Skocz do zawartości

Aerograf - technika malowania (dla laika)


cobra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ten sposób który pokazał GregorianR wielokrotnie oglądałem z Zakopanem na krupówkach

to jest coś niesamowitego goście malują taki obrazek za 15-30 miniut emaliami samochodowymi aby mieć efekt połysku. No cóż nie ważne czym szię maluje trzeba mieć wizje i umejętności ;) a mnie tego brak :( .

 

Yahoon musze przyznać ze dobry jesteś .... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Maluję pospolitym Profi AB-1007. Nie mam profesjonalnego sprzętu niestety. Pomalowałem właśnie drugą stronę mojego extrima. Za chwilę zrobię zdjęcie i dorzucę do tego posta. Tym razem w innych, zimnych barwach :) Nie zależy mi na symetrii :lol:

 

 

No i jest fotka. Które lepsze :?: :?

 

IMG_0023-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te malowane obrazki z użyciem gazet, garnków, itd. dające w efekcie "kosmiczno-planetarne pejzarze", a masowo robione przez "artystów" w większości kurortów /nadmorskich czy górskich/, wykonywane są przy pomocy sprayów f-my "Perfect", o nazwie "Deco Lack", będącej własnością spreyowego koncorcjum MOTiP DUPLI GROUP. Są to zwykłe lakiery syntetyczne /olejno-żywiczne/ ogólnego zastosowania, robione w kolorystyce RAL, a dlatego tak właśnie je lubią ci "artyści", a nie np. samochodowe akryle, gdyż odpowiada im czas schnięcia farby i jej konsystencja po nałożeniu, dająca się chociażby dobrze rozmazywać tą gazetą. Wystarczy raz popatrzyć na technikę tworzenia tych obrazków i już samemu można siąść na skwerku i "tworzyć dzieła".

O wiele bardziej wolę twórczość Yahoon-a, niż te kicze z chodnika rodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się i ja swoim drugim malowaniem pochwalić :P

100_4646.jpg

100_4648.jpg

100_4653.jpg

 

W porównaniu do Yahoona to kompletna prościzna, ale zawsze coś :P

Model pomalowałem i teraz po kilku lotach wisi na ścianie bo mi go szkoda rozbić. Miał być do latania na hali ale strach cokolwiek pokręcić, jest dużo słabszy od mojego poprzedniego shocka, niestety.

 

Aerograf fajny mam tylko kompresor po kilku minutach zaczyna pluć wodą. Zbyt mało kasy na niego widocznie wydałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dorzucam kolejne fotki Extrima i na tym chyba skończę malowanie go :) dziś powstała ta czaszka. Motyw jak zwykle zaczerpnięty z neta.

Niestety ostatnio trochę uszkodziłem Extrima w locie i pękła folia w miejscu namalowanych wcześniej płomieni. Na zdjęciach model już po naprawie no i z domalowaną czaszką :wink:

 

 

DSC00023.jpg

DSC00024.jpg

DSC00025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat :) Powstała nowa praca, tym razem nie związana z modelami :P Kask kolegi grającego w football amerykański. Najdłuższa z dotychczasowych prac, bo razem z przygotowaniem projektu zajęła ok 15-20 godzin. Kilkukrotne poprawki i zmiany. Tym razem nie było łatwo. Na zdjęciach widok w trakcie pracy oraz po skończeniu przed nałożeniem ostatniej warstwy bezbarwnej:

 

 

 

DSC00027.jpg

DSC00028-1.jpg

IMG_0010-1.jpg

IMG_0020-3.jpg

IMG_0017-2.jpg

IMG_0015-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Yahoon, muszę przyznać, że jako pierwsza osoba na forum naprawdę mi zaimponowałeś. Te tygrys jest po prostu obłędny. Sam mam aerograf i zdaję sobie sprawę jak trudno jest machnąć taki obrazek. Napisz jakich farb używasz i czy korzystasz z jakiejś strony www z technikami malowania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluję bazami samochodowymi, takimi jak na tej aukcji:

 

http://moto.allegro.pl/item366386374_lakier_samochodowy_kazdy_kolor_made_in_france.html

 

Taką stronką, na której przeczytałem o podstawach malowania była ta (5 lekcji):

 

http://www.howtoairbrush.com/lesson%201.htm

 

Na youtube można znaleźć kilka filmików pokazowych o malowaniu płomieni i niektórych innych rzeczy. Ja nie stosowałem jeszcze tej metody malowania płomieni, jaka jest zazwyczaj polecana. Według tego sposobu płomienie maluje się jasną farbą (białą, żółtą) na czarnym tle, a następnie pokrywa te kształty lakierem czerwonym lub jakimkolwiek innym, ale transparentnym. Ja nie mam farb transparentnych i maluję wszystko od razu kolorem docelowym, przez co realność takich płomieni jest mniejsza, ale wg mnie efekt ciekawy.

 

Od czasu do czasu zaglądam na forum www.airbrush.fora.pl małe forum, ale można znaleźć kilka przydatnych informacji.

 

Tygrysek to praca namalowana praktycznie w całości z wolnej ręki, zrobiłem to wzorując się na zdjęciu pyska tygrysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdjęcia kolejnego ciekawego efektu w moim wykonaniu. Krople wody malowane aerografem. Przykładowo w kolorystyce niebieskiej i czerwonej.

 

IMG_0056.jpg

IMG_0057.jpg

 

 

I jeszcze troszkę inna koncepcja płomieni :wink: Niestety kolor żółty nieco zepsuł efekt, ponieważ nie położyłem go poprawnie:

 

IMG_0074.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I następny projekcik, na tapetę trafiło stare proste lustro ścienne. Wykorzystałem motywy, które do tej pory ćwiczyłem. Na oprawie lustra postanowiłem połączyć je w jakąś ciekawą kompozycję. Wyszło tak jak widać :) Dwie czaszki z odejściem zielono-żółtych falo-płomieni, gradacyjne przejście czarnego tła w niebieskie z efektem realnych kropli wody, prosta jasno niebieska fala oraz błyskawica.

 

Jak się podoba? Czy elementy pasują do siebie i nie gryzą w oczy poprzez złe połączenie?

 

 

IMG_0217.jpg

IMG_0227.jpg

IMG_0226.jpg

IMG_0236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.