Skocz do zawartości

JAK 12 M


Czesław
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

zastanawia mnie technika jaką robisz podwozie, sam się aktualnie męczę z podwoziem do pipera, nie posiadam spawarki, staram się coś złożyć z rurek aluminiowych. Mógłbyś podać więcej szczegółów jak je wykonujesz? Lutowana spoina jest wystarczająco mocna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mistrzowska robótka szkoda że narazie moj musi poczekac ,jedyne co cieszy to to ze juz wszystkie elementy powycinane http://pfmrc.eu/index.php?/topic/25281-jak-12m/ wyglada troszke lepiej nizeli na tym etapie hihi cos tam w miedzyczasie poczynilem , ale jak mawiaja co ma wisiec nie .......... Powodzonka bede podglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To są postępy w mojej budowie,silnik japonski PZ 62 zapłon elektroniczny 6HP.Maska laminat będą nity te które są będą wymienione na mniejsze.Golenie okleiłem sklejką 0,6mm ostatnie zdjęcie to samolot z Aeroklubu w Inowrocławiu do którego mam dostęp,robię fotki i pobieram wymiary ,ma to byc makieta w skali 1:4 pzdrawiam Czesław z Kruszwicy.post-2404-0-63846000-1367596105_thumb.jpg

post-2404-0-45527000-1367596177_thumb.jpg

post-2404-0-16443400-1367596224_thumb.jpg

post-2404-0-06708900-1367596276_thumb.jpg

post-2404-0-40203400-1367596326_thumb.jpg

post-2404-0-74480600-1367596382_thumb.jpg

post-2404-0-79337100-1367596496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Czesławie piękna i czysta budowa,teraz model nabiera swojego wyglądu,więc jest się czym pochwalić ale dlaczego nie zamontowałeś jeszcze stateczników do zdjęć,mówiłeś mi że masz zrobione.

Kolego Krzysztofie,Czesław pisał że te nity na masce silnika zmieni na mniejsze,nawet ma już namiary na producenta,ale są to nity mosiężne bardzo drogie 10 gr szt.a potrzebuje kilka tysięcy.

 

Koledzy może ma ktoś namiary na nity aluminiowe 2,5 mm łebek,na pewno będą dużo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryku 2,5mm też są zaduże powinny byc 2mm łeb to byłoby okej.

Amortyzacja w modelu ma taką samą konstrukcje jak w samolocie lecz wydłużyłem sznur omortyzujący [gumowy],dało to wiekszy skok goleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czesławie. Tak sobie obserwuję wątek, bo do Jaczka mam szczególny sentyment i widzę że zmagasz się z doborem nitów. Nie wiem czy wiesz, ale jeden z kolegów od jakiegoś czasu sprzedaje takie nity z żywicy. Sam spróbowałem w swoim Zlinie i muszę stwierdzić, że efekt jest bardzo zadowalający. Samo nakładanie jest dużo szybsze niż tradycyjne nity, a ich trwałość pod lakierem zbliżona do metalowych. Wiem że rozmiar jakiego szukasz właśnie posiada, więc jeśli byłbyś zainteresowany, to tu masz stronę gdzie można zamówić - http://www.model-kom.pl/nity.html . A jak to wychodzi możesz zobaczyć w moim wątku http://pfmrc.eu/inde...l/page__st__120

Pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesław! Nie mogę nacieszyć oczu modelem w Twoim wykonaniu. Ja także mam sentyment do tego samolotu.Mocno wpisał się w historię chyba każdego aeroklubu.Ja przed laty zbudowałem "coś" w rodzaju Jaczka 12. Mój "potworek" powinien Ciebie rozweselić gdyż jest anorektyczny ( taką miałem wtedy formatkę sklejki w czasach kryzysu) ale lata wyśmienicie do dziś.Życzę powodzenia w dalszej budowie. Masz we mnie wiernego kibica.

Mirek

post-2846-0-13990300-1369432706_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozdrawiam serdecznie dopiero jak człowiek zobaczy na żywo to co robisz można w pełni docenić kunszt i umiejętności no i ogrom pracy włożony w model jestem pełen podziwu jeszcze raz pozdrawiam andrzej poznań miło było poznać osobiście na zlocie gigantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.