Skocz do zawartości

Sukhoi Su 26 1,80m - budowa


qufol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Już jakiś czas temu zacząłem budową tego modelu, ale jakoś nie mogłem się przemóc do napisania tematu. Model pomalowany na wzór samolotu Jurgisa Kairysa.

 

Dane techniczne:

  • rozpiętość: 1800mm
  • masa: 5-6 kg (przewidywana)
  • napęd: silnik benzynowy DLE-30
Plany znalazłem gdzieś w internecie, w formacie .dwg, więc postanowiłem je trochę powiększyć i przygotować pod laser. Trochę przy tym eksperymentowałem, gdyż robiłem to pierwszy raz :P Po kilkudniowej wymianie mailowej z firmą wreszcie się udało! :D Model budowany będzie metodą klasyczną (drewniany). Kadłub i skrzydła będą oklejone balsą 3mm, a stateczniki 2,5mm.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Kadłub ma konstrukcje kratownicy, do niej poprzyklejanie są pół wręgi. Ścianę ogniową zrobiłem ze sklejki 8mm, co chyba było lekką przesadą gdyż trochę to waży. :mellow:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dostęp do wnętrza będzie możliwy poprzez klapkę na dole kadłuba.

 

Dołączona grafika

 

Montaż stateczników okazał się bajecznie prosty, gdyż elementy montowało się jak puzzle! :lol: Zostały one pokryte balsą 2,5mm.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na chwilę obecną model prezentuje się następująco (wreszcie przypomina samolot! :P):

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kadłub i skrzydła będą oklejone balsą 3mm, a stateczniki 2,5mm.

Montaż stateczników okazał się bajecznie prosty, gdyż elementy montowało się jak puzzle! :lol: Zostały one pokryte balsą 2,5mm.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Po co na kadłubie 3 mm balsa i sterach 2,5 mm :rolleyes: ? Przy takim pokryciu masa 6 kg do lotu będzie trudna do osiągnięcia. Przelicz sobie jakie będziesz mieć obciążenie powierzni nośnej :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest na zdjęciach waży już około 800g. Balsa na kadłubie zostanie mocno zeszlifowana, więc z 3mm zrobi się około 2,5 bądź jeszcze mniej. Stery też można "ześkrobać" ;)

Pełnego 3D ten model raczej nie będzie robił, po prostu chciałbym żeby latał i wyglądał realistycznie. ^_^ A Ty cobyś doradził na pokrycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kolego miałem dokładnie ten sam model ,możesz go zobaczyć na mojej stronie w zakładce "dawne modele".https://sites.google.com/a/gazeta.pl/modelarstwo-lotnicze/home/modele-ktorymi-kiedys-latalem

Model jest rewelacyjny ma specyficzny profil skrzydeł przez co bardzo ładnie trzyma się powietrza tylko ja miałem w nim zamontowany silnik MVVS 35 cm i uważam że to była lekka przesada w nim powinien siedzieć silnik o pojemności nie przekraczającej 25cm

Co chodzi o krycie to mój pokryłem balsą o gr. 2mm i na to wszystko przyszła folia termokurczliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.