Skocz do zawartości

Nowy model - Pfalz E.IV


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak właśnie myślałem, że sterowanie poprzez skręcanie płata to jednak duża trudność, a szkoda... z drugiej strony, ciekawe czym należałoby pokryć skrzydło żeby dało się je skręcić odpowiednio, i jakie musiałoby być w tym celu serwo... coś czuję że ze 25 kg (zakłądając, że kąt skręcenia skrzydłą byłby niewielki - dużego nie trzeba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów!

 

Samoloty wytwórni Pfalz w Nadrenii były produkowane według wzoru Morane H a nie jak wspomniano Nieuport.Licencja na Morane H i L została wykupiona przed wojną i zakłady produkowały ich wierne kopie

umieszczając znak firmowy wzorowany na znaku Morane.Wielokrotnie modyfikowane nigdy nie zagroziły konstrukcjom Fokkera , który również wzorował się na Morane H,a skopiowanie jego i dodanie do samolotu synchronizatora uchroniło go przed bankructwem.Podczas wojny prawa licencyjne nie były przestrzegane , jednak po wojnie Pfalz musiał płacić firmie Morane Saulnier wysokie odszkodowanie ,a Fokker przeniósł się do Holandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRKU Foker E-lll jest to model pełna makieta, w skali 1:4 rozoiętość 238cm.Foker jest bez lotek, sterowany zwichrzeniem płata tak jak w orginale. Zrobiony kilka lat temu, wisi pod sufitem. To nie jest mój Foker ,tylko Zbyszka z Kolbaszowa Górna. Rozmawiałem na temat planów ma opracowane samemu i moze udostępnic.

 

Ps:IRKU telefonu Zbyszka nie mogę podać na Forum tylko prywatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papcio masz rację - pomyliłem Morana z Nieuportem :oops:

Do Twojej wypowiedzi dodam jeszcze, posiłkowałeś się ksiązką " Samoloty myśliwskie I wojny światowej", ale przecież to nie grzech :wink: Ja mam ją w rękach codziennie.

 

Co do sterowania płatem - chodziło Marcin o skrecanie czyli zwichrzenie aerodynam. końcówek płata. nie wiem jaka siła jest potrzebna ale pod tym linkiem jest instrukcja modelu Pfalz i to rozwiązanie jest pokazane;

 

http://www.kwmairpl.com.ph/KWDownloadPage.asp?Manual=RC-05DE&Lang=English

 

trzeba tylko kliknąć czerwony fragment z tekstu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak postanowiłem tak zrobiłem... :wink:

 

fokkereiii001kz0.jpg

 

fokkereiii002fl1.jpg

 

Jednak wprawne oko zauważy, że to nie do końca, to co miało być :shock: Postanowiłem najpierw zrobić mniejszą wersję, a jesli spodoba mi się to wtedy powstanie wersja "pełnowymiarowa"

Zaraz też muszę podjąć decyzję, czy ma byś na spalinkę czy elektryke to maleństwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.