Skocz do zawartości

Wicherek - trochę historii


Pioterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może jeszcze wymień wszystkie szyby i wtedy będzie z 15 lat młodszy :D

Dwie szyby były uszkodzone więc je wymienię. A ciekaw jestem czy jak Ci ząb wypadnie to wstawisz sobie nowy czy będziesz chodził z dziurą żeby nie psuć natury i nie być posądzony że chcesz na siłę być młodszy?

 

Tak myślę Koledzy (Ci złośliwi) że chyba nie warto tego wątku prowadzić już dalej, bo robi się z tego przepychanka słowna a nie dyskusja o modelarstwie.

 

Pozdrawiam

Piotr

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnij temat dalej i na loty załatw kogoś z kamerą bo chyba jeszcze nie widziałem takiego dziadka w locie :D

Trochę Wicherków widziałem na zlotach bo parę lat tam jeżdziłem.

Był tam też Wicherek samego Schiera ale tylko do obejrzenia a też miał parę ładnych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, myślałem że być może zaciekawi Kolegów jak można zabrać się do odnowienia starego (sklejka meblowa) zaolejonego modelu po przejściach i co z tego wyjdzie na końcu. To trochę nietypowa naprawa i jeszcze elektryk w kąciku "spaliny" (ale tak się historycznie ułożyło że był spalinowy) ale widzę że poza nieciekawymi epitetami Koledzy nie są w stanie nic twórczego zaproponować (nie mówie o wszystkich). Ja się nie poddaję i robię swoje a Tobie życzę szczęśliwych lotów odnowionym szybowcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioterek- rób swoje- to twój model, zawsze są dwie tendencje jak idzie o zabytki (to samo jest w tych budowlanych- zostawić surowe, absolutnie wiarygodne ruiny, czy je odbudować, rewaloryzować i uatrakcyjnić dla zwiedzających- są purytanie i postępowcy, także w zabytkach). Co zrobisz- masz też i moje poparcie- nigdy nie zbudowałem samego Wicherka, ale był dla mnie inspiracją i szkołą, od pierwszego wydania ML (Miniaturowego Lotnictwa- mam je w oryginale , pierwsza edycja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś waść zaczął skończyć musisz :) .Tak mi narobiłeś chęci na wicherka że chyba sam se takiego wyprodukuje .

Tak po cichu to Ci przyznam że mam drugi zestaw Wicherka 25 już zamówiony ale ten bedzie na wskroś nowoczesny już z lotkami (może i klapami) w kolorze niebiesko-żółtym pasy wzdłużne żółte z akcentami czerwonymi coś w stylu jak mój model niżej:

 

post-5634-0-24424000-1361656181_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po cichu to Ci przyznam że mam drugi zestaw Wicherka 25 już zamówiony ale ten bedzie na wskroś nowoczesny już z lotkami (może i klapami)

Coś za głośno się przyznajesz :D .

Pomysł super i przypomina mój wynalazek.

Lotki i klapy jak najbardziej ale odpuść sobie to na skrzydle z orginalnym profilem Wicherka.

Sam Schier już w książce proponował i rozważał zmiany w Wicherku i warto z tego skorzystać.

No chyba że zrobisz dwa komplety skrzydeł,każde o takich samych wymiarach lotek,klap i zdobędziesz doświadczenie jakie skrzydło lepiej pracuje w tym modelu :D

Będzie też okazja żeby wykorzystać ciut możliwości radia z super komputrem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przejrzałem ten temat i jestem pod WIELKIM wrażeniem !!!! :o :o :o

(Czy budował ktoś wicherka na szczotce???)

A buduje, buduje nawet na tym forum i co w tym dziwnego ? Napędy elektryczne zaczynają zajmować coraz ważniejsze miejsce w modelarstwie.

 

Coś za głośno się przyznajesz :D .

Pomysł super i przypomina mój wynalazek.

Lotki i klapy jak najbardziej ale odpuść sobie to na skrzydle z orginalnym profilem Wicherka.

Sam Schier już w książce proponował i rozważał zmiany w Wicherku i warto z tego skorzystać.

No chyba że zrobisz dwa komplety skrzydeł,każde o takich samych wymiarach lotek,klap i zdobędziesz doświadczenie jakie skrzydło lepiej pracuje w tym modelu :D

Będzie też okazja żeby wykorzystać ciut możliwości radia z super komputrem :D

Myślę że pozostanę na razie przy tradycyjnym profilu bo chcę żeby model latał dostojnie i widowiskowo wewnątrz będzie nowoczesny ale na zewnątrz raczej klasyka. Oglądałem film z lotu Twojego modelu - dlaczego jest taki szybki przy lądowaniu przy wychylonych klapach powinien siadać "w miejscu" ? Czy to nie przez profil właśnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może był taki szybki bo klapy były jednak nie wychylone bo jedno z serw od klapy siadlo i czekalo na wymianę i wtedy klap nie używałem.

Potrafi być wolny a zresztą wszystkich kombinacji żeby go jeszcze zwolnić nie wykorzystałem.

Brak czasu bo trzeba było kleić coś nowego i większego :D

Profil w skrzydle to NACA 2415.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie bo aż w szoku jestem, czy ostatnie zdjęcia nie były robione w Kazimierzu koło Rumi?! Jakieś 25 lat temu widziałem właśnie takowa zastave oraz ojca z synem latającymi modelem rc. Właśnie wtedy już sobie powiedziałem ze nastąpi kiedyś ten dzień kiedy i ja będę mieć taki model. Proszę o odp. autora tych zdjęć lub kogoś kto coś wie gdzie były robione te zdjęcia!

 

Mogłeś jeszcze tam widywać beżową Dacię 1300 z rakietami rakietoplanami i wicherkiem 25 ale czerwono-białym - to był rok 1983-4. Aparatura początkowo Pilot 4 potem RUM. To byłem ja i mój ojciec. :-) To mniejsce nie było wówczas tak uczęszczane jak dzisiaj, ( mniejszy ruch samochodowy i brak zabudowy, wokół tylko łąki i pustka ) Latało sie na drodze Rumia - Kazimierz w dużych zatoczkach był start lub na drodze do Pucka w którejś z bocznych odnóg prowadzących w pola. Niestety wicherek spłonął podczas pożaru w piwnicy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot 4 i Rum to były pierwsze aparatury które można było ot tak kupić w sklepie. Te lepsze to tylko przez kluby albo pozostawał import własny.

 

No,ot tak,to się nie dało :angry: ,trzeba było jeszcze mieć przy zakupie zaświadczenie z PIRu ,ew. znajomości w sklepie (CSH) :ph34r: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.