody :/
  • 0

#34 tomeks

tomeks
  • Modelarz
  • 95 postów
  • SkądTarnów
  • Imię:Tomasz

Napisano 03 czerwiec 2013 - 19:55

Bardzo ciekawy dzień. Rekord długości lotu Muchą 47min40s i rekord wysokości 787m. Do dzisiaj mnie boli kark.
Dołączona grafika
  • 0

#35 tigertig30

tigertig30
  • Modelarz
  • 63 postów
  • SkądTarnowiec-Tarnów
  • Imię:Jarosław

Napisano 03 czerwiec 2013 - 20:27

Mnie tez jeszcze boli karczek chociaż ja miałem fizjoterapełtkę w postaci żony oraz pomocnika Janusza który złapał za stery podczas pażenia kawy czas Ka-8 w powietrzu odczytany z radia 53min wspaniała zabawa
  • 0

#36 rysh

rysh
  • Modelarz
  • 71 postów
  • SkądGliwice
  • Imię:Ryszard

Napisano 04 czerwiec 2013 - 17:16

Niedziela pełna rekordów 02-06-2013 R.P.

świetne warunki, miła atmosfera - jak zwykle u nas, świeża kawa (nawet z cukrem), ból karku i barków od dłłłuuuugiego patrzenia w górę, wysoko w górę....
Koledzy zapewne podzielą sie swoimi indywidualnymi osiągnieciami a ja taki obrazek, log jednego z lotów wrzucę:

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Pięknie ! Nieźle wyziębiłeś czujnik temperatury :-)
  • 0

#37 Linean

Linean
  • Modelarz
  • 168 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2013 - 20:22

Mam pytanie, da radę polatać FPV u nas na lotnisku? ;)
  • 0

#38 tomeks

tomeks
  • Modelarz
  • 95 postów
  • SkądTarnów

Napisano 05 czerwiec 2013 - 08:07

W zakresie widzialnosci wzrokowej i jezeli masz ubezpieczenie OC modelarskie to można latać uzgadniając z innymi użytkownikami przebywającymi na lotnisku
  • 0

#39 Linean

Linean
  • Modelarz
  • 168 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2013 - 15:40

A bez ubezpieczenia nie można latać? :)
  • 0

#40 tomeks

tomeks
  • Modelarz
  • 95 postów
  • SkądTarnów

Napisano 05 czerwiec 2013 - 15:44

na naszym lotnisku bez ubezpieczenia moga latac tylko owady, ptaki i ssaki z rodziny nietoperzy :)
  • 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: avia, Tarnów, tarnow, Lotnisko Tarnów, Tarnów kwadrat, makiety szybowców, rc model, model glider, rc glider, rc segel

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych