Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy model - Pfalz E.IV

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 MareX

MareX

MareX

• Moderatorzy
  • 1223 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 16:41

Aleś Heniu zasunął foty! :D Tak dla porzadku i przypomnienia z dobrego serca Ci radzę - podawaj żródło fotek, aby się ktoś nie czepiał. I powinieneś mieć przynajmniej ustną zgodę autora na publikację.
Ja Twoja zgode zawsze miałem i zawsze też podkreślałem, że mam taką Twoją zgodę. Może zrzędzę i przypominam tym gadaniem niektórym Kolegom, pewnego pana, ale prawa autorskie obowiazują i trzeba ich przestrzegać.
A wracając do tematu, dopiero teraz Irka rozboli głowa... :D Ma to jak w banku! A ile dodatkowych nieprzespanych nocy?... :D

#22 Pawel_W

Pawel_W
  • Modelarz
  • 133 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 16:17

Ten DVII ze zdjęcia - no poprostu cudo, uwielbiam sylwetkę tego samolotu :)

Fokker - czy będziesz powiększał ster kierunku? Mam wrażenie że oryginalny jest przeokrutnie mały.

Edit: Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie - jak rozwiążesz sterowanie przechyleniem?? Tak jak miał oryginał? W inny sposób (lotki) byłaby to herezja, ale rozwiązanie oryginalne jest raczej skomplikowane do realizacji...

#23 Henryk S.

Henryk S.
  • Moderatorzy
  • 376 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 15:43

Irku.
Moze jakiś inny Foker

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#24 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3212 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 09:10

O tym modelu też bardzo poważnie rozmyślałem i rozmyslam nadal. Jednak Fokkera E. intuicyjnie kazdy kto jest w miarę zorientowany rozpozna, a Pfalza już nie :wink:
Ten Twój to jakiś olbrzym! Gdyby nie sceneria mieszkania powiedzialbym, że to oryginał :roll: Czy to latajaca kopia? Za wszelkie rysunki byłbym wdzięczny, zwłaszcza za rozwiązania moicowania skrzydła.
Dla uproszczenia u mnie skrzydło będzie nie dzielone. będzie to cały fragment z kabina pilota.

#25 Henryk S.

Henryk S.
  • Moderatorzy
  • 376 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 00:26

Foker moze taki Foker.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#26 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3212 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 22:26

Mówiłem do Ciebie Marcin :lol:

Tak wygląda kadłub z rysunku na opakowaniu;
Dołączona grafika

#27 hubert_tata

hubert_tata
  • Modelarz
  • 628 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 22:25

Te plany są bardzo mało makietowe, jest to wersja spalinowa na 1,5cm3.
Ale może się przydadzą, podaj adres (na PW) to Ci skseruję i je podeślę.

#28 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 22:13

Robert - ......

Kto to ??

#29 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3212 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 22:08

Robert - moja benzyna to przecież 2suw.

Planów nie mam dopiero je zrobię. Wystarczy mi rzut boczny, który posiadam, nastepnie na skanerze pousuwam wszystko co niepotrzebne. Potem powiekszam do rzadanego rozmiaru i idę z tym do profesjonalnego zakładu, który mi to zeskanuje na format A0 chyba. Potem na obramowaniu kadłuba rysuję sobie podłuznice, wręgi itp... W ten spodób powstanie plan. Tak zrobiłem z Nieuportem. Zarówno Pfalz jak i Fokker wzorowały się na tym samym modelu czyli Nieuporcie więc wyglądają prawie identycznie.

#30 olo

olo

olo

• Modelarz
  • 431 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 22:00

Irek będziesz rysował plany czy masz juz gotowe a ewentualnie je tylko przeskalujesz do rozmiaru w którym planujesz zrobić ten model?

#31 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 22:00

a ta benzyna nei jest 4t ??

#32 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3212 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 21:48

Hubert !!!!! Z nieba mi spadłeś !!! własnie próbowałem odnależć wersję E.V własnie z tym innym przodem - to wynik zastosowania silniuka rzedowego. ( przód identyczny jak w Fokkerze D.VII) Wiec jeśli mógłbyś coś przesłać to bardzoooooo chętnie. Oczywiście trafiłeś - jest to Pfalz E.IV.

Masz rację Darku - projekt specjalnie pod benzynę co bym tylko se jej w garażu nie odpalał :lol:

#33 olo

olo

olo

• Modelarz
  • 431 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 21:47

Naprawde macie problemy z tym modelem ?? Nie wiecie co to jest ??

Przecie to odrazu widać że to kolejny "Staroć" w którym 4t się będzi emarnował :D :roll:

Ja stawiam na benzynę :D

#34 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 21:46

Naprawde macie problemy z tym modelem ?? Nie wiecie co to jest ??

Przecie to odrazu widać że to kolejny "Staroć" w którym 4t się będzi emarnował :D :roll:

#35 olo

olo

olo

• Modelarz
  • 431 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 21:44

No niestety Darku to byłoby za proste :shock:

A już myślałem że Fokker to musi koniecznie zbudować tylko Fokkera :D
Eindecker rzeczywiście ma trochę inne podwozie i chyba inne uzbrojenie

#36 hubert_tata

hubert_tata
  • Modelarz
  • 628 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 21:44

Mam plany RC Revue nr 007 (RC polomaketa stihacky z I svetove valky Pfalz E V), model odrobinkę podobny, przód troszkę inny.
Może to jakiś inny Pfalz ?

#37 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3212 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 21:42

No niestety Darku to byłoby za proste :shock:

Wstępne wymiary to 220cm rozpietości, 26cm średnicy maski silnika, a cięciwa skrzydła to ...45cm. Zastanawiam się tylko nad profilem - napewno chyba :lol: CLARK Y jak naj mniej.

#38 olo

olo

olo

• Modelarz
  • 431 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 21:39

Fokker Eindecker :D

#39 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3212 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 21:31

Po wielu nie przespanych nocach chyba się coś wykluwa :wink: Jest to jeszcze mglisty obraz ale chyba wyklaruhe się...

Dołączona grafika

Ciekawe czy już ktoś rozpoznaje te kształty ?