Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zabieram się za mojego pierwszego EDF'a. Będzie to trochę ambitny plan i nie wiem czy jeszcze to nie za wysokie progi na moje nogi ;) Ale warto spróbować, najwyżej coś zmienię. A więc założenia są takie:

- EDF

- Rozpiętość ok. 1m

- Chowane podwozie

- Wszystko z EPP

Myślę, że projekt jest przynajmniej na parę miesięcy. Nie znalazłem w sieci dobrych planów i w sumie specjalnie dużo nie szukałem bo chcę zrobić je sam ;) Ostatnio dużo fajnych cudeniek wychodzi spod Google Sketchup'a więc tam próbowałem coś zdziałać. Już kiedyś się tym bawiłem, budowałem domki, osiedla itp. ale dopiero 3 dni temu wnikać w to głębiej i coś zbudowałem ;)

A tak to szło:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Przed chwilą rozłożyłem na kawałki

Dołączona grafika

Jak rozłożę wszystko na płaszczyznę i wydrukuję plany, to pewnie zrobię mniejszy, próbny model z zielonego depronu, by zobaczyć jak to wygląda i by wprowadzić ewentualne poprawki. Jestem nawet zadowolony z 'skeczupowego' efektu gdy jeszcze kilka dni temu nie miałem pojęcia jak zrobić samolot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Siadam na widowni i ja ,w końcu powstaje drugi sketchupowy F-16 :)

Jeśli można wtrącić trzy grosze; chyba niepotrzebnie podzieliłeś kadłub na tyle segmentów -zwiększy to wagę ,zmniejszy wytrzymałość i nie koniecznie zwiekszy wierność .

W swoim (nie licząc dziobu i dyszy) kadłub zrobiłem z 4 segmentów ,spód tak samo .

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie twoje arkusze są nam pokazane w jednakowej skali to widzę kilka nieścisłości: np poszycie wydaje się być za wąskie-jest niemal tej samej wielkości co wręga podstawowa k4 i k5 braknie na obłożenie wręg kadłuba . Dysza z kolei wygląda na za długą ,owiniesz ją wręgę ze dwa razy :) -oczywiście to są tylko moje subiektywne wrażenia na "oko"

Sprawdż to zanim zaczniesz wycinać ,może wpierw wydrukuj wszystko tak samo zmniejszone by móc posklejać model kartonowy który potwierdzi pasowanie poszycie etc..

Podział poszycia zrobiłem niemal identyczny :)

PS wręgi ze srodka długości kadłuba za kabiną a przed stat. pionowym : "wklęśnięcia" boków sa na całej długości a u ciebie mają proste linie -da to po montażu efekt "garbu" w okolicy skrzydeł.Na wręgach koło kabiny i dyszy silnika u ciebie są ale po środku nie.

Zwróć uwagę na rozkład swiatła i cieni na kadłubie , czasem wręcz trzeba odchodzić od ewentualnych przekrojów orginału by uzyskać odpowiedni efekt.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem własnie kartonówkę i generalnie wszystko pasuje. Oprócz tej dyszy, która była znacznie za długa :) Poszycie kadłuba było dobre, musiałem tylko lekko poszerzyć p3 i p4. Dorobiłem też te wklęśnięcia wręg na całej długości kadłuba i dopasowałem poszycie. Teraz powinno być ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podzieliłem plany na kartki i wydrukowałem ;) Potrzebuję rady, co do wyboru EDF'a. Średnica tunelu to 83mm.

sketchup201302021029071.png

Jest on lekko powiększony. Myślałem żeby dać turbinkę 78mm, albo nawet trochę mniejszą. Przewiduję wagę ok. 1,4 kg. Myślę, że wystarczy silnik ok 1500W. Nie mam z ducted fanami żadnego doświadczenia, więc proszę o jakieś rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

Wydrukowałem wczoraj plany. Po podzieleniu tego co miałem na kartki a4 wyszło aż 182 strony :P Jednak rozmieszczenie wszystkiego nie było najlepsze i było dużo pustych kartek, więc ostatecznie nie było tak źle. Z tego co miałem zbudowałem co się dało. Powiem tak: Duże to jest :D

dscf5695s.jpg

Aha, dobrze myślę z tym EDF'em ? Byłby ktoś w stanie mi doradzić wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.