Skocz do zawartości

Malowanie epp - maskowanie, prośba o pomoc.


jaciomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętajmy tez o trochę innym aspekcie zabawy który w tle się przesuwa a mianowicie PILOCI - WALKI - WOJNA.

Temat był już kiedyś poruszany tutaj możecie przeczytać interpretacje NC ACES z poprzednich lat z którymi ja się zgadzam.

Pomalowanie modelu w barwy cywilne lub cyrku raczej nie wypada choć nic tego nie zabrania.

Sami osądźmy czy chcieli byśmy wojny modeli pomalowanych po cywilnemu w barwy różnych cyrków i do tego mówić, że pamiętamy o pilotach ginących za swoje kraje. Moim zdaniem trochę nie w tą stronę ale to my wyznaczamy granice, wg mnie jest to przekroczenie dobrego smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A czy była gdzieś wypowiedź NC ESA?

 

Regulamin ESA dość ewoluował ostatniego roku - zacytowana przez Sebastiana część już właśnie jest tą po modyfikacji.

Fakt jest taki, że nadal pozostawia dowolność interpretacji - pytanie czy granice sobie możemy wyznaczyć sami :) czy może to już za duża swoboda.

 

Malowanie wybrane przez kolegę jaciomp ma tą przewagę, że celem było świętowanie zakończenia wojny a pilot ten sam, który tym modelem walczył... zatem tutaj nadal można mówić o nawiązaniu PILOT-WALKA-WOJNA. Jednak nie mieści się w wojennych ramach czasowych i tak pomalowany na pewno nie miał okazji uczestniczyć w żadnej bitwie... i szczerze mówiąc tutaj można by się było dalej wywodzić na temat prototypów samolotów, które nie brały udziału w regularnych walkach a i tak są dopuszczone w regulaminie... i jeśli tu można mówić o nawiązaniu PILOT-WALKA-WOJNA... to ja mogę również w ten sam sposób określić P-38 latające w barwach Red Bulla - bo jedyne co mi się nasunęło i co myślałam widząc ten model w powietrzu to właśnie to... że ktoś kiedyś tymi maszynami walczył i zdecydowanie nie nazwałabym tego cyrkiem :mellow:.

 

 

BTW - czy model doczekał się gwiazdek? latał już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jest to przekroczenie dobrego smaku.

No proszę Cię...jakbym chciał być uszczypliwy to bym napisał, że własnie wykazałeś brak szacunku dla tego pilota i jego maszyny.

Skoro regulamin tego nie zabrania to znaczy, że wolno.

 

Model lata, gwiazdki ma i małego krecika nawet zaliczył. Musiałem mu spory skłon zrobić bo ostro zadzierał ale teraz jest nieźle. Do precyzji FW190 sporo mu jednak brakuje ;)

Zrobię fotki to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wielkie :)

 

No cóż, taki jego los i mam nadzieję nim powalczyć. Aczkolwiek nie wiem czy lata poprawnie bo nigdy nie miałem WWI. Lata zupełnie inaczej. Jest powolny, bardziej mułowaty i mniej przewidywalny przy ostrych nawrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.