Skocz do zawartości

Fajne zbocze koło Kielc - Zapraszam do wspólnego latania.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś jeszcze lata w Kielcach szybowcami

Widzę że od 5 lat nikt się nie dopisał. Czasami podróżuję na trasie Warszawa - Tarnów, chętnie wyjadę wcześniej żeby po drodze polatać. Obok kilku miejsc blisko Kielc, obiecująco wygląda zbocze na wschód od Pińczowa, powinno być dobre przy wietrze W, lekka odchyłka na S mile widziana. Tak BTW to szukam zboczy gdzieś między Kielcami a Radomiem żeby w 2h dojechać z Nadarzyna k/Warszawy. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Wątek mapy zboczy przed laty się zaczął a potem zaciął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć

Widze że mowa o moich okolicach, ja latam idealnie pomiędzy Kielcami a Radomiem tylko ze płaski teren, są tu ciekawsze łąki i miejsca, piękne tereny na wiosne:)

Jak coś to pytaj i może kiedyś uda się wyskoczyć na jakieś wspólne loty:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bartek,

Dzięki za szybką reakcję. Chętnie wpadnę na małe polatanie, jak pogoda pozwoli to nawet nie czekając wiosny. Jakoś po latach wzięło mnie na szybowce... Poza tym chcę wciągnąć w modelarstwo starego kumpla który kiedyś ładnie latał na szybowcach ale trochę podupadł na duchu, łagodne zbocze i łatwy szybowiec wydają się być idealną kombinacją.

Znalazłem ciekawe mapy, np taką:

http://www.mapywig.org/m/WIG_maps/series/100K/P44_S32_ILZA_1938_600dpi_bcuj302477-289741.jpg

Otwieram na jednym ekranie, na drugim Google maps i szukam niezarośniętych zboczy o gęstych poziomicach. W/w kolega jeździł dużo w okolicach Skarżyska, Starachowic i mówi że nie ma tam użytecznych zboczy. Kiedyś z powodzeniem latałem na wale wiślanym więc trudno mi w to uwierzyć i szukam kontaktu z lokalnymi modelarzami.

Jeśli znajdziesz chwilę to napisz proszę gdzie latasz na płaskim i czy znasz jakieś pagórki w okolicy.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.