Skocz do zawartości

Projekt " FOLDING 100"


Maciek82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...

w skrócie :

cienkie warstwy nakładane natryskowo;

-caponowanie-szlifowanie

-caponowanie-szlifowanie

-podkład epoxydowy-szlifowanie na mokro

-podkład akrylowy - szlifowanie na mokro

-lakier poliuretanowy- szlifowanie na mokro

-pasta polerska 300 (po gradacji 1200)- polerowanie maszynowo

-pasta polerska 500 (po gradacji 2000)- polerowanie ręczne

 

zadowolenie z efektu murowane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zajrzałem w ten temat.

Założenia oceniam bardzo wysoko.

Jest to jeden z niewielu jak nie jedyny model laminatowy o dobrej rozpiętości >2,5 m, który wejdzie do normalnego bagażu do samolotu.

A to że często latam samolotem i brakuje mi dobrego modelu do latania ze mną, to z chęcią stanę się posiadaczem tego modelu.

Czekam na rezultaty i liczę na pierwsze egzemplarze do testów i oblotów na klif w dobrej cenie.

Trzymam kciuki bo uważam że powinniśmy w PL budować więcej takich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Kamyczek_RC

Maciek miejsce łączenia kadłuba za skrzydłami ma bardzo małą szansę powodzenia to miejsce występowania największych przeciążeń przy lądowaniu i zazwyczaj tam pęka kadłub do tego trzeba fanatycznie uciekać z masy za środkiem ciężkości bo okaże się że w nosku będzie trzeba zapakować kilo ołowiu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie że jest zainteresowanie modelem i to nie tylko z Polski. Oczywiscie podczas projektowania wzięte pod uwage zostało także blisko 15 letnie doswiadczenie w lataniu modelami RC jak i nierozłącznym z ta pasja elementem twardych lądowań. Żaden sprzęt nie jest wieczny ale w tym przypadku wspomniane miejsce będzie odpowiednio wytrzymałe. W projekcie (na forum) nie jest dokładnie przedstawiony sposób przekazywania siły i na jaka powierzchnie będą oddziaływać oraz w jaki spośób i jakie materiały w newralgicznych punktach zostaną uzyte.

Prace maszynowe zostały ukonczone dosc dawno,Częśc form zostało wylaminowanych a od kilku tygodni sporo czasu musiałem poświęcić w pozostałych kierunkach firmy, stąd więc opóźnienia.Postaram się od przyszłego tygodnia ruszyć z tematem , tak więc piszę i do Tych od których otrzymałem maile - proszę o jeszczę troszkę cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Zawieszenie działań jeszcze trwa. Tak to jest jak sie startuje z dwoma firmami jednoczesnie o zupełnie innych profilach. Naszczęście jak cos zaczynam to i doprowadzam założenia do celu i nie wyobrazam sobie inaczej :-) .Ok. powiem szczerze - ponad pół roku temu rozpocząłem prace nad dwoma różnymi produktami i przedstawiłem na odpowiednich forach tematycznych swoje pomysły. Ten drugi projekt został własnie ukonczony i trwaja testy oraz przygotowanie do małej produkcji seryjnej (elektromechaniczne tarcze strzeleckie HFT)- bedzie to pierwsze takie urządzenie produkowane seryjnie.Po drodze jak to z prototypami bywa ,była masa komplikacji a nie wiele doswiadczenia w przeciwienstwie do budowy modeli , mimo to spełniłem założenia i urządzenie niedługo wchodzi na rynek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aby nie rzucać słów na wiatr :-) przesyłam linka do mojego tematu który tak wiele pochłonął czasu i spowolnił proces budowy foldinga...

Temat hobby odmienny ale równie ciekawy więc pozwolę sobie na mały "off top", napewno nie jeden z Was również strzela :)

http://bron.iweb.pl/...der=asc&start=0

 

...byle do wiosny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.